Jump to content
Dogomania

CACIB, CAC Lwów 2-3.05.2009 r.


AnkaW

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja tez dzwonilam i powiedziałam ze jestem z Polski - kazali płacic w hrywnach więc chyba wezme i to i to i zobacze gdzie dluższa kolejka . Hrywien nie ma w kazdym kantorze wiec usialam zamówić . Mamy już wszystko załatwione i zielona karte i ubezpieczenie zdrowotne ( zabezpieczam sie bo jak mnie osa ukąsi to niestety tylko szpital ) wszystkie wpisy do paszportu psa łacznie z odrobaczeniem i na kleszcze i przeciwciała . dolary tez zamówione bo sporo osób twierdzi ze jak sie wloży 10 w psi paszport to nie czeka sie dlugo w kolejce - to prawda ?

Link to comment
Share on other sites

Napewno można spokojnie wypłacić we Lwowie hrywnie poprostu z bankomatu, chyba, że chcesz mieć już przy przekraczaniu granicy, zawsze się opłaca płacić hrywniami, bo przeliczenia w przygranicznych sklepach są po wyższym kursie, jak byłam 5 lat temu spotkałam tam najbardziej "inteligentny" bankomat jaki kiedykolwiek widziałam, króry miał opcje wyboru jaką walutą chcesz wypłacić , hrywnie, USD czy EURO, byłam zaskoczona:cool3:

Wiem, że łapówki w paszportach zawsze działały i w psich i ludzkich, sama nigdy kasy nie wkładałam:shake:, ale sposób dość bezpieczny, no bo przecież nie kazesz im wziąść.


[quote name='rodzice']Ja tez dzwonilam i powiedziałam ze jestem z Polski - kazali płacic w hrywnach więc chyba wezme i to i to i zobacze gdzie dluższa kolejka . Hrywien nie ma w kazdym kantorze wiec usialam zamówić . Mamy już wszystko załatwione i zielona karte i ubezpieczenie zdrowotne ( zabezpieczam sie bo jak mnie osa ukąsi to niestety tylko szpital ) wszystkie wpisy do paszportu psa łacznie z odrobaczeniem i na kleszcze i przeciwciała . dolary tez zamówione bo sporo osób twierdzi ze jak sie wloży 10 w psi paszport to nie czeka sie dlugo w kolejce - to prawda ?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Gdzies czytałam zapytania o przekraczanie granicy Ukrainy z psem.
Mam informacje, jakie obowiązują nas zasady/przepisy na tej konkretnie.
Pomijam "pertraktacje" banknotowe i udane przemknięcia...

Aby wjechać z psem z Polski (innego kraju Uni) na Ukraine,
oprócz paszportu - [B]ZAKTUALIZOWANEGO[/B]- potrzebne jest zaświadczenie od powiatowego weta. Taka "płachta" z okrągłą pieczatką, ważna 15 dni ( może 18?), wydana W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii, na podstawie badania klinicznego weta na [B]48 godź[/B]. przed przekroczeniem granicy. Ale konkretnie na Ukraine!!!!
Wpiany zostaje kraj "docelowy".
Oczywiście tatuaż i czip.

Teraz aby wrócić do Polski (kraju w Uni) pies musi mieć badania/certyfikat na przeciwciała!!!!

No:roll: albo..."pertraktacje" z celnikiem.

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze plan sędziowania na CAC i Secjalistyczne dla tych co jeszcze nie wyjechali :p

CAC РИНГ №1
Эксперт: ВИТАЛИЙ ХИЖНЯК (Украина)
1. АВСТРАЛИЙСКАЯ ОВЧАРКА
2. БЕЛАЯ ШВЕЙЦАРСКАЯ ОВЧАРКА
3. ВЕЛЬШ КОРГИ ПЕМБРОК
4. КОЛЛИ ДЛИННОШЕРСТНАЯ
5. ПОЛЬСКАЯ ПОДГАЛЯНСКАЯ ОВЧАРКА
6. АЛЯСКИЙ МАЛАМУТ
7. АМЕРИКАНСКАЯ АКИТА
8. БАСЕНДЖИ
9. ВЕСТГОТСКИЙ ШПИЦ
10. МЕКСИКАНСКАЯ ГОЛАЯ СОБАКА
11. НЕМЕЦКИЙ ШПИЦ МИНИАТЮРНЫЙ
12. САМОЕДСКАЯ СОБАКА
13. ЧАУ-ЧАУ

