Jump to content
Dogomania

Po kastracji staruszka


sota36

Recommended Posts

Wrocilismy do domku z moim 13 letnim psiakiem - Atosem. Byla dzis kastracja - z powodu przerostu prostaty. Pies ma chora watrobke i slabsze serducho. Wszystko poszlo ok - serducho super sie spisalo!!! Wet powiedzial, ze jak na takiego psa to zniosl wszystko zadziwijaco dobrze!!!teraz pies sie wybudza i troche wyje i piszczy, ale mu to przejdzie. Dzieki za slowa otuchy , ktore od Was dostalam . Teraz prosze, by watrobka dalej fajnie funkcjonowala. Calusy i dzieki!!!!! Chyba jestem szczesliwa....

:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Trzyma sie zdrowo i to zadziwiajaco zdrowo!!! Na spacer chcial wyjsc (i to nie na jakies tam sikanie!!! ale powloczyc sie) o 22.30. No , ale z wiadomych wzgledow = bylo tylko sikaj i do domu. Potem zaraz zajrzal do miski, bo byl glodny. Nie dostal jedzonka, bo stwierdzilam, ze moze jeszcze poszekac i dopiero o 4.10 (!!!) zostal nakarmiony karma, bo ja z kolei nie moglam spac,bo w brzuszku mu burczalo. Prawie cala noc nie mogl sobie miejsca znalezc , bo kolnierz mu przeszkadzal i tlukl sie w nim po mieszkaniu. troche popiszczal, poszczekal, powyl, alel tylko ciut! Nie popuscil siskow w domku, tylko minimalnie lapki mu sie rozjezdzaly, ale to przez jakies 2 godzinki. Teraz smacznie spi... Troche ma zaczerwienione to miejsce, ale zadnego opuchniecia. Oby tak dalej!

Zadzwonie do weta i powiem jakiego ma dzielnego pacjenta !!! Swoja droga, to ten nasz wet ma ze mna siedem swiatow - nie chcialabym miec tak rozhisteryzowanych wlascicieli swoich pacjentow... - pozdrawiam Pana, Panie Doktorze!!!Ale jest juz coraz lepiej - nawet, gdyby nie ten kolnierz, to nic po psie nie widac, ze w tak "dojrzalym " wieku stacil meskosc, z ktorej jeszcze miesiac temu zrobil pozytek - :)

Link to comment
Share on other sites

no nie bardzo Cie malawaszko rozumie? A wlasciwie to sie rozezlilam> Mozna to zroumiec dwojako - 1. ze 'fajnie" ze pies chory na prostate i ze kastrowany - bo to kumdel i nie bedzie dzieci robil! A tu bardzo przesadzilas!!! 2. ze dobrze, ze zostal wykastrowany, bo prawdopodobnie, skoncza sie problemy z prostata. P.S. - a "kundelki" byly planowane!!! Bo pies to pies - kocha sie go takim jakim jest, a nie za rodowod i ilosc medali...

Link to comment
Share on other sites

Opcja 1 jest dobra (oczywiście pies nie jest tu niczemu winien tylko właściciele) - sota zajrzyj czasem na Psy w potrzebie - zobacz ile porzuconych szczeniaczków szuka domów i pomóż im - a Ty PLANUJĄC kolejny miot zabierasz tamtym szansę 0X - ja nie mówię, że kundelki są gorsze bo sama mam nierodowodową sukę (wysterylizowaną zanim miała małe) a wczesniej miałam też kundelka i wiem że są wspaniałe, ale nie o to chodzi - po co specjalnie powoływać na świat nowe kiedy schroniska pękają w szwach i jest tam mnóstwo wspaniałych psów - którym tacy ludzie jak TY zabierają szansę :evil:

Link to comment
Share on other sites

Soto,tak,tylko dlaczego jest tyle psów w schroniskach ?,a propagowanie rozmnażania kundelków to nieodpowiedzialność i głupota,ile jest rasowych w schronisku,a ile kundelków ?,a te znalezione w reklamówce 2 szczeniaki,które cudem uratowano ?,ręce opadają,nie będę w koło tego samego pisał,zobacz forum zwierzaki.org

