Jump to content
Dogomania

Pudle i znaczenie terenu


Bura

Recommended Posts

Mam takie zapytanie do Was właścicieli i hodowców pudli. Na jednej z amerykańskich list dyskusyjnych wyszedł temat znaczenia terenu przez pudle (raczej samce), szczególnie w domu - w środku. Otóż okazuje się, że jest to częsty problem za oceanem, co ciekawe, częściej występuje u samców kastrowanych, niż tych "całych". Jakie Wy macie doświadczenia w tym względzie? Okrutnie mnie to ciekawi, bo sama planuję nabycie psiego faceta...

Link to comment
Share on other sites

Pudlowi mojej Mamy się to niestety zdarza choć sporadycznie i całe szczęscie nie u siebie w domu. Ale jak kiedyś przyszedł do nas po dłuższej nieobecności to podsikał krzesło, ale to tylko raz. Natomiast nasz taras z pnączami najwyraźniej traktuje jak podwórko bo leje na roślinki... A i kiedyś też mu się zdarzyło na wyjeździe nasikać na taki stary dywan, ale po zabraniu dywanu już nie sikał nigdzie w tym mieszkaniu, może poprostu czymś mu śmierdział:roll:
Ale to chyba nie specyfika pudla, bo np. kundel znajomych zawsze obsikiwał im dom (raz nawet udało mu się zniszczyć komputer...) gdy ich suka miała cieczkę.

Link to comment
Share on other sites

Ehhh... to widać tylko mojemu się zdarzało, reszta to ideały pod każdym wzgledem. Cóż najwyraźniej te moje pudle jakieś takie wybrakowane na całej linii, choć niby rasowe. Następnym razem kupię bez papierów przynajmniej sporo zaoszczędzę:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Ehhh... to widać tylko mojemu się zdarzało, reszta to ideały pod każdym wzgledem. Cóż najwyraźniej te moje pudle jakieś takie wybrakowane na całej linii, choć niby rasowe. Następnym razem kupię bez papierów przynajmniej sporo zaoszczędzę:diabloti:[/quote]

Tak mi się nasunęło - to może od razu sprzedaj i kup bez papierów, ile kasy zostanie w kieszeni:diabloti:
I wg mnie to nie kwestia rasy tylko osobnicza to podsikiwanie, bo o tym tu mówimy o znaczeniu terenu, czyli o podniesieniu nogi przy kanapie, rogu, nodze od stoła i siknięcie.
Nieskromnie dodam że moje psy to ideały:multi:

Link to comment
Share on other sites

Zgadza sie , z tym różnie bywa.
Mam suczkę z hodowli która ZAWSZE musi wszystko obznaczyć :diabloti: u siebie regularnie podsikuje a u obcych zaznacza :diabloti:
Moje od czasu do czasu siurały, Carewicz tak do około 8 msc nie mógł zrozumieć że dywan na progu w Mamy pokoju to nie przedłużenie jego szmatki , ale w końcu mu dotarło .
Bałam się co zrobi teraz jak miał krycie, ale na szczęście jego charakter nic się nie zmienił, no może teraz jak wychodzą z wszystkimi czuje się panem stada i jak zbliża się jakiś czterołapy "chłop" to sie stawia :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam i czytam, i zastanawiam się dlaczego pies w ogóle znaczy... Czy suka... Moja dość dominująca Malamutka nigdy w życiu nie znaczyła w środku, na zewnątrz, jasne, podnosi łapę, ale ona po prostu tak ma. Zrozumiem jeszcze, że jak ma się 2 psy samce to jakaś rywalizacja może być między nimi (tak było u mojej sąsiadki dopóki były 2 psy) ale jak się ma 1 psa i on siura?? Nie pojmuję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']Tak mi się nasunęło - to może od razu sprzedaj i kup bez papierów, ile kasy zostanie w kieszeni:diabloti:[/quote]
Eee, no co Ty, nie umiesz robić interesów! W ten sposób nie odzyskam tego co już w niego włożyłam! Jak mam robić kasę to już tylko została mi produkcja bezpapierowców z cyklu: "reproduktor z rodowodem pokryje suczkę...";) A tak poważnie to w ogóle sobie nie wyobrażam oddania psa z jakiegokolwiek powodu, a już w szczególności z powodu niespełnionych oczekiwań.:shake:
A wracając do meritum to zgadzam się z Gośką, Alfą i Anetą, że to podsikiwanie to kwestia osobnicza.
A czemu to robią to pewnie różnie. Ten mojej Mamy jak u nas obsikał krzesło to przyszedł do domu, gdzie mieszkały dwie suki więc oznaczył, że "to jego" i potem już tego nie robił, potem raz nasikał w nowym mieszkaniu czyli też oznaczył i na tym koniec. Także nie jest to jakieś uciążliwe i nie wymaga oduczania.
Moja mała suka pudel nie znaczy w ogóle, ale za to duża (mix) na swoim terenie w ogóle nie sika, nawet na działce, a jak wyjdzie na spacer to normalnie jak pies się zachowuje i znaczy krzaczki, kamienie itp (choć jest sterylizowana)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Moje od czasu do czasu siurały, Carewicz tak do około 8 msc nie mógł zrozumieć że dywan na progu w Mamy pokoju to nie przedłużenie jego szmatki [/QUOTE]

Jożinowi do tej pory wszystko jedno gdzie sika a "bachor" ma już przecież ponad 10m-cy. Każde miejsce jest dobre, dwór, podłoga czy łóżko. :mad:To chyba jest rodzinne bo Kimi Patiszona też jest pudlem wyzwolonym pod tym względem fizjologicznym :cool1:

Link to comment
Share on other sites

A czy to czasem nie coś innego?
Po prostu nie utrzymywanie czystości w domu? A temat jest o znaczeniu terenu, jeśli pies leje na dywan to raczej nie jest to oznaczenie terenu tylko zwykłe brudzenie. U mnie Mafia leje i robi koopę gdzie popadnie i nie ma to wg mnie nic wspólnego ze znaczeniem terenu, jest po prostu psią świnką;)
Psy nigdy mi nie sikały ani nie znaczyły niczego, ani w domu ani u obcych.
Chyba nie bardzo zrozumiały jest ten temat...

Link to comment
Share on other sites

Zapytałam o to na amerykańskiej liście dyskusyjnej, mówią, że można ubierać na spacer skarpetki takie zakrywające tylko pompony, można zostawiać trochę włosa na siuraku albo mocno naolejować pompony czy miejsca które się brudzą, żeby siuśki spływały po nich jak po kaczce. Nie mam żadnego doświadczenia z tym, ale na wystawie w Koszycach też widziałam białasy i nie widać było problemów a jeden chodził w takich skartepkach :)Tzn dziecinna skarpetka a pod tym worek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...