Jump to content
Dogomania

czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??


Murak

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Dzieki wszystkim :lol:
NIc się nie odzywam bo roboty w brud a czas wolny z psami a poza tym zajrzałam tu gnana tęsknotą bo nie dostaje powiadomień z dogomani o nowych postach to pewno może byc związane z bardzo rzadkim bywaniem :bigcry:
Maluch w domu Kubik(dla niezoriętowanych jest to 1m sześcienny drewna- tak go nazwał mój mąż stolarz cieśla akrobata) w metryce Truflęcjusz I Terratoperz.Rosnie jak wariat - jest kapitalny!
Co do przyszłych włascicieli to nie wiem-bo ogłoszenia wszędzie powieszone a wszystko wskazuje na to że domownicy moi odniosą walne zwycięstwo i pierwszy Terratoperz w naszej hodowli poprostu zostanie w domu.Przez przyjaciół natomiast został uszczęśliwiony prezentem na miesieczniny i został powitany w Klubie Jeżyka[img]http://www.szkocka.republika.pl/images/miesiac.jpg[/img]
kto chce zobaczyć co było w paczce zapraszam na stronę :wink:

Link to comment
Share on other sites

nie skąd będzie trzymany krótko i surowo chowany - przecież spanie w łózku i jedzenie przy stole to dla szkota rzecz oczywista i on jako pies wybitnie znajacy swoje miejsce w ludzkim stadzie i nasze w psim nie odbiera tego zupełnie jak coś wyjątkowego i w ż :lol: adnym wypadku nie paczy mu to charakteru

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam dawno mnie tu nie było ale jak jest o szkotach to sie melduję
moje doświadczenia są następujące:mam westkę- w końcu to też szkocki terier(5 lat) szkotke(2,5) i maluszka szkota (prawie 4 miesiące)
Chociaż są zaliczane do tzw. psich tłuczków raczej pozbawionych lotnosci fizoli - zgadzam się z tym z całą dla fizoli sympatią! Są to psy energiczne , przedkładające fikanie po lesie nad spanie z panem w łóżku(choć nie pogardzą :wink: i tym) Zeby mieć efekty w szkoleniu i wychowaniu trzeba trzymać z nimi bardzo bliski kontakt bezwzględnie przywódczy, uczą się bardzo szybko jeśli sie do danego egzemplaża znajdzie jego indywidualny klucz , trzeba bardzo uważać bo jeśli sie lekkomyslnie odda psu jakis "teren wpływów" potrzeba mnóstwo czasu na odwrócenie sytuacji( u nas pewna taka obsówa kosztował nas pół roku pracy). Dla mnie te rasy są super i nie zamieniłabym ich z tymi piekielnymi charaktrami na co innego ale to nie jest pies dla każdego
choć tak naprawdę to można powiedzieć cś takiego o każdej rasie- jak ktoś chce mieć super psa bez pracy to zawsze to bedzie porazka
a tu zdjęcie ze strony hodowli "Skrato" jako dowód na to że terier wszytko może :D [url]http://fotex1.fm.interia.pl/aaa2.bmp[/url]
[img]http://fotex1.fm.interia.pl/scrato3.jpg[/img]
[img]http://fotex1.fm.interia.pl/scotjump.jpg[/img]
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

no nie moze być
wreszcie ktoś sie przyznał do tej fotki - znalazłam ja 100 lat temu w necie i tak tropię do tej pory któżto - az stał sie cud!!!!!! :lol:
czy to ty jesteś tą osoba o której była wcześniej mowa ze hoduje i szkoli szkoty???
o miałabym ja parę pytań
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murak']no nie moze być
wreszcie ktoś sie przyznał do tej fotki - znalazłam ja 100 lat temu w necie i tak tropię do tej pory któżto - [/quote]Murak, trzeba było się zapytać, bo ja Ci mogłam powiedzieć... :wink: Co najmniej jedna z tych fot (ta pierwsza) była już kiedyś wstawiona na dogomanii (w topiku CAVANO Dream Team) - a poza tym, napisałaś, skąd je masz, więc myślałam, że wiedziałaś, kto to. :wink:

Wojenka biega w agility ze swoimi psami, ale osoba, o której ja pisałam (szkoleniowiec, który ma szkoty), to kto inny: Krystyna Grabińska. O ile pamiętam, kiedyś startowała ze szkotem w mistrzostwach Polski PT (chociaż może się mylę i to było z Seyahamem); ma również ONy.

Link to comment
Share on other sites

oj chętni e bym pogadała z kimś kto ma takie doświadczenia czy z panią Krystyną mozna sie jakoś skontaktować - bo my tu na wsi jak tabaka w rogu i często nie ma sie kogo poradzić w róznych sprawach
pozdrawiam Flair - licze na ciebie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeśćjo sssSENSACJA!Scratka po 10 latach ganiania za kotami,teraz..spi z kotem w jednym poslaniu!!!Ale ona to ma dobre serce...Wojenka czasem go odgania od jedzenia,za to Maka ma szajbe na jego punkcie-nonstop na niego poluje i goni!A jak Maka goni,to gonia wszystke...Może ktos wezmie tego kotka???

Link to comment
Share on other sites

NO CO TY PRZECIEZ WIADOMO ŻE W KAZDYM PSIM :wink: DOMU JEST KOT ja was też chyba kojarzę to znaczy psa napewno :wink:
chętnie poznałabym wasze meody wychowawcze bo ja takich cudów nigdy psów nie uczyłam .Zawsze uczyłam je współmieszkac z nami i zachować sie w każdej codziennej sytuacji i bardzo sie dogadujemy choć wiadomo szkot wołany ma zawsze swoje sprawy.
A akurak "równaj" sie nam udało chociaz u nas to jest "powoli" :lol:
powiedzcie mi jednak rzeczjedną :
wszędzie radzą szkolenie na nagrodę i zwykle jest ok ale co robić z psem który nagrody ma gdzieś nawet jesli jest łakomym szkotem???
ps - wiesz Wojtek u nas tabakę przywozili górnicy pracujący na słowacji :D

Link to comment
Share on other sites

Moja Wojenka własnie taka jest-"buntownik bez powodu".W pupie ma smakolyki,zabawki..Trzeba ja ladnie poprosic,czesto pomaga w tym kliker.Ogolnie,nie ucze szkotow na kliker,ale znaja go,wiedza,ze to fajna rzecz-dostaje sie smakolyki,wiec,gdy mam w reku kliker wszystkie polecenia wykonuja szybciej!Nagle z radoscia przybiegaja na komende,itp...

Chodzi mi o "rownaj"sportowe:)Nasze rownanie tez jest powoli i na metr od nogi;)

Link to comment
Share on other sites

wyjaśnij mi proszę jak sie tego klikera używa? może byśmy spróbowali - chciałabym je czegoś pouczyć nie tylko wystawowo a reszta hulanie po lesie i wycieranie kiecek :wink:
a nie wstawiłabyś jakiś fotek strasznie jestem ciekawa - nie macie stronki?
może podam GG bo ja ciagle kwitnę przy kompie ale na Dogomanię z braku czasu to mnie zapedza niestety tylko ten topik :oops:
GG 5416049

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...