Jump to content
Dogomania

shar-pei


SHAR-PEI

Recommended Posts

moja kumpela jak zobaczyla zdjecia shar-peia tak jej sie spodobal ze chce go sobie teraz kupic :) mi ta rasa srednio przypadla do gustu :) jak chcesz moge ci wyslac kilka zdjec shar-peia mojej znajomej :) czesto sie zdazaja biale odmiany tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie ę więcej nt polemizował, długowłose shar-pei w typie brush coat są wystawiane na wystwach FCI, proszę przyjechać do Poznania 9-11 na pewno ojciec moich szczeniąt będzie wystawiany i ma duże szanse na zwucięstwo rasy... chyba już po raz nasty....

Link to comment
Share on other sites

No to teraz mówimy jednym językiem :D Znam doskonale Rico i jego właścicieli. Jest tatusiem mojej Milki.Przepraszam za"gościa"- nie zalogowałam się. Znałam jednego sh długowłosego-Bambo-przypominał trochę chow-chow, zresztą długi włos pojawia się u sh na wskutek "dolania krwi" chow-chow przy odtwarzaniu tej rasy, ale nie jest mile widziany z powodów o jakich wyżej pisałam.

Link to comment
Share on other sites

Nie zaliczyłabym Rico do sh długowlosych :o

Alexis, długowłose w Polsce nie były wystawiane od kiedy jezdzę na wystawy i śledzę stawki sh, a to jakby nie było 6 ostatnich lat i z pewnością nie zyskałyby uznania w oczach naszych sędziów. wystarczy popatrzeć na to jakie psy dostają oceny doskonałe, wzrost powyżej standartu, fałdy, skarpety na tylnych łapach, zaawansowana NużYCA u psów przywożonych przez panią Tokarską , gdzie tu jest miejsce na wzorzec?

Link to comment
Share on other sites

Cze Jagoda,

naturalnie Rico jest w typie brush, używam nazwy długowłosy niewłściwie, potocznie, masz rację z tym co piszesz nt wystaw i ocen, ale cóz jeśli ktoś wystawia kilka piesków, to w oczach sędziów jest dobrym hodowcą, a jego psy zasługuja na wyróznienia, nieważne czy "strzelają" na ringu, czy są chore itp... poza tym sharpki to stosunkowo młoda rasa na polskim ringu, co widać w ocenach, wiesz imponuje mi Twoja wiedza o nich, sam jestem właścicielem sharpka od 4 lat i stale się uczę...

pozdro AL

:)

Link to comment
Share on other sites

witaj AL, nie mam zadnej specjalnej wiedzy, poprostu, jak masz psa, który większość swego "dzieciństwa" spędził u weta, to chcesz wiedzieć dlaczego tak jest, skoro stajesz na głowie, zeby mu zapewnić wszystko co najlepsze :cry:

A jak zaczynasz drążyć temat i studiować wzorzec to dopiero jesteś w szoku, kiedy na ringu wygrywa pies ważący 36 kg i o wzroście młodego

mastino neapolitano :o pózniej sie okazuje, że sędzia to w sumie zna się na dogach albo na terrierach, a sharpka to widział zwykle na widokówkach i tam miał on duzo fałdek :wink: .

pozdrawiam, jesli mogłabym Ci w czymś pomóc, polecam się

Iwona: pozdrowionka, 8 listopada jedziemy po małą sh :P

Link to comment
Share on other sites

Iwona: nie wiem jak to wypadnie, ja jestem tylko w roli pasażera pojazdu mechanicznego , więc nie mogę decydować,

czy ta miescowość pod Gliwicami jest daleko od Katowic?

zapomniałam Ci przekazać, ze Agata bardzo serdecznie dziekuje Ci za wszelką pomoc i wsparcie wirtualno-duchowe :P

Link to comment
Share on other sites

Cze Jagoda,

to wszystko prawda co piszesz wyżej ( 37 kg naprawde???!!!), na szczęscie nie miałem az tylu problemów... przepraszam, że się nie odzywam, ale w poniedziałek Alexis urodziła 10 szczeniaczkow... mam mnóstwo pracy...

gratuluje szczeniaczka...

pozdro AL

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam wszystkich!!!!!!!!!!!

Mam w domu psa rasy shar pei który ma za sobą 2 lata. Ma bardzo krótką sierść bo tylko centymetrową. Jest maści złotej z ciemniejszą pręgą na grzbiecie.Chciałam z nim jeździc na wystawy jednak matka była innego zdania szkoda bo chyba by sie nadawał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...