Jump to content
Dogomania

Skaknie na obcych


gosia222

Recommended Posts

Mój 14-miesięczny bokser gdy tylko spuszcze go ze smyczy na spacerze momentalnie upatruje sobie grupę ludzi po czym wszystkich bezlitośnie obskakuje próbując polizać ich po twarzach.jest to bardzo niebezpieczne bo w stosunku do dzieci robi to wyjątkowo namolmie.Zznacza że na domowników nie skacze wogóle-a jest też dziecko. Nie wiem co robić-ostatnio wychodzę z nim tylko na smyczy.Mój treser twierdzi że w jego przypadku nie wynika to z chęci dominacji. Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Wie że wszystkie boksery uwielbiają wszelkie stworzenia nawet niekoniecznie zasługujących na to ludzi.Czy jest szansa że bedzie jakaś poprawa w miare dorastania.

W tej chwili jestem bezradna-mó Maksiu jest nieszczęśliwy, nie wybiegany a ja cierpię z tego powodu razem z nim.

Link to comment
Share on other sites

No niestety boksie tak mają :)

Ale nie poddawaj się i przygotuj na sporo pracy...

Po pierwsze pracuje nad przywołaniem psa, musisz mieć możliwość odwołania go od człowieka, inaczej może spotkać Cię sporo przykrości (w końcu nie każdy lubi jak na niego skacze spory pies, do tego niestety psiak może komuś zniszczyć ubranie).

Po drugie zaopatrz się w smakołyki (ale musi to być coś co naprawdę Twój pies lubi - skakanie na ludzi sprawia mu przyjemność i musisz to przebić). W czasie spaceru, gdy widzisz obcą osobę zaczynasz nagradzać psa za to, że spokojnie idzie. Na początek zaczynasz gdy obcy jest daleko - to ważne, gdyż pies musi być spokojny. Nie czekaj aż zacznie okazywać zainteresowanie - wtedy jest za późno! Pakujesz w niego smakołyki (jeden za drugim) aż do momentu gdy człowiek się oddali. Wtedy przerywasz!

Możesz również bawić się z psem (najlepiej piłeczką na sznurku) - widzisz człowieka, wyciągasz piłeczkę i bawisz się z psem - człowiek się oddala - piłeczka znika...

W tym ćwiceniu chodzi o to, aby pies nauczył się ignorowania obcych (a trudno interesować się obcym gdy coś smacznego wpada do pycha lub w najlepsze się bawi) i co jest równie ważne, żeby przekonał się, że najlepsza na spacerze jesteś TY (i to TY musisz go o tym przekonać!). To TY musisz dostarczać mu najlepszej rozrywki (żeby jej nie szukał u obcych ludzi czy innych psów).

Powodzenia....

Link to comment
Share on other sites

ojej,ja tez mam taki problem z moim polrocznym dogiem.Vena kocha wszystko i wszystkich,zaczepia kazdego psa,i nawet nie musi go wachac.zeby przyjac odpowiednia poze do zabawy :-( co konczy sie niesamowitym pociagnieciem mnie.Poza tym gdy jest spuszczona ze smyczy to tylko modle sie zeby ktos obok nie przechodzil,bo do kazdego leci-obojetnie czy to dziecko czy osoba starsza-chociaz najbardziej lubi facetów zaczepiać.Czasami konczy sie tylko na tym ze ktos idzie a ona sobie siada przed ta soba i podaje łapę jakby byla jakas gwiazda i jakby kazdy mial ja glaskac.Owszem,jest straszna pieszczocha,ale nie zdaje chyba sobie sprawy ze swojej wagi,50 kilo i ze moze komus zrobic krzywdę.

Najczesciej skacze na ludzi,i to jest straszne!!!

Link to comment
Share on other sites

jest bardzo trudno oduczyć skakania na ludzi szczególnie boksera :D mam obecnie roczną sunie i dużo pracy kosztowało mnie oduczenie. Za każdym razem jak leciała do ludzi była odwoływana choc nie zawsze to skutkowało. Jak mi się udało dojść do niej to mówiłam nie skacz i starałam się odepchnąć ją od ludzi. A potem zaczełam nosić ulubioną zabawke i jak tylko leciała w innym kierunku wołałam pokazując zabawke i natychmiast przybiegała do mnie. Chce powiedzieć że do Milki jak się zawoła po imieniu to odwraca głowe więc to było możliwe. Są jednak boksie które udają że nie słyszą :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka (STB) tez skacze na ludzi. Kiedys tak bardzo mnie to denerwowało, zapytałam posiadaczy stafików i okazało się, ze WSZYSTKIE skaczą.

Trzeba czasu, zeby pies zrozumiał, ze źle robi. Tym bardziej, że są ludzie (przechodnie), którzy to lubią i sami zachęcają psa do skoków.

Czyli pies głupieje, bo raz może a raz nie. Musi zrozumieć, ze TOBIE się to nie podoba i musi uznać twój autorytet ponad każdy inny. Za każdym razem, cierpliwie okazuj niezadowolenie ze skakania i nagradzaj za każde obojętne przejście obok człowieka. Nawet parę miesięcy może to trwać. Ale w końcu ci się uda.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie-jestem w szoku. Już kilka razy próbowałam podzielić się moimi problemami z psiakiem na różnego rodzaju "forum" ale nikt nie reagował a tu proszę- od razu kilka cennych rad- jesteście CUDOWNI !!!

Będę skrzętnie korzystała z waszych wskazówek i informowała o postępach. Wielkie buziaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...