Jump to content
Dogomania

OFIARY SCHRONISKA ! ! ! Żywe trupy błagają o PILNE WSPARCIE ! ! !


hanek

Recommended Posts

Raczej tutaj interes mu się słabo kręci więc być może szuka bardziej dochodowych rejonów . Dopytam na wątku starachowickim bo jakiś czas temu była mowa o budowie międzygminnego schroniska . Nie mam pojęcia czy umowa z P. na wyłapywanie zwierząt z okolic Ostrowca oznacza , że będzie również administrował miejscowym schroniskiem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Koszmar!!! Czyżby Pałka tak sie dorobił na mordowni w Olkuszu, że kupił w Świetokrzyskim teren na schronisko???[/QUOTE]
Zarty sie Ciebie trzymaja?

[URL]http://proanimals.org/gminy-i-zwierzeta[/URL]
chodzi o tegoroczny przetarg na odbior bezdomnych zwierzat, ta odpowiedz mamy na naszej stronie, sama umieszczalas.
A kto buduje schronisko, dowiemy sie, napewno nie nasz ulubieniec.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś ciekawy czyje naprawdę jest schronisko w Racławicach niech sprawdzi drzewo genealogiczne pana P:razz:. Acha i jeszcze może poprosić odpowiedni PIW, o dane na temat ilości psów zagryzionych w tym schronisku np. za ostatnie 3 miesiące. Oczywiscie jeśli kogoś to interesuje:shake:. A kto to schronisko rekomenduje , łatwo odszukać na forach.:razz:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maksy']Jak ktoś ciekawy czyje naprawdę jest schronisko w Racławicach niech sprawdzi drzewo genealogiczne pana P:razz:. Acha i jeszcze może poprosić odpowiedni PIW, o dane na temat ilości psów zagryzionych w tym schronisku np. za ostatnie 3 miesiące. Oczywiscie jeśli kogoś to interesuje:shake:. A kto to schronisko rekomenduje , łatwo odszukać na forach.:razz:.[/QUOTE]
Znamy drzewo genealogiczne pana M. mniej wiecej wiemy rowniez o zagryzionych psach. Wystarczy zagladnac na nasza strone i sie przekonac ze z naszej strony kroki zostaly juz podjete. Raczej nikt nie jest w stanie nas zaskoczyc niewiedza o hyclach, o niektorych schroniskach. Niemniej nie jestesmy czarownikami i nic od reki nie zalatwimy. Od reki mozna zabrac psa ze schroniska, a my staramy sie o przestrzegania prawa zwierzat i nadajemy sprawom bieg oraz staramy sie o otrzymanie pelnej odp. w terminie, nawet o to jest trudno w tym kraju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przepraszam, że być może zadam głupie pytanie, ale przeczytałam tylko kilka ostatnich stron tego wątku szukając informacji o Schronisku w Racławicach. Znalazłam ogłoszenie, że mają do wydania szczeniaki-mikrusy i zastanawiam się, skoro to schronisko ma taką złą sławę, jak się zachować? Zmierzam do tego, że np. w dzieciństwie poprzez swoją, a raczej rodziców, niewiedzę, kupiliśmy psa z pseudohodowli. Teraz wiem, że należy sprawdzać miejsce, z którego adoptuje się psa, też to w jakich warunkach żyje jego matka itd. W związku z tym mam pytanie - czy dobrze wyciągnąć te szczeniaki stamtąd? Czy nie dawać żadnych datków? Wybaczcie, jeśli to głupie, ale tego typu sprawy wychodzą na jaw dopiero jak się w to zagłębić, długo nie miałam pojęcia nawet o istnieniu schronisk-mordowni. Nie chcę, więc popełnić jakiegoś błędu i chcąc postąpić dobrze nieświadomie wyrządzić zwierzętom jakąś krzywdę, więc proszę o radę... Jutro mam zamiar dzwonić, pytać o szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie wyrządzisz krzywdy żadnemu psu , zabierając go ze schroniska - raczej na pewno ochronisz go przed dorastaniem w takim miejscu , a często po prostu uratujesz mu życie . Co do datków ... to prywatne schronisko , moja gmina płaci za umieszczenie tam psa ponad 2 tys. zł , gdyby ten biznes się nie opłacał to już dawno właściciel by zrezygnował z niedochodowego interesu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missieek']astka najprawdopodobniej w ciąży
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-56-zbXJRmMs/UL-VG8auS9I/AAAAAAAAHZY/IRd_fAa4zxQ/s640/DSC00036.JPG[/IMG]

