Jump to content
Dogomania

problemy skórne


Linka

Recommended Posts

Jako, iż problemów dermatologicznych u nas pod dostatkiem, zwracam się do Was drodzy Dogomaniacy z jeszcze jednym pytaniem :roll:
Otóż Dudomir.. bokser - chodzące szczęście uczulone na wszystko od kurzu zaczynając, przez pyłki, pleśnie, wołowine, wieprzowine,...., na rybie kończąc.. ma problemy ze skórą na brzuchu.. :roll:
Jest to dla mnie w pewien sposób zrozumiałe ze względu na alergie i atopowe zapalenie skóry będące nieodłącznym elementem naszego życia..
Chciałam jednak zapytać, czy nie znacie może jakiś 'cudownych' sposobów na złagodzenie podobnych stanów skórnych..

Dodam, że wet zapytany przeze mnie rozkłada ręce i radzi przemywać borasolem, w ramach delikatnego odkażenia, aczkolwiek generalnie niewiele to daje..

[img]http://images34.fotosik.pl/403/19876e9305f10851med.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Może mnie zlinczujecie, ale ja bym na miejscu tego właściciela zastosowała steryd a potem zmniejszała jego dawke do miniumum. Pies nie będzie cierpiał, zmiany się wyleczą, a potem można podawać leki przeciwhistaminowe, smarować doraznie flucinarem.
Mój pies miał identycznie zmiany i takie leczenie pomogło. Jeszcze nie odstawiłam encortonu, ale mam nadzieję, że mi się uda.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

posta pisalas wprawdzie dawno temu ale w nadziei ze masz sledzenie tematu dorzuce swoje 3gr

bardzo dobrze sprawdzil sie u mojego boksera Viacutan Plus. na poczatku bylem sceptyczny do tego preparatu ale dziala swietnie. moj bokser drapal sie niemilosiernie, a przy systematycznym stosowaniu tych kapsulek prawie wcale. :) daj mu przynajmniej dwa opakowania wg ulotki - 3 kapsuki dziennie. jezeli bedzie choc minimalna poprawa kuracje kontunuuj a bedzie coraz lepiej (u mnie tak bylo):) teraz daje dwie kapsulki dziennie i pies sie nie iska. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...