Jump to content
Dogomania

Przyjaciel Pies jakby lepszy


dbsst

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='justys95']A artykuły to ciekawe? Bo ja jeszcze nie mam...:D[/quote]

Może już masz??

Jak dla mnie ciekawe :p .
Fajne rasy: Duży szwajcarski pies pasterski i cocker spaniel amerykański - nie wiedziałam, że to takie fajne pieski. Wydawało mi sie, ze cockery są złośliwe i jakieś takie nieobecne, dystyngowane. A ten mały diabeł bardzo mnie zaciekawił. Chyba nawet chciałabym takiego pieska mieć :evil_lol: .

Kontrasty takie sobie.

Ostry dyżur ciekawy - ukąszenie przez osę.

Rozmnażanie i genetyka to moje ulubione tematy :loveu:

Nawet ciekawy ten numer.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']Na stronie 33 trzecia kolumna tekstu jest zamazana i całkowicie nieczytelna (brązowa ramka też)
34 i 35 są pogniecione, nieczytelne w niektórych miejscach.
na 36 piersza kolumna oraz połowa drugiej są nieczytelne tak jak strona 33, a czerwony pasek z nagłówkiem do tego samego momnetu (czyli mniej więcej połowy strony) w ogóle źle wydrukowany - tzn. nierówny i amiast czerwonego jest blady niebieski, a częścapisu "Flip" jakby odbita na kartce w druga stronę (tzn. lustrzanym odbiciu) i pod katem.

Chyba dobrze to opisałam.

Generalnie, wydaje mi się, iż błąd wynika z obsunięcia papieru w maszynie drukarskiej....[/quote]

Mi się wydaje, ze spokojnie mozesz ten numer wymienić w kiosku albo skontaktuj sie z Redakcją, to Ci prześlą nowy.
ja tak kiedyś miałam z jakąś inną gazetą i nie było problemu z wymianą.

Link to comment
Share on other sites

A mi sie nie podobał artykuł "Odpowiedzialne rozmnażanie cz.3 - O dysplazji czyli genetyka ilościowa".

Bardzo dobrze, że w popularnych czasopismach pojawiają się artykuły o psich chorobach, o schorzeniach genetycznych, o odpowiedzialnym rozmnażaniu.

Gorzej jeśli artykuł z jakiegoś powodu prezentuje tylko półprawdy, albo pomija istotne informacje.

Zawrę tylko podsumowanie artykułu: "W świetle tego, co wiadomo o dziedziczeniu dysplazji, przyjęty w większości krajów europejskich system selekcji, który eliminuje bezwarunkowo z hodowli wszystkie zwierzęta z wynikiem gorszym od arbitralnie uznanego za graniczny, nie znajduje uzasadnienia".

Do uzasadnienia tej tezy w artykule został pokazany przykład rozmnożenia dwóch psów (pozbawionych dysplazji), wśród narodzonych szczeniąt po osiągnięciu przez nie wieku dorosłego stwierdzono wystąpienie różnych stopni dysplazji od zdrowych do poważnie chorych.

Wszystko fajnie, ale autor nawet nie zająknął się, nie wspomniał o tym, że dziedziczona pula genów, a co za tym idzie choroby genetyczne nie są jedynie dziełem rodziców, a wszystkich przodków. Dziadków, pradziadków.

Badania w Szwecji wykazały, że jeśli w trakcie doboru psów do rozmnażania, uwzględnimy także wyniki badań dziadków. Szansa wystąpienia dysplazji w miocie spada o ponad 80%, a jeśli uwzględnimy również badania pradziadków, szansa wystąpienia dysplazji spada praktycznie do jakichś 2%.


Poza tym pojawia się nieszczęsna kwestia warunków środowiskowych i słynnych śliskich kafelków. To najczęstsza wymówka hodowców nie badających swoich psów, gdy wracają do nich właściciele dysplatycznych psiaków - a mają Państwo kafelki w domu - to przez to, ja nie ponoszę żadnej winy.

Dysplazja to schorzenie genetyczne a nie środowiskowe, warunki środowiskowe mogą jedynie przyspieszyć rozwój tej choroby u psów, które są do tego genetycznie predysponowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Może już masz??[/quote]
Niestety nie mam...nie było mnie pare dni, a jak już przyjechałam do domu, to wykupili wszystkie PP i nie mogę teraz go nigdzie znaleźć :roll: A łaziłam już po kioskach...mam nadzieję, że gdzieś jeszcze leży :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justys95']Niestety nie mam...nie było mnie pare dni, a jak już przyjechałam do domu, to wykupili wszystkie PP i nie mogę teraz go nigdzie znaleźć :roll: A łaziłam już po kioskach...mam nadzieję, że gdzieś jeszcze leży :cool3:[/quote]

Są fajne naklejki, dlatego wykupili :evil_lol: . Poszukaj musi gdzieś jeszcze być.