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze nie wolno Ci tak mnie osadzac! nie znasz mnie! Nie wiesz co robilam i robie dla tych schroniskowych bidul - ale nie mam zamiaru sie tlumaczyc! Bo tylko winny sie tlumaczy! I gwaranuje - nasze szczeniaczki do schronisk nie trafia, (bo juz ich "nie ma" - rodzina owe dzieciaki wezmie ale jak napisalam - nie bede sie tlumaczyc, bo mi sie nie chce )jak co niektore nawet rasowe psy!!! Moje poprzednie psy - to tez psy -niechciane ktorym ja dalam szanse,

p.S. "dzieki" za zyczenia pod adresem mojej psiny 9prostata) ja zycze Twojemy psu - super zdrowia i to szczerze!!!! bez sarkazmu

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze nie - juz ich przygotowujemy na to , ze trzeba steryzlizowac....

Hmmm, przygotowujemy-ladnie to brzmi-ale czy ich bedzie na to stac?

A nie czujesz sie moralnie zobowiazany-tak jak z dziecmi- ze byc moze KOSZTY tych zabiegow powinienes Ty pokryc-aby miec 100% gwarancji ze po Twoim psie ZADEN nie trafi do schroniska. Ciekawe skad sie biora te niechciane zwierzeta w schroniskach-chyba nie z nieba spadaj tylko wlasnie 'od milosnikow' psow. Moj pies zostal wykastrowany w wieku 7 m-c nie tylko dlatego aby nie mial przerostu porostatyty i przepukliny pachwinowej ale GLOWNIE po to aby po nim nie trafily szczebieta do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie - spokojnie! Nie po to mnie rodzice z psami chowali, zebym moich 'braci mniejszych" oddala do schroniska! Bez paniki! Wszystko z glowa!

Wlasnie robie zestawienie ludzi na dogomanii, ktorzy maja "kundelki" i tych , ktorzy sa rasowi. I na pierwszy rzut oka wyglada, ze pouczja wlascicieli tych pierwszych - ci "rasowi" - no i jak to sie ma do "odbierania szans na wlasny dom dla porzuconych kundelkow??? Przeciez wystarczy przygarnac kundelka - jesli sie chce miec psa.

A moze my jako rodzina chcemy potomkow naszych kundelkow? Pierwszy i ostatni raz!

A nikt sie nie zatanawial - dlaczego ci rasowi rozmnazaja psy - czy aby nie (w pewnym procencie ) dla ...zysku??? I nikogo z tych "rasowych" nie bardzo interesuje fakt, gdzie szczenie trafilo??? W "moim" schronisku dla bezpanskich psow przynajmniej kierownictwo sprawdza domy, do ktorych trafily te 'schroniskowe bidulki"

No i ropetam burze....

Link to comment
Share on other sites

A moze my jako rodzina chcemy potomkow naszych kundelkow? Pierwszy i ostatni raz!

To ja zabiorę głos jako właścicielka psów nierasowych i z odzysku.

Oba (pies i suczka) są wykastrowane. Zarówno ze względów zdrowotnych, ale także po to, aby nigdy nie mogły zostać rozmnożone.

Jestem gorącą zwolenniczką sterylizacji i staram się ją propagować.

Sota, to wspaniale, że pomagasz psom schroniskowym, ale jesteś niekonsekwentna. Dla jednych kundelków szukasz domów, a następne świadomie powołujesz do życia.

I gwaranuje - nasze szczeniaczki do schronisk nie trafia

Takiej gwarancji dać nie możesz, bo nie tak naprawdę nie wiesz, co się z nimi stanie. Jeśli ich właściciele też zaczną je rozmnażać "dla zdrowia" lub dla "przedłużenia linii", potomstwo Twojego psa być może trafi do schroniska, a Ty będziesz im szukała domów, nie wiedząc nawet, co to za pieski.

Do kastracji, sterylizacji, adopcji oraz nierozmnażania psów nierasowych nawołują nie tylko hodowcy psów z papierami. Niedokładnie chyba zrobiłaś zestawienia, skoro tego nie dostrzegłaś.

