Jump to content
Dogomania

Staruszek ONek z OBOZU ZAGŁADY czy dostanie szansę na życie? PORZEBNY DOM!


Ulaa

Recommended Posts

Może spróbować w kagańcach? Cholera, a jak coś sobie zrobią? Któryś zdejmie kaganiec? Lord to stary, zazdrosny tetryk. Hera z założenia nie lubi innych zwierząt które u mnie mieszkają. Z napływowym labradorem się dogadała.Może nie będą na siebie zwracali uwagi...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepsze na oswajanie sa wspolne spacerki! Lordziku badz grzeczny i siedz cichutko bo nikt na swiecie juz chyba Cie nie zechce... :(
Wpadlabym do Niego, moze pomoglabym ulozyc jakis plan oswajania futrzakow.... niestety nie mam dostepu do samochodu - chyba do konca wakacji jeszcze :(

Link to comment
Share on other sites

Może być po wakacjach, Lordzik poczeka. [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Indos/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Indos/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg[/IMG]
Wczoraj wywlókł z dna budy kawałek wykładziny i biegał z nią w mordzie wzdłuż płotu. Nie mam pojęcia, co chciał nam zademonstrować. Może, że jeszcze jej nie wytrzepaliśmy po zimie, a tu już połowa lata!:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, nie wiem jakie było jego życie. Bez wątpienia w schronisku koszmarne. Ale ogólnie, to dobrze zsocjalizowany pies - pozwala sobie grzebać w misce, nie jest absolutnie agresywny. Lubi się bawić w aportowanie. Nie boi się podniesionego głosu, podniesionej ręki itp - na pewno nie był katowany, nie ma blizn. Ktoś kiedyś musiał go tego wszystkiego nauczyć.Wydaje mi się, że był raczej psem podwórzowym, ale właściciel poświęcał mu trochę czasu. Nie potrafi chodzić na smyczy, ale obroża mu nie przeszkadza.Jakieś dalekie echa komendy "siad" też mu w łepetynie brzmią. Myślę, że jego pierwszy właściciel nie był zły, ale Lord mógł mu np.nawiać za suką i się zgubić.Albo Pan umarł. A potem pewnie bywało różnie. W każdym razie psychicznie jest lepiej niż dobrze a fizycznie też już nie narzekamy :-)

Link to comment
Share on other sites

Znam troszkę historię tego psiaka.
On nie był tylko w tym jednym schronie i nieraz był bliski śmierci...
Opowiem Ci jak przyjadę...
Może już w przyszłym tygodniu :) Buras zgodził się jechać na wycieczkę do Was - a jeśli tak, to napewno będzie też śliczna galeria Lordzika :)

Link to comment
Share on other sites

SUPER!!!
Dzisiaj rozplątał siatkę !!!!! (uwaga - nie przegryzł, nie wygiął - po prostu rozplótł) i wylazł sobie na spacerek. Na szczęście obecność na naszym terenie kubła na śmieci i nas w domu (dokładnie w tej kolejności) spowodowała, że przebił się na podwórko, a nie np. na ulicę. Nie mam koncepcji, co z tym zrobić - jeżeli już raz wykombinował jak się wydostać, to będzie to powtarzał. Przecież nie ogrodzę go betonem 2,10m...

Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiej szansy, nie zamknę go w kojcu. Nawet Hercia biega sobie dziennie kilka godzin na zewnątrz i całą noc jest "na wolności". Lordzik by nie przeżył takiego ograniczenia. Kupię jakąś nietoksyczną farbę ( najlepiej odblaskową) i napiszę mu na grzbiecie: " Zwiałem z domu. Kocham ludzi. Zadzwoń pod nr xxxx i powiedz im, gdzie jestem"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja porzuciłam Lorda?
Następna chora baba, zapewne z tego samego kręgu co reszta, kłapiących dziobem zgorzkniałych starych panien z kręgu przyjaciółek Iwony i R.

Może sama zrobisz COKOLWIEK zamiast pierniczyć bez celu i sensu?
Stzw nie potrzebuje adwokata, jeśli będzie potrzebować pieniędzy na Lorda to o tym napisze.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

OK. Lord potrzebuje dużych kości ze ścięgien albo innych duuużych, zjadliwych gryzaków. Bo się nudzi, niestety. Zjada każde posłanie, które dostaje. Córka podarowała mu piłkę do nogi. W ciągu pół minuty zrobił z piłki dwuwymiarową szmatę, zeżarł dętkę a z resztą w mordzie biega i zaczepia. I jeszcze go to bawi.
Wczoraj mi zaimponował - nie wziął smakołyka z ręki obcej osoby. Przyjechali rodzice z workiem psich ciasteczek i zaczęli od Lorda. Nas przy tym mnie było. A Lord nie wziął! Normalnie szacun.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']OK. Lord potrzebuje dużych kości ze ścięgien albo innych duuużych, zjadliwych gryzaków. Bo się nudzi, niestety. Zjada każde posłanie, które dostaje. Córka podarowała mu piłkę do nogi. W ciągu pół minuty zrobił z piłki dwuwymiarową szmatę, zeżarł dętkę a z resztą w mordzie biega i zaczepia. I jeszcze go to bawi.
Wczoraj mi zaimponował - nie wziął smakołyka z ręki obcej osoby. Przyjechali rodzice z workiem psich ciasteczek i zaczęli od Lorda. Nas przy tym mnie było. A Lord nie wziął! Normalnie szacun.[/QUOTE]

Wolisz pieniążki z bazarku i sama mu kupisz, czy zamówić Wam paczkę z gryzakami prosto do domu?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki w imieniu Lorda. W sobote kupiłam rzeczy do przygotowania budy na zimę. Po tej zeszłorocznej, gdzie baliśmy się, ze biedak zamarznie i zabieraliśmy go na noc do budynku gospodarczego postanowiłam docieplić mu domek styropianem 20mm. To w sumie da 40mm, czyli całkiem nieźle. No i nowe pokrycie na dach, żeby się nie rozciekł.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cały weekend roboty i Lord ma budę przygotowaną na zimę. W środku dodatkowy styropian 5mm na to panele - w sypialni z mojej sypialni, w przedsionku z mojej garderoby. Niech się czuje jak w domu :-)) Oczywiście bez listew przypodłogowych... W środku gruba kołdra zawinięta w polar. Niestety, codziennie wywleka ją z budy na środek wybiegu. Może jak mu dupa zmarznie to się opanuje :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...