[quote]Wszystko fajnie, ale autor nawet nie zająknął się, nie wspomniał o tym, że dziedziczona pula genów, a co za tym idzie choroby genetyczne nie są jedynie dziełem rodziców, a wszystkich przodków. Dziadków, pradziadków. [/quote]

Wiesz, to moze i racja. Nie pomyślałam o tym. A ten schemat faktycznie moze zmrozić krew jak ktoś sie nie zastanowi. Bo wynika z niego, że po zdrowych rodzicach moze się wuiecej chorych psów urodzic niż zdrowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']Są fajne naklejki, dlatego wykupili :evil_lol: . Poszukaj musi gdzieś jeszcze być.[/quote]
A no i znalazłam :D tylko naklejki były trochę pogięte, ale to nic...:cool3: jeszcze nie czytałam, jednak artykuły wydają się być ciekawe...:D a najbardziej podoba mi się to, że te naklejki na prawdę są prezentem a nie jak w innych pismach, że trzeba dopłacić :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Doszedł do mnie dziś nowy PP :D

Jeszcze go nie przeczytałam. Przemknęłam tylko po artykule o studiach weterynaryjnych - i szczerze mówiąc trochę mnie zawiódł, bo spodziewałam się jakichś konkretów, a nie że "to kierunek dla pasjonatów i najgorsze były praktyki w rzeźni". Bo tyle z niego zapamiętałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BlackSheWolf']a ja kupuję ten numer właśnie ze względu na artykuł o studiach wet... mam nadzieję, że jednak coś się z niego dowiem ;) a bellatriks co dokładnie tam jeszcze opisują ?[/quote]
Są jakies wypowiedzi studentów, troszkę o praktykach, o tym, że się trzeba dużo uczyć, że na początku są jakies egzaminy z chemii i biologii... jakaś wypowiedź młodej wetki, ze uważa, iż warto było i praca daje jej ogromną satysfakcję mimo niewielkich zarobków. Spodziewałam się czegoś ciekawszego.
A, sa jeszcze wypisane możliwe specjalizacje i to, że potencjalny weterynarz musi być silny zarówno fizycznie, jak i psychicznie(przede wszystkim). :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']Są jakies wypowiedzi studentów, troszkę o praktykach, o tym, że się trzeba dużo uczyć, że na początku są jakies egzaminy z chemii i biologii... jakaś wypowiedź młodej wetki, ze uważa, iż warto było i praca daje jej ogromną satysfakcję mimo niewielkich zarobków. Spodziewałam się czegoś ciekawszego.
A, sa jeszcze wypisane możliwe specjalizacje i to, że potencjalny weterynarz musi być silny zarówno fizycznie, jak i psychicznie(przede wszystkim). :roll:[/quote]
aha ok ;) dzieki za inf :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo lubię dogi dlatego cieszę się, że o tej rzadkiej rasie, jaką jest dog argentyński też PP napisał.
Faktycznie weterynaria troche po łepkach. Ale fajnie jest napisany ten artykuł o piesku ze schroniska - gazeta robi się bardziej życiowa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Nerul']Ja ze zniecierpliwieniem czekalam na kolejną część dotyczącą chowu szczeniąt w hodowli ;)[/quote]

Mam nadzieję że napiszą coś porządnego na ten temat. Jak nie - no to tak jak zadecydowałam, bezdyskusyjnie przerzucam się na Mojego Psa :eviltong: Dla mnie jest praktyczniejszy, bo w PP nic nigdy nie widziałam o szkoleniu metodą klikerową.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=royalblue]Kupiłam listopadowego MP i PP:)[/COLOR]

[COLOR=royalblue]W MP opisali moją kochana rase- boxery!:loveu: Do tego plakat z dwoma boxami:razz: A do tego za miesiąc w MP Kalendarz (chyba na biurko;)) z szczeniakami i ich mamami:D[/COLOR]

[COLOR=royalblue]W PP- fajny plakat:loveu: a do tego fajny artykuł: "Na tropie francuskiego pieska" :evil_lol:[/COLOR]

[COLOR=royalblue]Obie gazety warte przeczytania;)[/COLOR]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...