Jump to content
Dogomania

kiedy pies podniesie noge?


pawlekgod

Recommended Posts

Spokojnie, przyjdzie czas na podnoszenie nogi. Mój psiak zaczynał już nawet kucać i myślałam, że nauczył sie od mojej starszej suni i tak mu zostanie ale jakiś tydzień temu zaczął podnosić noge (ma 6 miesięcy). Nie zawsze tak robi, gdy pierwszy raz na spacerze robi siku to dalej stoi i to jest największy "sik" na spacerze - czyli tak jak szczeniak raz a dobrze - potem dopiero obwąchuje drzewka i podsikuje ale to też śmiesznie wygląda bo najczęściej i tak nie trafia jeszcze na drzewo tylko gdzieas obok :wink: :)

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam, że to zależy od wielkości psa, znaczy szczeniak dużej rasy zaczyna podnosić później, a małej wcześniej. Moj zaczął, jak miał ok. 5 miesięcy, ale bez przekonania i nie zawsze, ale jego starszy brat dopiero kiedy miał 9. Ale psy uczą się też przez naśladownictwo, więc pewnie zależy od tego, jak często Twój pies podgląda inne dorosłe sikacze :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój Demon (SHusky) ma 7,5 miecha i jeszcze ani raz nie podniósł nogi przy suiusuaniu.. :roll: Może to i trochę lepiej, bo podczas spacerku (dłuuugiego) robi siusiu około 1-2! I tylko wtedy, gdy mu sie bardzo chce. Nie zatrzymuje się co chwilkę, żeby obsiusiać byle który krzaczek. :D

Ale jeszcze wszystko przed nami! :wink:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Moj ONek zaczal podnosic noge ok.10 msc,przedtem robil siusiu jak panienka i do tego robil raz ,a dobrze :D tzn.na np.2 godzinnym spacerze potrafil tylko raz nasikac :D tez sie martwilam,ale to bylo w sumie wygodne,bo np.rano kiedy bylo mniej czasu na spacerek,zawsze byla pewnosc,ze pies sie wysiusial do konca :wink: teraz nie przepusci zadnego drzewa...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja Zmora ma przeszło dwa lata i podnosi nogę ciągle :) Już się wszyscy z nas śmieją że suka sika pod drzewem .Najpierw podnosiła nogę kucając jednocześnie .Kończyło się to ciągłym podmywaniem .Teraz doszła do wprawy .Podnosi nogę wysoko przeginając się przy tym .Potrafi dosłownie obsikać drzewo jak pies ! :lol: Jak spotykamy kogoś nowego na spacerku to myśli że to pies a nie suka :)Po wyjaśnieniach ludzie dziwnie na nią się patrzą .Ciekawe dlaczego ?? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...