Jump to content
Dogomania

Itulec pojechal...Diuna i reszta pochlipuje..powodzenia malutki


Erazm

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[I]OFF I NIEOFF: [/I]Dalmatyn Dex, który jest u Ulv został już dwa razy oddany/zwrócony z adopcji. Ludzie są tacy słabi i tchórzliwi. Raz - bo kłapnął zębami jak chciano go [B]zepchnąć (!)[/B] z kanapy, a drugi - bo dziabnął kogoś obcego na spcerze. Powiem tak: wypisz wymaluj moja Klara kiedyś, ale pracowaliśmy nad tym... i jest lepiej, przecież to tylko przerażony, biedny pies, któremu wystarczy pokazać co jest dobre, a co złe i dodać pewności siebie. Oj, Dex - dziś Cie chyba zabiorę do parku:-(

znalazłam wątek. 4 razy go zwracano:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']No, no Cioteczko, widzę, że masz potencjał:diabloti:[/quote]

mozna tak powiedzieć. ale można też na odwrót, ze w ogóle nie ma we mnie potencjału :roll:.

a ja myślę, ze wózek nie rozleniwi itka. przeciez nie ma latać na nim cały dzień, tylko na spacerach -zeby miał szansę się chłopak wybiegac i zmęczyć. myslę, ze to dla tak młodego pisaka bardzo wazne, wyszaleć się. dobrze, zeby mu cos ten cieżar z tyłu podnosiło i podtrzymywało. niech chłopak szaleje. od czego jest młodość?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BIANKA1']Pewnie wózek po Nóżkinie
[*].
Diuna , jeśli lubisz domowe zoo , to zapraszam w wolnej chwili do mnie :diabloti:[/quote]

Lubię, lubię ... wychowałam się w takim, ale to stare czasy, teraz mam tylko dwa jamniko- i gończo-podobne zwierza. Koty zawsze miałam i teraz za nimi tęsknie, bo te dwa moje czorty łowne są za bardzo, koty gonią.

Z wolną chwilą może być gorzej:roll: ale dziękuję za zaproszenie, będę o tym pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']myslę, ze to dla tak młodego pisaka bardzo wazne, wyszaleć się. dobrze, zeby mu cos ten cieżar z tyłu podnosiło i podtrzymywało. niech chłopak szlaeje. od czgeo jest młodość?[/quote]

Też tak myślę. Wydaje mi się, że stąd to jego ADHD, z niewybiegania. Jak wracamy ze spaceru to się zapiera, nie chce. A na spacerze trzeba z nim biec, a jest to niemożliwe przy takim sposobie podtrzymania tyłu. Biedak, tak by sobie pobiegał:-( współczuję dzieciakowi.

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy dziś z Itim na spacerku, sam na sam:razz: Nawet się kawałek przebiegłam z nim.

Ulv wyciska mu regularnie pęcherz, pieluszki są suche, nie posikuje, nie kropelkuje, i dzięki temu udało się zauważyć na suchej pieluszce wyciek ropny z siuśka. Pewnie doszło do zakażenia od tego, że on mu często wystaje odsłonięty, zresztą przyjechał do Wrocławia z siuśkiem pogryzionym przez szczeniaki w schronie. Stosowaliśmy maść z antybiotykiem miejscowo, ale jutro zadzwonię do Doroty z FizjoWetu - zapytam o coś ogólnoustrojowego, doustnego. Przydałoby się też niuńka ciachnąć za jakiś czas.

Poza tym Iti ma się super, mieszka w pokoju z dalmatyńczykiem, dwoma gołębiami i królikiem, bywa też, że wpada do pokoju część z reszty bandy Ulv, prawie same dziewczyny, więc jest kogo popodrywać. Śmieszny jest, bo cały dzień nie szczeka ani na gołębie, ani na króla, ale gdy tylko przychodzę podskakuje na doopce i zaczyna na nie ujadać. Popisówka jak nic;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Byliśmy dziś z Itim na spacerku, sam na sam:razz: Nawet się kawałek przebiegłam z nim.

Ulv wyciska mu regularnie pęcherz, pieluszki są suche, nie posikuje, nie kropelkuje, i dzięki temu udało się zauważyć na suchej pieluszce wyciek ropny z siuśka. Pewnie doszło do zakażenia od tego, że on mu często wystaje odsłonięty, zresztą przyjechał do Wrocławia z siuśkiem pogryzionym przez szczeniaki w schronie. Stosowaliśmy maść z antybiotykiem miejscowo, ale jutro zadzwonię do Doroty z FizjoWetu - zapytam o coś ogólnoustrojowego, doustnego. Przydałoby się też niuńka ciachnąć za jakiś czas.