[SIZE=3]jakby ktoś chciał zapobiec zwiększeniu ilości bezdomnych astopodobnych psów to proszę w imieniu suki o pomoc[/SIZE][/QUOTE]
A wiesz co jest z Oskarem? czy znalzal juz DS? Moze dalo by rade wsadzic ja na jego miejsce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']witam
tak, Ostaka ja wyadoptowałam chyba w czerwcu 2012


astka jest b.ciężarna
to b. zaawansowana ciaza - byłam i widzialam[/QUOTE]
biegiem prosze ja brac pod noz. Mozesz sprawdzic[B] kiedy[/B] i gdzie poszedl Oskar? Do jakiej miejscowosci? Jest u nas na stronie, i chcialy bysmy go przeniesc dzialu w nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dokładnie kiedy - w czerwcu chyba. Wiem, że to był jego piąty mies pobytu w Amoku
jest w Nowym Targu, mam kontakt z właścicielką dość częsty
Pisałam o tym na olkuskim w dniu adopcji i jeszcze kilka razy później.


[quote name='Ada-jeje']biegiem prosze ja brac pod noz. Mozesz sprawdzic[B] kiedy[/B] i gdzie poszedl Oskar? Do jakiej miejscowosci? Jest u nas na stronie, i chcialy bysmy go przeniesc dzialu w nowym domu.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwoniam']nie wiem dokładnie kiedy - w czerwcu chyba. Wiem, że to był jego piąty mies pobytu w Amoku
jest w Nowym Targu, mam kontakt z właścicielką dość częsty
Pisałam o tym na olkuskim w dniu adopcji i jeszcze kilka razy później.[/QUOTE]
[B]Ta sprawa musi byc wyjasniona[/B], bo my jeszcze w wrzesniu otrzymywalismy za niego faktury i placilismy za hotel. Teraz chcecie dac do hotelu astke, chetnie tylko moje pytanie za jakiego psa placilismy kilka miesiecy hotel,[B] PRZEKRETOW[/B] nie bede tolerowac. Prosze o wyjasnienie tu na watku lub na PW.
Poniewaz za hotel placila Fundacja potrzebna jest umowa i dokladny adres wraz z nr. tel nowego wlasciciela, dopoki ta sprawa nie bedzie wyjasniona a do siedziby fundacji nie dotrze umowa nie podejmujemy sie placic za kolejnego psa. Mozemy tylko zaplacic za sterylke ale tez przed tym musze wiedziec gdzie bedzie suka sterylizowana zebym mogla sprawdzic jaki pies bedzie sterylizowany, dokad pojdzie po sterylce i tak jak w wypadku oskara musi byc umowa po wydaniu do nowego domu. Fundacja to nie folwark i nie prywatna instytucja charytatywna. Fundacja musi sie rozliczyc z kazdej zlotowki. Ja musze miec dowod ze pies jest w nowym domu a nie w piasku, pisac kazdy moze co tylko sobie wymysli.

Edited by Ada-jeje
dopisek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]Ta sprawa musi byc wyjasniona[/B], bo my jeszcze w wrzesniu otrzymywalismy za niego faktury i placilismy za hotel. Teraz chcecie dac do hotelu astke, chetnie tylko moje pytanie za jakiego psa placilismy kilka miesiecy hotel,[B] PRZEKRETOW[/B] nie bede tolerowac. Prosze o wyjasnienie tu na watku lub na PW.
Poniewaz za hotel placila Fundacja potrzebna jest umowa i dokladny adres wraz z nr. tel nowego wlasciciela, dopoki ta sprawa nie bedzie wyjasniona a do siedziby fundacji nie dotrze umowa nie podejmujemy sie placic za kolejnego psa. Mozemy tylko zaplacic za sterylke ale tez przed tym musze wiedziec gdzie bedzie suka sterylizowana zebym mogla sprawdzic jaki pies bedzie sterylizowany, dokad pojdzie po sterylce i tak jak w wypadku oskara musi byc umowa po wydaniu do nowego domu. Fundacja to nie folwark i nie prywatna instytucja charytatywna. Fundacja musi sie rozliczyc z kazdej zlotowki. Ja musze miec dowod ze pies jest w nowym domu a nie w piasku, pisac kazdy moze co tylko sobie wymysli.[/QUOTE]

