Jump to content
Dogomania

Pudle i znaczenie terenu


Bura

Recommended Posts

Dzień dobry. Nieśmiało pozwolę sobie wyciągnąć ten wątek z nadzieją na odpowiedź i już tłumaczę, dlaczego: mamy nierasowego pudla średniego. (Jak to mówią - dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Za tę nierasowość przepraszam wszystkich miłośników rasy i psów w ogólności.) Pies ma w tej chwili 2,5 roku i rozważamy sterylizację. Od jakiegoś czasu googlam w poszukiwaniu informacji na ten temat, dogomanię też podczytuję i trafiłam na ten wątek, który właśnie zaczął się od problemu z posikiwaniem psów kastrowanych. Przeczytałam go, ale rozmowa zeszła na tematy, z których w zasadzie nie wynika, że jest to przypadłość na polskim gruncie typowa akurat dla wysterylizowanych samców. Wątek nie był kontynuowany od dwóch miesięcy, pomyślałam, że nie zaszkodzi zapytać - może ktoś z Państwa zetknął się jeszcze z jakimś danymi na ten temat? Decyzję o sterylizacji podejmujemy ze względów praktycznych i trochę ideowych, ale nie jest tak, że pies stwarza jakieś wielkie problemy i jest to konieczne ze względów - powiedzmy - wychowawczych. Przyznaję, że się trochę denerwuję, bo moją dewizą zwykle bywa przekonanie, że lepsze jest wrogiem dobrego. Nasz psiak nigdy nie siusiał w mieszkaniu (poza wiekiem szczenięcym) i wyszłoby głupio, gdyby po sterylizacji, coś takiego miało miejsce. Będę wdzięczna, jeśli ktoś jeszcze napisze słów pare na temat takiego ryzyka - czy 2,5 letni samiec pseudopudla, nauczony czystości, bez żadnych "wpadek" w domu, ale z tendencją do częstego znaczenia terenu - tylko w plenerze - może po sterylizacji zacząć przejawiać taką skłonność również w mieszkaniu?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja może podłącze się do tematu..
Jak jest u miniatur z zachowaniem czystości w domu?
Kuzynka ma 6miesięczna sunie yorka i ona cały czas robi w domu.. hodowczyni jej powiedziała że sunia może robić w domu nawet do 1.5roku..
Spotkałam się też z opinią że małe psy mają większe trudności z zachowaniem czystości w domu, jak to u was wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...