обед с 13 до 14 часов

14. ГОЛДЕН РЕТРИВЕР
15. КУРЧАВОШЕРСТНЫЙ РЕТРИВЕР
16. БАСЕТ ХАУНД
17. БИГЛЬ
18. МАЛЫЙ ВАНДЕЙСКИЙ БАССЕТ-ГРИФФОН
19. ПОЛЬСКАЯ ГОНЧАЯ
20. ПОЛЬСКИЙ ОГАР
21. РОДЕЗИАНСКИЙ РИДЖБЕК
22. ВЕЙМАРАНЕР
23. ИРЛАНСКИЙ СЕТТЕР
24. ГОРДОН СЕТТЕР
25. ЮЖНОАФРИКАНСКИЙ БУРБУЛЬ
26. АМЕРИКАНСКИЙ БУЛЬДОГ
27. ЛЕОНБЕРГЕР

CAC РИНГ №2
Эксперт: CARMEN GIL POLO (Испания)
1. РИЗЕНШНАУЦЕР
2. ЦВЕРГШНАУЦЕР ЧЕРНО-СЕРЕБРИСТЫЙ
3. ЦВЕРГШНАУЦЕР ПЕРЕЦ С СОЛЬЮ
4. ЦВЕРГШНАУЦЕР ЧЕРНЫЙ
5. ШНАУЦЕР ПЕРЕЦ С СОЛЬЮ
6. ДОБЕРМАН

обед с 13 до 14 часов

7. ИРЛАНДСКИЙ ВОЛКОДАВ
8. АФГАНСКАЯ БОРЗАЯ
9. РУССКАЯ ПСОВАЯ БОРЗАЯ
10. УИППЕТ


CAC РИНГ №3
Эксперт: Анна Бранкович (Сербия)
СПЕЦВЫСТАВКИ: ЛАБРАДОР РЕТРИВЕР,
ГОЛДЕН РЕТРИВЕР
обед с 13 до 14 часов

1. КИТАЙСКАЯ ХОХЛАТАЯ СОБАКА
2. АМЕРИКАНСКИЙ КОКЕР СПАНИЕЛЬ
3. АНГЛИЙСКИЙ КОКЕР СПАНИЕЛЬ
4. КУРЧАВО-ШЕРСТНЫЙ РЕТРИВЕР
5. БИШОН-ФРИЗЕ
6. БИШОН ХОВАНЕЗ
7. БРЮССЕЛЬСКИЙ ГРИФФОН
8. ЭПАНЬОЛЬ КАРЛИК КОНТИНЕ
9. КАВАЛЕР КИНГ ЧАРЛЬЗ СПАНИЕЛЬ
10. ЛХАССКИЙ АПСО
11. МАЛЫЙ БРАБАДОНСКИЙ ГРИФФОН
12. МАЛЬТЕЗЕ
13. ПЕКИНЕС


CAC РИНГ №4
Эксперт: Alfonso Thovar Del Solar (Испания)
СПЕЦВЫСТАВКА:ШНАУЦЕРЫ

обед с 13 до 14 часов

1. РУССКИЙ ЧЕРНЫЙ ТЕРЬЕР
2. КАНЕ КОРСО
3. КА ДЕ БО
4. СЕНБЕРНАР
5. РОТВЕЙЛЕР
6. ЛАБРАДОР РЕТРИВЕР


CAC РИНГ №5
Эксперт: Елена Борисова (Беларусь)
СПЕЦВЫСТАВКА: КИТАЙСКАЯ ХОХЛАТАЯ СОБАКА, ФРАНЦУЗКИЙ БУЛЬДОГ
1. ФОКСТЕРЬЕР ГЛАДКОШЕРСТНЫЙ
2. ФОКСТЕРЬЕР ЖЕСТКОШЕРСТНЫЙ
3. СКОТЧ ТЕРЬЕР

обед с 13 до 14 часов

4. СКАЙ ТЕРЬЕР
5. КЕРРИ-БЛЮ ТЕРЬЕР
6. ИРЛАНСКИЙ МЯГКОШЕРСТНЫЙ ПШЕНИЧНЫЙ ТЕРЬЕР
7. ДЖЕК РАССЕЛ ТЕРЬЕР
8. ЙОРКШИРСКИЙ ТЕРЬЕР


