Jump to content
Dogomania

Westie w potrzebie/znalezione/zaginione


Magda

Recommended Posts

Ano możliwe :) Westy mają sztywną sierść, która nie wywołuje takiej alergii, jak sierść miękka, obfita, ale westy mają też miękki podszerstek. Ja jestem alergiczką i wiem co mówię. Jeżeli nie masz mocnej alergii, to west nie powinien Cię uczulić (o ile nie będzie miał miękkiej szaty), ale może. Także ja na Twoim miejscu przejechałabym się do jakiejś hodowli westów, gdzie jest kilka psów i zobaczyła reakcję. Z tego co wiem dla alergików najczęściej polecaną rasą są pudle.
Hodowcy sobie wymyślili, że westy nie wywołują alergii (taki chwyt marketingowy) i tak się ogólnie mówi, co nie jest prawdą. Z resztą wiele historii, które się słyszy na temat psów i większości się wydaje, że to prawda nie jest prawdziwa, choćby ta, że suka powinna choć raz mieć młode.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hodofffcy sobie tak wymyślili bo jest to rasa która się nie leni, ale prawda jest taka że to wcale nie sierść uczula ale najczęściej naskórek i ślina psiaka, a jeśli mówimy o psiaku dla alergika to nie ogółem rasa dana uczula bądź nie ale konkretny osobnik. Musimy pobyć przez jakiś czas z konkretnym osobnikiem żeby to sprawdzić. Bo czasem jest tak że jeden pudel kogoś nie uczula a inny już tak...więc to wszystko loteria.

Link to comment
Share on other sites

Też coś słyszałam o tym naskórku i ślinie, ale jest tak, że jedna rasa uczula mniej, inna bardziej. Mam alergię i wiem, że tak jest. Ja miałam reakcję alergiczną tylko na jednego westa, a za to mam alergię na każdego bernardyna (babcia miała kilka, więc miałam okazję sprawdzić). Być może jest tak, że west ma ten naskórek mniej uczulający, a (na przykład) bernardyn bardziej, co ma związek z szatą, ale ogólnie można powiedzieć, że jedne rasy uczulają bardziej, inne mniej, ale jeżeli ma się alergię, to tak jak mówi Ewelinka - trzeba sprawdzić swoją reakcję na konkretnym osobniku.
Ja zanim kupiłam swoją sukę byłam w odwiedzinach w domu Pani, od której ją kupiłam i spędziłam tam trochę czasu, żeby zobaczyć czy nie będzie problemu z moją alergią i na szczęście nie było :)
Za to moja siostra (też alergiczka) kiedy przyjeżdżała do mnie, jak Lena była mała dostawała wysypki kiedy ją dotykała. Teraz już jest ok. Ten pierwszy puch u szczyla jest też bardziej "alergizujący" niż sztywny włos dorosłego psa.
[B]MiAlma [/B]Ty chcesz adoptować psa, więc będzie to już raczej pies dorosły, warto żebyś zanim podejmiesz decyzję sprawdziłą swoją reakcję na konkretnego osobnika, tak, jak mówi Ewelina ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam Was wszystkich. Własnie znalazłam na stronie schroniska w Katowicach Westa chłopca 4latka, numer 656/12. Piesek jest jeszcze w okresie kwarantanny. Może ktoś będzie mógł pomóc i wyciągnąć go ze schroniska, żeby nie trafił do pseudo, bo jest przed kastracją. Ja niestety nie mam warunków, ponieważ mój westie ma stwierdzonego gronkowca i problemy skórne, nie chcę ryzykować przeniesienia na następnego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Witam, znalazłam dziś na stronie schroniska w Katowicach 4 - letniego westie, może ktoś z Was mógłby go wyciągnąć, zanim trafi do pseudo, ponieważ jest jeszcze przed kastracją. Sama mam westie, ale niestety z gronkowcem i problemami skórnymi ciągle w trakcie leczenia, boję się, żeby nie przeszło na następnego psiaka.Pytałam wśród znajomych, ale niestety nikt nie był zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

witam a jak piesek reaguje na dzieci ??

czy jest agresywny ??

mam 3 letnia coreczke mieszkamy z domu z niewielkim ogrodkiem

jestesmy z kujawsko-pomorskiego ( ale jezeli doszłoby do adopcji moge pokryc koszt transporu o ile bylaby taka mozliwosc ?)

prosze o info na pw

pozdrawiam Asia

Link to comment
Share on other sites

witam a jak west - piesek reaguje na dzieci ??

czy jest agresywny ??

mam 3 letnia coreczke mieszkamy z domu z niewielkim ogrodkiem

jestesmy z kujawsko-pomorskiego ( ale jezeli doszłoby do adopcji moge pokryc koszt transporu o ile bylaby taka mozliwosc ?)

prosze o info na pw

pozdrawiam Asia

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Wraz z moją żona chcielibyśmy zaadoptować jakiegoś westa do naszego mieszkania.
Mieszkamy w trójmieście i szukamy usilnie takiego psiaczka.
Za wszelkie informacje jesteśmy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiamy
Ania i Konrad

Edited by ursobranco
Link to comment
Share on other sites

[quote name='labrala'][b]sonia1974[/b]
piesek znalazł nowy dom ?
Jak się zachowuje w stosunku do innych psów ?[/quote]

niestety psiak nadal na łańcuchu
jest bardzo pokojowo nastawiony do innych zwierząt , również kotów
rodzina ma już nowego szczeniaka którego również nie potrafi nauczyć sikać na dworze ,ręce opadają na ludzką głupotę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursobranco']Witam.
Wraz z moją żona chcielibyśmy zaadoptować jakiegoś westa do naszego mieszkania.
Mieszkamy w trójmieście i szukamy usilnie takiego psiaczka.
Za wszelkie informacje jesteśmy bardzo wdzięczni.
Pozdrawiamy
Ania i Konrad[/QUOTE]
Witaj Ursobranco, poproszę prywatną wiadomość z dokładną miejscowością i numerem tel do mnie :) czy jesteście w stanie podjechać gdzieś dalej po psiaka w razie potrzeby?

Faith35 potrzebuję więcej info, z taką wiadomością nie jestem w stanie nic zrobić.....i że co to pseudo jest to nie znaczy że nam psy dadzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nicola28']jestem zainteresowana westem ktory jest na kwaranntanie [B]pikola [/B]wie o jakiego pieska chodzi

dziewczyny ja moge go chetnie wziasc tylko prosze o info do mnie ze piesek jest do adopcjii

a tylko moze byc problem z transportem ja z kjawsko-pomorskiego

moge oddan komus za benzyne i choc troche wyjechac na przeciw

nr kontaktowy do mnie 723-527-544

pozdarwiam Asia[/QUOTE]
Zapisałam sobie Ciebie Asiu jak tylko będzie coś w pobliżu będę dzwonić

Link to comment
Share on other sites

Generalnie przeżyłam szok jak weszłam przed chwilą na allegratkę:
Nasz Fado:
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/westik-do-adopcji-21005417.html?h=cc10e0d6bd3477fc[/URL]

pies 5 lat, 2 sunie 4 lata
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/west-highland-white-terrier-oddam-21052909.html?h=91d6ededf3023061[/URL]

sunia 4 lata
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/west-white-highland-terrier-suczka-21048715.html?h=bcb0cca9831c3285[/URL]

pies 5 lat
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/west-white-highland-terrier-oddam-psa-21048723.html?h=bcb0cca9831c3285[/URL]

sunia 3,5 roku
[URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/west-suczka-21058225.html?h=9eeb44c3a53eb8ba[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...