Jump to content
Dogomania

Staruszek ONek z OBOZU ZAGŁADY czy dostanie szansę na życie? PORZEBNY DOM!


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Lord jest bardzo chory - ma biegunkę i wymiotuje. Jest odwodniony i ma jakąś infekcję skóry. Dzisiaj udało się go pooglądać w świetle, bo ostatni tydzień spędził w budzie. Myślałam, że nie wychodzi, bo zimno i wilgotno a on się po prostu źle czuł. Zjada wszystko, ale bardzo schudł. Mam nadzieję, że to przejściowe. Na razie dostaje leki, i dzisiaj dostał Advocate na wszelki wypadek, chociaż był odrobaczany jesienią. Skóra mu się brzydka zrobiła, z oczu cieknie, na końcówkach uszu ma jakąś infekcję. Boże, jak mi go żal.

Link to comment
Share on other sites

Mam wyniki badań Lorda - trzustka masakra - norma przekroczona o ponad 100%. Co najciekawsze - kupy są normalne, nie ma wymiotów. Dostał kroplówkę z witaminami a od jutra dostanie tabletki z enzymami trzustkowymi. Jest bardzo słaby - przenieśliśmy go do lecznicy bo nie miał siły wchodzić do budy. Poza tym będziemy go mieć na oku. Wygląda jak 3 lata temu, tylko że nie ma biegunki. Brzuch też go już nie boli, ma miękki i nie napina się. Tomek jest załamany...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Mam wyniki badań Lorda - trzustka masakra - norma przekroczona o ponad 100%. Co najciekawsze - kupy są normalne, nie ma wymiotów. Dostał kroplówkę z witaminami a od jutra dostanie tabletki z enzymami trzustkowymi. Jest bardzo słaby - przenieśliśmy go do lecznicy bo nie miał siły wchodzić do budy. Poza tym będziemy go mieć na oku. Wygląda jak 3 lata temu, tylko że nie ma biegunki. Brzuch też go już nie boli, ma miękki i nie napina się. Tomek jest załamany...[/QUOTE]
Zrobiiscie wszystko co bylo mozliwe dla Lorda, przez 3 lata mial ludzi kolo siebie, kogos kto o niego dbal, karmil, odezwal sie do niego, poglaskal, wytarmosil zabawil go. Nie pozwolcie mu cierpiec, nie zasluzyl na to. Wierze ze w odpowiednim momencie podejmiecie sluszna decyzje.

Link to comment
Share on other sites

Lord ma ostre zapalenie trzustki. W zasadzie książkowe- łącznie ze spadkiem poziomu wapnia. Z dobrych informacji - nie ma gorączki i ma dobę ciśnienie krwi - jak mu Tomek dzisiaj pobierał krew, to leciało jak z fontanny. Do tego złapało go nagle - z dnia na dzień. Nigdy nie udało mi się go utuczyć, mimo, że jedzenie miał 24 na dobę. Prawdopodobnie trzustka była już uszkodzona jak do mnie trafił, bo przyjechał z kreonem do podawania. Mam nadzieję, że tym razem też da radę.
Decyzję, co dalej pozostawiam Tomkowi.

Link to comment
Share on other sites

Ugotowałam wczoraj 3 kg piersi z kurczaka z warzywami i dodałam rozgotowany ryż. Nawet nieźle pachniało. Nie spojrzał. Polizał, wywalił marchewkę na ziemie ( w sumie słusznie - wilki nie jadają marchewki). Dzisiaj kupiłam małą puszkę chappi z drobiem i zjadł prawie całą. Mojego gotowanego nie chce. Tomek posolił i zjadł - powiedział, że było niezłe. W lodówce został jeszcze duży garnek. Lord podważył resztki mojego dobrego mniemania o własnych zdolnościach kulinarnych...
Dostał kroplówkę z glukozą i zrobił ładną kupę. Ale bardzo mu się odbija i jest strasznie słaby. Pracowałam kiedyś z dziewczyną, która miała usuniętą trzustkę. No, ale była młodsza od Lorda więc doszła do siebie. Ale z opowiadań to takie coś jest straszne. No i potem trzeba uważać na dietę do końca życia i nie przeginać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Lordzik nie żyje. Od wczoraj wieczora bardzo źle się czuł. Nie pomogły żadne leki. Dzisiaj rano podjęliśmy decyzję o eutanazji.[/QUOTE]
Za kazdym razem kiedy widzialam Twoj wpis, wchodzilam na watek z drezeniem serca, ze to juz, i stalo sie. Zegnamy Lordzika :-( a Tobie i Tomkowi jego opiekunom, za ostatnie lata jego zycia [B]dziekujemy.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ to już koniec wątku Lordzika myślę, że jemu też należą się od nas podziękowania.
Za to, że z nami był i pozwolił się kochać. Za walkę o życie i radość. Za to, że wylewał wodę i biegał z miską. Za to, że wywalał z budy wszystkie posłania. Za to, że zawsze czekał, żeby ktoś do niego przyszedł. Za ukradzione jedzenie i rozwalone śmieci. Za to, że na nasz widok machał ogonem. Za spacery i gonienie kotów. Za wszystkie te rzeczy, które doprowadzały nas do szału a których już nie będzie.
Pewnie kiedyś w jego budzie zamieszka inny pies, ale dla mnie zawsze będzie to miejsce Lorda. Starego, schorowanego owczarka, który przekonał nas, że możliwość bycia ze starszymi, niechcianymi psami to najlepsze, co może człowieka spotkać.

Link to comment
Share on other sites

['] :( często zaglądałam do Lordzika ,ostatnio bałam się ...
Byłeś kochany i szczęśliwy TUTAJ ... bądź szczęśliwy TAM !!! ja będę kochała Cię NADAL !!!

Wielkie dzięki za wszystko ,dzięki WAM normalnie żył !!!

Edited by Gosia.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='stzw']Bóg sobie posprzątał świat w 2012r.
Lordzik, Dziadzio a teraz Pan Tuba.
To nie jest sprawiedliwe. Jeszcze 7 dni do końca roku i 7 psów.
Któryś jeszcze? Żeby było lepiej w 2013 - bez starych, chorych, niechcianych.
Nie zgadzam się![/QUOTE]
Powinnas byc dumna z siebie. To dzieki Tobie te staruszki schorowane mialy wspaniala opieke i swojego czlowieka w tych najtrudniejszych i ostatnich dla nich chwilach.
Jak pomysle o Lordzie, ktory wyladowal w schronisku w Olkuszu i gdyby nie przypadek ze weszlysmy tam 23 grudnia 2008 roku, i gdyby nie interwencja Uli o przechowanie Lorda do po swietach, to badz pewna ze Lord zostal by rozszarpany przez kilkadziesiat psow ktore znajdowaly sie w jednym boksie, bez mozliwosci wejscia do budy a 24 grudnia juz byl duzy mroz. Jak stado by go zostawilo w spokoju to napewno nie wytrzymal by mrozu bez schronienia. Pomiedzy swietami a nowym roku padlo tam bardzo duzo zwierzat, co wynikalo z oddanej padliny do utylizacji. Jeszcze raz napisze badz DUMNA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...