Эксперт: НИКОЛАЙ СЕДЫХ (Россия)
1. ТАКСЫ
2. БОРДЕР ТЕРЬЕР
3. ВЕЛЬШТЕРЬЕР
4. ВЕСТ ХАЙЛЕНД ВАЙТ ТЕРЬЕР
5. ЭРДЕЛЬТЕРЬЕР
6. ЧИХУАХУЭНЬО КОРОТКОШЕРСТНАЯ
7. ЧИХУАХУЭНЬО ДЛИННОШЕРСТНАЯ
8. МОПС
9. ПУДЕЛЬ
10. ТИБЕТСКИЙ ТЕРЬЕР
11. РУССКИЙ ТОЙ-ТЕРЬЕР

обед с 13 до 14 часов

12. АМЕРИКАНСКИЙ СТАФФОРДШИРСКИЙ ТЕРЬЕР
13. БЕДЛИНГТОН ТЕРЬЕР
14. БУЛЬТЕРЬЕР
15. ФРАНЦУЗКИЙ БУЛЬДОГ
16. БУЛЬДОГ
17. МЕКСИКАНСКАЯ ГОЛАЯ СОБАКА
18. ЦВЕРГ ПИНЧЕР



CAC РИНГ №7
Эксперт: Зоран Бранкович (Сербия)
1. БЕРНСКИЙ ЗЕННЕНХУНД
2. НЕМЕЦКИЙ БОКСЕР
3. БУЛЬМАСТИФ
4. ШАР-ПЕЙ
5. КАВКАЗКАЯ ОВЧАРКА

обед с 13 до 14 часов

6. СРЕДНЕАЗИАТСКАЯ ОВЧАРКА
7. НЕМЕЦКИЙ ДОГ
8. БОРДОСКИЙ ДОГ
9. НЬЮФАУНДЛЕНД
10. НЕМЕЦКАЯ ОВЧАРКА


POWODZENIA, do zobaczenia i bezproblemowego przekraczania granicy :multi:

Link to comment
Share on other sites

Czy może mi ktoś podać adres wystawy/ Chyba wyrzuc kompa przez okno. Jak potrzeba coś natychmiast to muli jakby się wściekł. Chyba jak się człowiek spieszy bo już trzeba się zbierać , to nic nie chodzi tak jak trzeba.Z góry DZIĘKUJĘ

Link to comment
Share on other sites

to my już w domu i się chwalimy :))

[B][COLOR=red]Blue[/COLOR] [/B]- CAC, CACIB i BOB - nie mamy ch ukrainy ale dzis skonczylismy [B][COLOR=red]INTERCHAMPIONAT[/COLOR][/B] :multi::multi::multi::multi::multi:

na granicy nie było tak żle :) w tamta strone 1,5 H w drodze powrotnej - na polskim juz odcinku!! - 2,5 H

[B]AGATA I KAMIL[/B] - bardzo WAM dziekuje za super podróż !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']to my już w domu i się chwalimy :))

[B][COLOR=red]Blue[/COLOR] [/B]- CAC, CACIB i BOB - nie mamy ch ukrainy [/quote]

Nie rozumiem. Dlaczego nie macie ukraińskiego chapionatu?
Skoro macie intera to macie też "chyba" ;) championat jednego z państw FCI?
Za CACIB jest Championat Ukrainy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']od kwietnia zmieniły sie procedury i teraz trzeba miec 3 cac-e, zadne argumenty nie przemawialy do pan :) zmienilo sie i koniec

ale nie szkodzi - dla mnie wazniejszy jest inter jak ch. uk i napewno nie bede go robic :))[/quote]
Źle mnie zrozumiałaś. 3 CAC-e tak, zmienili z jednego.
Bo skoro oni u nas tyle muszą zdobyc to teraz my u nich też.
Wczoraj tę kwestię mój mąż "rozwijał" z
(jak sie sam przedstawił ów pan)
prezidentem ichniejszego związku kynologicznego z Kijowa.
Za CACIB jest też championat Ukrainy.
Sam szef przyjął papiery naszej suczy i przekazał paniom на регистрации.
My dostalismy za CACIB championat.
Wyślą nam go do domciu wraz ze złożonymi dokumentami.
Może warto jednak pokusić sie i wysłać dokumenty; championat (kopie) psa i przyznany CACIB.
:p

Link to comment
Share on other sites

ale super :))

no widzisz a ja im machalam championatami przed nosem pies w kl ch dostal cac cacib i bob i nie chcialy mi przyjac papierów :angryy: i to nie tylko mnie tak z kwitkiem odprawiły !

mozesz poprosze w takim razie napisac mi bo ja sie nie znam na ichniejszych biurach - gdzie i co mam wysłac ?? i ile to kosztuje ??

bede bardzo wdzieczna !!

