Jump to content
Dogomania

Nowy lokator i czas zostać samemu


szymonsz

Recommended Posts

Cześć
Dzisiaj adoptowałem pieska. Nie będę się rozpisywał jak bardzo się z tego powodu cieszę :P

Mam natomiast inny problem. Ponieważ pies jest ze schroniska i ma 9 miesięcy ciężko określić jego charakter. Zarówno ja i moja narzeczona pracujemy codziennie 8 godzin i przeważnie w tych samych godzinach. Zbliża się poniedziałek i nie bardzo mam pomysł co zrobić z moją pociechą?

Mogę go wziąć do pracy, jednak docelowo chciałbym go nauczyć zostawania samemu w domu. Jutro planuję go zostawić samego na 30minut - 1 godziny i zobaczę co się stanie.

Czy są jakieś sprawdzone sposoby na tego rodzaju sytuację?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: super, że wziąłeś psiaka ze schroniska! ^^

Co do problemu: polecam książkę "Pies, który kochał zbyt mocno". Tu jest fragment, który dotyczy właśnie lęku przed samotnością: [URL="http://pies.onet.pl/7950,13,17,pies__ktory_kochal_zbyt_mocno,artykul.html"]Onet.pl Pies[/URL]. To kilka stron, ale warto przeczytać => Pozwoli Ci przynajmniej odrobinę zrozumieć psychikę psa i da Ci pomysły co robić, aby taki lęk się nie wytworzył.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotos']Po pierwsze: super, że wziąłeś psiaka ze schroniska! ^^

Co do problemu: polecam książkę "Pies, który kochał zbyt mocno". Tu jest fragment, który dotyczy właśnie lęku przed samotnością: [URL="http://pies.onet.pl/7950,13,17,pies__ktory_kochal_zbyt_mocno,artykul.html"]Onet.pl Pies[/URL]. To kilka stron, ale warto przeczytać => Pozwoli Ci przynajmniej odrobinę zrozumieć psychikę psa i da Ci pomysły co robić, aby taki lęk się nie wytworzył.[/quote]

Dzięki tylko że ja do pracy wychodzę już jutro...
Dzisiaj pies był sam 30 minut i później 1,5h i nic nie pogryzł, nie wył, nie zrobił siku ani tego drugiego.

Sam nie wiem co zrobić z dniem jutrzejszym? Zostawić go na 8 godzin samego? Zaryzykować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz']Mam jeszcze dwie opcje (które przyszły mi na myśl):
1. Wziąć go do pracy - wolałbym nie
2. Zostawić na 4 godziny, przyjechać na chwilę i wziąć psa na krótki spacer i następnie znów wrócić do pracy.[/QUOTE]
Druga opcja super. :lol:
Jak wszystko bedzie o.k. to pojutrze zostawisz go na dłużej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...