Kocham moje psy i nie wyobrażam sobie, że mogłbym ich nie mieć, ale przez moment nawet nie pomyślałam o potomstwie po nich. A przyznam, że dla Leona miałam niejedną matrymonialną propozycję. Wielu ludziom imponuje jego (paskudny) charakter i gdybym chciała, mógłby zostać "reproduktorem". Zamiast tego załatwiłam mu wycięcie jajek, aby nie odczuwał pokus.

Poza tym w większości polskich schronisk prowadzi się akcje uświadamiające, osoby zajmujące się schroniskami wiedzą (a w każdym razie powinny wiedzieć), że kundelki nie powinny być rozmnażane. Wszyscy wolontariusze, których znam są "nawróceni". Tym bardziej martwi Twoja postawa, która (jak już wspomniałam) jest niekonsekwentna.

Twojemu psu oczywiście życzę jak najdłuższego życia w pełni formy, ale przyznam, że patrząc na Twoją postawę, nie potrafię się bardzo martwić, że zachorował, bo przynajmniej operacja powstrzyma Cię przed używaniem go jako reproduktora.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze nie wolno Ci tak mnie osadzac! nie znasz mnie! Nie wiesz co robilam i robie dla tych schroniskowych bidul
Widze - z czystym sumieniem dopuszczasz do rozrodu.
- ale nie mam zamiaru sie tlumaczyc! Bo tylko winny sie tlumaczy!

Nie tlumacz sie. Nie jestes winna niczemu. Ani pelnym schroniskom, ani porzucanym psom, ani nawet umieraniu z tesknoty za wlasnym domem.

I gwaranuje - nasze szczeniaczki do schronisk nie trafia, (bo juz ich "nie ma" - rodzina owe dzieciaki wezmie ale jak napisalam - nie bede sie tlumaczyc, bo mi sie nie chce )jak co niektore nawet rasowe psy!!!
Chcialabym za kilka lat sprawdzic ta gwarancje. Wlacznie z potomstwem tych szczeniakow. A to, ze co niektore nawet rasowe psy, to nie jest Twoja wina. I pisze to calkowicie serio.
Moje poprzednie psy - to tez psy -niechciane ktorym ja dalam szanse,
Na rozrod rowniez?

A psiakowi zycze naprawde duzo zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie - spokojnie! Nie po to mnie rodzice z psami chowali, zebym moich 'braci mniejszych" oddala do schroniska! Bez paniki! Wszystko z glowa!
Wierze, tam juz ich wystarczajaco duzo siedzi. A ze domu nie maja? Coz, drobny szczegol. Lepiej rozmnozyc. Z glowa.
Wlasnie robie zestawienie ludzi na dogomanii, ktorzy maja "kundelki" i tych , ktorzy sa rasowi. I na pierwszy rzut oka wyglada, ze pouczja wlascicieli tych pierwszych - ci "rasowi" - no i jak to sie ma do "odbierania szans na wlasny dom dla porzuconych kundelkow???
A na drugi rzut?
Przeciez wystarczy przygarnac kundelka - jesli sie chce miec psa.
No pewnie, chociaz niektorzy wola rozmnozyc, by:
A moze my jako rodzina chcemy potomkow naszych kundelkow? Pierwszy i ostatni raz!
A moze by tak przygarnac kundelka?
A nikt sie nie zatanawial - dlaczego ci rasowi rozmnazaja psy - czy aby nie (w pewnym procencie ) dla ...zysku??? I nikogo z tych "rasowych" nie bardzo interesuje fakt, gdzie szczenie trafilo???
Poczytaj jeszcze raz forum, porozmawiaj z hodowcami - tymi z prawdziwego zdarzenia. Bo i zwyklych rozmnazaczy nie brakuje. Ale o tych drugich juz nie raz bylo. Moze wiecej sie dowiesz. Moze wtedy przestaniesz szafowac sloganami.
W "moim" schronisku dla bezpanskich psow przynajmniej kierownictwo sprawdza domy, do ktorych trafily te 'schroniskowe bidulki"
A sprawdza pracownikow? Wolontariuszy? Czy wylapuje tych dzialajacych na szkode schroniskowych kundelkow? Czy stara sie im przeciwdzialac? Czy moze tez wyznaje zasade, ze po co ze schroniska - moze lepiej rozmnozyc?
No i ropetam burze....
No.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...