Link to comment
Share on other sites

Moja była w kl. otwartej (Championka) dostała CAC, CACIB,BOB
To też się jej jedak należy Chmp. Uk????Wie ktoś na pewno jak to w końcu jest?

My na granicy mieliśmy mały problem z wet. Chciał nam udowodnić że tylko na Ukrainie wiedzą jak jeżdzić z psem za granicę. Moja sunia dokumenty miała w porządku ( powiatowy. przeciwciała, badanie wet. przed wyjazdem). No to żeby było że oni ważniejsi to chcieli zaświadczenie Ich wet, po TEJŻE WYSTAWIE że pies jest zdrowy. A jak nie to wymyślił że od powiatowego powinno być w 2 językach min. ukraińsku. No to jak nie ma, to mandat. Poprosiłam o mandat dla polskiego powiatowego za niewiedzę to się wycofał. Wiem że chodził o wkład do paszportu , Ale mając to co trzeba to się wściekłam że robią tą w paskudny naciągany sposób.BISy w ich języku .

Link to comment
Share on other sites

My już też w domciu.
[B]KARAT Pastoral , mój grzywaczek CAC, Res-CACIB i ukończony Championat Ukrainy :multi::multi::multi:[/B]

Na granicy spokój, mimo, że nie było kolosalnych kolejek 2 godziny trzeba było odstać. Psów się nie czepiali, nasi sprawdzili tylko paszporty przy powrocie z pytaniem "Czy są wszystkie badania?" na co padła odpowiedź że OCZYWIŚCIE!!! :evil_lol: /widocznie chodziło tylko o formalnść bo przecież w paszporcie przeciwciała nie były wbite/
W\ tamtą stronę, wysłali nas do Ukraińskiego weta po pieczątkę na "kwitancji". Nie znał się na niczym :diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOLY'] Moja była w kl. otwartej (Championka) dostała CAC, CACIB,BOB
To też się jej jedak należy Chmp. Uk????Wie ktoś na pewno jak to w końcu jest?
[/quote]
Oczywiście, że sie należy!
Napisałam za CACIB, bo to była międzynarodówka, więc wiadomo,że ten przyznawany jest Najpiękniejszej Suce i Najpiękniejszemu Psu w Rasie.

[SIZE=2][COLOR=navy][B]Присвоєння титула "Чемпіон України"[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy]6 х САС на національних виставках КСУ рангу САС за період не менше, чим за 1 рік і 1 день. ( під суддівством не менше 5 - ти різних експертів)[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]4 х САС - три САС на національних виставках рангу САС, плюс один на виставці рангу CACIB за період не менше, чим за 6 місяців, під суддівством різних експертів[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]2 х САС на подвійних виставках рангу CACIB.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]2 х САС на різних виставках рангу CACIB, лише для собак робочих порід з додатком робочого сертифікату[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]На Національних Чемпіонатах - кращий пес і краща сука в породі отримує титул "Чемпіон України"[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]На Національних Чемпіонатах - кращий пес юніор і краща сука юніор в породі отримує титул "Юний Чемпіон України"[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[B][SIZE=2][COLOR=navy]Присвоєння титула "Юний Чемпіон України"[/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy]3 х ЮСАС - отриманих на всіх сертифікатних виставках КСУ починаючи з 2008 року.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]2 х ЮСАС на подвійних виставках рангу CACIB[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy][B]Присвоєння титула "Гранд Чемпіон України"[/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[B][SIZE=2][COLOR=navy]присуджується аналогічно привласненню титулу "Чемпіон України"[/COLOR][/SIZE][/B]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy]* Заявка на привласнення титулу "Чемпіон України" приймається за умови - якщо з моменту здобуття останнього сертифікату САС пройшло 30 днів.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=navy]** В разі відсутності підтвердження останнього за часом сертифікату САСIB документи приймаються не раніше 4-х місяців після дати здобуття останнього сертифікату САСIB.[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy]- Собаки належать іноземним громадянам, мають титул "Чемпіон" і "Юний Чемпіон" стають "Чемпіоном України" і "Юним Чемпіоном України" поодинці САС на сертифікатних виставках КСУ.[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=navy] [/COLOR]
[SIZE=2][COLOR=navy]вартість присудження титулу 60 гр для членів КСУ[/COLOR][/SIZE]