w kwestii Oskara muszę wyprostować sytuację i nie życzę sobie haseł typu PRZEKRĘTY ponieważ ja prowadziłam tą sprawę i z Panią ją konsultowałam, na bieżąco była Pani informowana co się dzieje z Oskarem, ustaliłyśmy, że za pół roku będzie płacić Pani za hotelik, ani dnia dłużej i tak też się stało. W dniu 10.04.2012 Oskar wyjechał z Olkusza i trafił do hoteliku, w którym przebywał do września czyli pięć miesięcy. wcześniej nie wspominała Pani o przesłaniu Umowy Adopcyjnej, dostanie ją Pani jeśli jest potrzebna, z tym nie ma problemu. Tak jak wspominała Iwoniam informacje o Oskarze, jego zdjęcia i robione ogłoszenia były umieszczane na wątku, jak również informacja o adopcji i zdjęcia z nowego domu, byłam pewna, że wie Pani o tym ponieważ wspominała Pani, że śledzi ten wątek, a poza tym przestały do Pani przychodzić faktury za hotel. Jeśli sądzi Pani, że mogłam coś zrobić psu to przykro mi to słyszeć...
Wiele osób było zaangażowanych w robienie ogłoszeń, pomoc Oskarowi, wizyty przed adopcyjne, po adopcyjne, dlatego to co Pani pisze jest niesprawiedliwe

Edited by Till
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']w kwestii Oskara muszę wyprostować sytuację i nie życzę sobie haseł typu PRZEKRĘTY ponieważ ja prowadziłam tą sprawę i z Panią ją konsultowałam, na bieżąco była Pani informowana co się dzieje z Oskarem, ustaliłyśmy, że za pół roku będzie płacić Pani za hotelik, ani dnia dłużej i tak też się stało. W dniu 10.04.2012 Oskar wyjechał z Olkusza i trafił do hoteliku, w którym przebywał do września czyli pięć miesięcy. wcześniej nie wspominała Pani o przesłaniu Umowy Adopcyjnej, dostanie ją Pani jeśli jest potrzebna, z tym nie ma problemu. Tak jak wspominała Iwoniam informacje o Oskarze, jego zdjęcia i robione ogłoszenia były umieszczane na wątku, jak również informacja o adopcji i zdjęcia z nowego domu, byłam pewna, że wie Pani o tym ponieważ wspominała Pani, że śledzi ten wątek, a poza tym przestały do Pani przychodzić faktury za hotel. Jeśli sądzi Pani, że mogłam coś zrobić psu to przykro mi to słyszeć...
Wiele osób było zaangażowanych w robienie ogłoszeń, pomoc Oskarowi, wizyty przed adopcyjne, po adopcyjne, dlatego to co Pani pisze jest niesprawiedliwe[/QUOTE]
A ja nie zycze sobie spraw nieklarownych, wlasnie to Ty zwrocilas sie do mnie o pomoc Oskarowi, pozniej to ja musialam sie prosic o zdjecia psa, co jak dla mnie jest oczywiste ze zdjecia mialy byc przeslane z automatu. zajrzyj na watek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223045-Pieski-wyciągnięte-z-olkuskiej-mordowni-pod-moją-opieką-pilnie-szukają-domów[/URL] str 126 z dnia 12 czerwca post 3135 na ktorym juz jest zdjecie Oskara w DS. Po za tym sama Iwona pisala ze wyadoptowala Oskara w czerwcu. Zadam wyjasnienia tej sytuacji, umowy Oskara z dokladnym adresem i nr. tel. Skoro umialas zwrocic sie do mnie jako przedstawicielki Fundacji o pomoc dla Oskara to tym bardziej powinnas byc odpowiedzialna za jego adopcje jak rowniez przyslanie informacji do mnie ze Oskar juz ma DS. Mials to w glebokim powazaniu zreszta nie pierwszy raz tak postepujesz.

Edited by Ada-jeje
Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Kinya!
Wszystko OK! Sunia w hoteliku - udało się,choć z przygodami. Dzięki pomyłce wyciągnięto inną sunię - w efekcie ta o którą pytasz, niejako pomogła innej "koleżance" opuścić szczęśliwie ten "kurort"!!
Obie w tym samym hoteliku;-)[/QUOTE]
juz 4 miesiąc ta koleżanka u mnie w DS:)
cudna ta pomyłka była:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...