Jump to content
Dogomania

Przyszli weterynarze.


kredka

Recommended Posts

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na weterynarie podobne progi punktowe jak na medycyne (a nie wiem czy nie wyzej na niektorych odzdzialach ;))

Ale panuje przekonanie, ze mozna sie tam dostac z zamknietymi oczami :evil_lol: Mi ostatnio znajomi próbowali wytłumaczyc, ze na wete przyjmuja bez matury :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziunia']do olsztyna/lublina raczej mniej. Ale w tym roku wymyślili, że chcą angielski/polski poza biologią i chemią.. Generalnie wcześniej były testy wewnętrzne, więc nie wiadomo za bardzo jak to u nich będzie teraz wyglądało.[/quote]

Moj rocznik na SGGW, jeszcze byly testy egzaminacyjne, przyjmowali od 180 pkt/200

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzium']

W tamtym roku progi były takie:
Wrocław 154(ale skończyło się na 155, do tych ze 154 dzwonili pod koniec września), pierwszy ok 162
Warszawa ok 153,8 (nie pamiętam dokładnie), pierwszy 159
Lublin [B]455 [/B](pierwszy nie wiem jaki ostateczny)
Olsztyn[B] 643[/B] (pierwszy nie wiem jaki ostateczny)[/quote]

To ja będe pierwsza ;) Dlaczego na Lublin i Olsztyn są tak duże liczby/punkty? Więcej niż Wrocław i Wawa.? Czy to aby na pewno dobrze jest napisane?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Na weterynarie podobne progi punktowe jak na medycyne (a nie wiem czy nie wyzej na niektorych odzdzialach ;)) [/quote] w tym roku najwyższy próg był we Wrocławiu i był on niższy od najniższego na lek
[quote name='Talagia']Ale panuje przekonanie, ze mozna sie tam dostac z zamknietymi oczami :evil_lol: Mi ostatnio znajomi próbowali wytłumaczyc, ze na wete przyjmuja bez matury :diabloti:[/quote] Żeromski poszedł na wetę na do Warszawy bo nie miał matury :P tylko to było dawno

[quote]do olsztyna/lublina raczej mniej. Ale w tym roku wymyślili, że chcą angielski/polski poza biologią i chemią.. Generalnie wcześniej były testy wewnętrzne, więc nie wiadomo za bardzo jak to u nich będzie teraz wyglądało.
[/quote] tak jest co najmniej od 3-4lat

W tamtym roku progi były takie:
Wrocław 154(ale skończyło się na 155, do tych ze 154 dzwonili pod koniec września), pierwszy ok 162
Warszawa ok 153,8 (nie pamiętam dokładnie), pierwszy 159
Lublin 455 (pierwszy nie wiem jaki ostateczny)
Olsztyn 643 (pierwszy nie wiem jaki ostateczny)

Jakby coś było niejasne mogę wyjaśnić, czytałam tylko ostatnią stronę tego wątku ;p
Jestem na I roku we wrocławiu

Na wieczorowe składa się jakoś pod koniec lipca pilnuj terminów!

Link to comment
Share on other sites

W lublinie liczy się biologia, chemia, język obcy i polski. Przy czym biologię i chemię rozszerzoną mnożą razy 2, a podstawową razy 1. Języki roz. x1,5 podst. x1. I tak maksymalna ilość punktów to 700. 455/700 to nie tak dużo :P
Olsztyn to już miał tak porąbaną rekrutację, że masakra. Tutaj liczą 3 przedmioty język obcy + 2 spośród biologia, chemia, matematyka, fizyka. Ilość pkt z tych 3 sumują i dodają extra punkty za rozszerzenia:
300pkt za 1 roz
400pkt za 2 roz
500pkt za 3 roz
Więc maksymalna ilość pkt to 800.
Ale w tym roku ponoć znów zmienili zasady (Olsztyn zmienia co rok :P) i jest tak, że podst mnoży się x1, a roz x2
W Warszawie i we Wrocławiu 1%=1pkt i sumują pkt z chemii i biologii roz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kredka']Gdzie obecnie są technika weterynaryjne?
w jakich miejscowościach?[/quote]

google nie gryzie :eviltong:

[url=http://www.aniwet.pl/szkoly.htm]Aniwet.pl - szkoły weterynaryjne hodowla i biologia zwierząt[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 13 lat i też myśle o zawodzie weta.w tym roku ide do gimnazjum:diabloti: i mam zamiar przyłożyć się do nauk ścisłych.Jeszcze troche czasu do Technikum lub Liceum mi zostało myśle że mi się uda zostać wetem:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Biologia to chyba najprostszy przedmiot.Dla mnie łatwiejszy od Religi i WF ;)
Chemia nieco trudniejsza.Ale wystarczy się przyłożyć.
Ale tak naprawdę to najważniejsze są chęci i motywacja do pracy.
Ja to np. kiedyś nienawidziłam chemi ( w 1klasie gim.) kiedy jednak potem zdałam sobie sprawę że chemia jest mi bardzooo potrzebna,polubiłam ją i stała się o niebo prostsza.

Życzę sukcesów wszystkim,którzy wybierają się na ten wspaniały zawód!!;)

A mi jeśli się nie uda na weterynarię to spróbuję psychologię.;) Dwa odrębne w sumie tematy...ale ja to uwielbiam.Albo praca z chorymi zwierzętami albo z trudną młodzieżą.No ale na pierwszym miejscu jest WETE!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...