To ze strony Ukraińskiego Związku Kynologicznego - [B]КСУ[/B] we Lwowie :
[URL="http://ksulviv.org/index.php?content_id=41&lang=ua"]Львівське міське відділення Кінологічної Спілки України 'ЛВ Фортуна' | Присвоєння титулів[/URL]

Intersujący nas w tym konkretnie przypadku fragment regulaminu to:
[B]На Національних Чемпіонатах - кращий пес і краща сука в породі отримує титул "Чемпіон України"[/B]
[B]На Національних Чемпіонатах - кращий пес юніор і краща сука юніор в породі отримує титул "Юний Чемпіон України"[/B]

Już tłumacze:
Na Narodowych Mistrzostwach- najpiekniejszy pies i najpiękniejsza suka w rasie otrzymuje tytuł "Champion Ukrainy"

Na Narodowych Mistrzostwach - najpiekniejszy pies junior i najpiękniejsza suka junior(ka) w rasie otrzymuje tytuł "Młodzieżowy Champion Ukrainy"

Czy jest to zrozumiałe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reni']
Intersujący nas w tym konkretnie przypadku fragment regulaminu to:
[B]На Національних Чемпіонатах - кращий пес і краща сука в породі отримує титул "Чемпіон України"[/B]
[B]На Національних Чемпіонатах - кращий пес юніор і краща сука юніор в породі отримує титул "Юний Чемпіон України"[/B]

Już tłumacze:
Na Narodowych Mistrzostwach- najpiekniejszy pies i najpiękniejsza suka w rasie otrzymuje tytuł "Champion Ukrainy"

Na Narodowych Mistrzostwach - najpiekniejszy pies junior i najpiękniejsza suka junior(ka) w rasie otrzymuje tytuł "Młodzieżowy Champion Ukrainy"

Czy jest to zrozumiałe?[/quote]

tu bym polemizowała -
to dotyczy nacjonalnych czyli krajowych championatów ras. U nich właśnie dziś coś takiego się odbywa np dla pudli, buldożków fr. i psów nagich ras.
[B]I właśnie na tych championatach NDPwR i NDSwR otrzymuje Ch.UKR.[/B]
[B]a Zw.Mł./JCAC - JChUKR.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amazonka']Pierwsze wieści ze Lwowa - z ringu [B]AST[/B]

[B]BLUE DIAMOND Sentinel - CACIB[/B]
[B]FROZEN BOY z Grabskiego - res.CACIB[/B]

gratulujemy :multi: :multi: :multi:[/quote]

dodamy,ze [B]BLUE DIAMOND Sentinel [/B]wygrał BOB'a ,ukończył Interchampionat i ma do kolekcji Championat Ukrainy :) a żeby było milej zajął III miejsce na grupie!!!

Jeszcze raz gratulujemy Karoli :)

Pozdrawiamy
J&K

Link to comment
Share on other sites

jedyna na wystawie terierka tybetanska CAC CACIB BOB - klasa championow . Mnie dokumenty po championat Ukrainy kazali wysłać poczta do Kijowa i wpacic na ich konto 30 euro . Ja miałam 50 euro ale mi nie przyjeli wiec musze pokserowac wszystko i im wyslac .
Na granicy w drodze powrotnej celnik ukraiński wprost zarzadał wkladu do psiego paszportu - dostał 10 dolcow ( na ten cel specjalnie wzięłam ) i zyczył szczęsliwej podróży .My wracaliśmy raniutko i weta ichniejszego jeszcze nie bylo i nie chciał skubany nam psa przepuscić .
Jestem sama wystawa mile zaskoczona - występ dzieci w przerwie obiadowej to bardzo miły akcent . Z przyjemnościa popatrzałam na małych artystow .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...