Poza tym Iti ma się super, mieszka w pokoju z dalmatyńczykiem, dwoma gołębiami i królikiem, bywa też, że wpada do pokoju część z reszty bandy Ulv, prawie same dziewczyny, więc jest kogo popodrywać. Śmieszny jest, bo cały dzień nie szczeka ani na gołębie, ani na króla, ale gdy tylko przychodzę podskakuje na doopce i zaczyna na nie ujadać. Popisówka jak nic;)[/quote]

diuna, dzieki za obszerna relacje :lol:
dziewczyny ,jestescie niesamowite, dzieki Wam Itus ma dobra opieke i doborowe towarzystwo!
chetnie wspomoge groszem niuska, czy wplaty nadal ida na konto Dorotikus podany w 1 poscie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro']Może na moje bezpośrednio, bo Dorotikus i tak prześle mi, więc nie ma co płacić prowizji za przelew. Podaję na PM. Dziękuję w imieniu Itulca:loveu:[/quote]


ok, dziekuje. jutro, a raczej dzis :evil_lol: zrobie przelew.

Link to comment
Share on other sites

umaaaaarłam jak tu wlazłam :-( kurdę cały tydzień bez neta i nawet na telfon do domu już sił wieczorami nie miałam... a Itku myślałam, ale bałam sie czy buiedna Ulv sobie z naszym czortkiem poradzi... do głowy mi nie przyszło, że tu takie dramaty się rozgrywają :-( Strasznie się nim martwię, bo to taki fajowy urwis jest.
Diuna - na razie rehabu nadal nie ma, czy wracamy do Ewy?
i durgie pytanko - skoro pieluszki Itulek większe potrzebuje, to może te, które mam u siebie dziwczynom od Lolka podeślę?

eehhh.... tak czy siak na żadną delegację więcej nie jadę :mad: Ituś nam tu kurczaki problemy ma, a mała Lilu też sobie uszkodzila organizm przy zabawie... :shake: (nie ma co. po polsku to to mi nie wyszło:diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

[B]Frubka[/B] - na rehab nie jeździmy, ale przydałoby się żeby nas ktoś zawiózł na Uniwerek Przyrodniczy w środę. Powrót sobie załatwię. Mogłabyś?

Tak, pieluszki prześlij Lolkowi, z Itkowej wyścigowej dupiny spadają i nie obejmują siurka.

Byliśmy dziś chwilę na spacerku. Jutro może będzie coś wiadomo w sprawie wózka ze schronu. Trzeba go koniecznie kiedyś wykastrować, od zadka mojej Klary nie mógł sie dziś odczepić, choć wysterlizowana. Może wtedy się trochę uspokoi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro'][B]Frubka[/B] - na rehab nie jeździmy, ale przydałoby się żeby nas ktoś zawiózł na Uniwerek Przyrodniczy w środę. Powrót sobie załatwię. Mogłabyś?

Tak, pieluszki prześlij Lolkowi, z Itkowej wyścigowej dupiny spadają i nie obejmują siurka.
[/quote]

[B]Diuna[/B] nie ma problemu, o ile pasują Wam godziny popołudniowe. Na którą macie tam być? Ja niestety urlopu nie dam rady wziąć.

OK, pieluszki podeślę małemu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diuna_wro'][B]Ffrubka[/B] - tam jest czynne od 15 do 22. Jeśli nie będę musiała jechać najpierw do domu, wyjść z Klarą, to mogę od razu po pracy, tj. około 16:00.

Jak Tobie najlepiej pasuje? Czy opcje 16:00 lub 18:00 są możliwe?[/quote]

Pasują mi obydwie wersje godzinowe :) Napisz mi tylko na PW adresik aktualnego pobytu Itulca.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero wróciłam, jest strasznie późno, więc krótko: Iti nigdy nie będzie normalnie chodził. Jedyne co być może uda się uzyskać to chodzenie na zasadzie odruchów rdzeniowych, w uproszczeniu wygląda to tak, że impuls od łapy idzie do kręgosłupa, ale nie dalej, nie do mózgu. I nigdy nie uda nam się tego połączyć. Jedno co jest możliwe, to połączenie nerwowe pomiędzy nogą a rdzeniem i na takiej zasadzie mogłoby opierać się poruszanie. Będzie to jednak zawsze pląsające, nieskoordynowane i niestabilne. W "gorszej łapce" zupełny brak głębokiego czucia bólu, zanik mięśni i zwyrodnienie stawu skokowego, co powoduje spastyczny skurcz.

Raczej nie uda się także wywołać kontrolowanych czynności fizjologicznych. To co jest możliwe, to to, że będzie trzymał od wyciśnięcia, do wyciśnięcia moczu. Natomiast sam się nie wysika, a jak go nie wyciśniemy, będzie posikiwał, a nie sikał do opróżnienia pęcherza.

To tyle... Generalnie lekarz zaproponował i rehabilitację i wózek jednocześnie. Jakiekolwiek dodatkowe badania nie są potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...