Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

dzięki za radę mam tylko nadzieję że panie sędziny wezmą choć troche pod wzgląd mój zupełny brak doświadczenia z takimi psami i nie potraktują nas zbyt ostro z powodu wąsów

oglądałam filmik fajny tylko że nie bardzo mi się podobały fryzurki tych psów
ciekawi mnie jeszcze to czy w polsce wycina się aż tak mocno kloakę i nasadę ogona wygląda to dość śmiesznie ale jednocześnie nadaje psom smukłości

a najbardziej podobał mi się piesek który miał najkrutszy włos (przycięty prawie 1mm nad ziemią) a nie te którym ciągnoł się po ziemi ale to tylko moje prywatne zdanie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Goja']ciekawi mnie jeszcze to czy w polsce wycina się aż tak mocno kloakę i nasadę ogona [/quote]
A to się w ogóle coś wycina? :crazyeye:

A mnie się wszytskie psy tam podobają, bo grunt że takie odpicowane że hej :D Zaintrygował mnie bardzo ten z czarnym pasem na środku :loveu: Pytałam już czy te pasy się jakoś specjalnie układa, ale nikt mi tu nie odpisał :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']ciekawi mnie jeszcze to czy w polsce wycina się aż tak mocno kloakę i nasadę ogona [/quote]
A to się w ogóle coś wycina? :crazyeye:

A mnie się wszytskie psy tam podobają, bo grunt że takie odpicowane że hej :D Zaintrygował mnie bardzo ten z czarnym pasem na środku :loveu: Pytałam już czy te pasy się jakoś specjalnie układa, ale nikt mi tu nie odpisał :placz:

Link to comment
Share on other sites

Widzialam juz wiele psow z przebarwionymi pyszczkami i to nie mialo wplywu na ocene psa. Tak naprawde, moim zdaniem, najbardziej liczy sie anatomia i to, jak dbasz o wlos. To chyba logiczne, ze siersc na pychu ma prawo sie troszke przebarwic, bo pies, to nie jest lalka siedzaca na polce. Pies chodzi na spacery(gdzie zima moze wyjadac snieg), pies je, pije... Czego sie spodziewac?Oczywiscie sa bardziej i mniej przebarwione ryjki,ale coz... A idealnie bialego nie oczekuj... To sprawa "cudopwnych preparatow", jak to gdzies kiedys wyczytalam.. A nasze mydelka chyba nie sa az tak cudowne... W kazdym badz razie nie po 2-3 tygodniach uzywania ich! Takie jest moje skromne zdanie. Zapewne sa osoby, ktore sie ze mna nie zgodza, ale to standard. Pozdraiwam i zycze powodzenia! :)

PS. Goja wejdz na strone Zyzia. Tak w dziale Wystawy sa zdjecia z jego pierwszen wystawie. Wtedy tez sie balam,ze ma wasy przebarwione,a sedzia byl Zyziem zachwycony. POZDRAWIAM JESZE RAZ :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Przebarwienie wtedy ma wplyp na ocene kiedy stoja dwa rownorzedne psy.Aga jezeli pies mocne ma przebarwienia i widac to bardzo to napewno moze zadecydowac o lokacie.Chociasz nie koniecznie,oczewiscie to zalezy od sedziego.Ale pisze tu o mocnych przebarwieniach gdzie czasamu widac nawet zaniedbanie wlascieciela.A malutkie przebarwienie przy umiejetnym przygotowaniu to nie jest widoczne:cool3: Goja moim zdaniem te psy pieknie uczesane,koki są bajera."Wyzsza szkola jazdy" to trzeba umiec tak zrobic kok;) Najlepiej sie wypowiedza tu wlasciciele czarno-bialych pieskow.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak Alu, masz racje, nie ujelabym tego lepiej, wlasie o to mi chodzilo :)
Ale wiesz.. Jesli mamy psa ladnego z idealna anatomia i przebarwieniami i ladna sierscia i psa, ktory nie ma najlepszej buudowy, nie ma przebarwien , to wiadomo, ktorego psa sedzia powinien wybrac...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, nie ma co usprawiedliwiać się przed samym sobą że pies może mieć przebarwienia na pyszczku. Jedne mają, inne nie, wiem że nie zawsze do końca można wyczyścić to co się już przebarwiło, nie zawsze można przebarwieniom zabobiec. Ale nie można sobie wmawiać że to jest ok. To po prostu nieestetyczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marynia']Wiecie, nie ma co usprawiedliwiać się przed samym sobą że pies może mieć przebarwienia na pyszczku. Jedne mają, inne nie, wiem że nie zawsze do końca można wyczyścić to co się już przebarwiło, nie zawsze można przebarwieniom zabobiec. Ale nie można sobie wmawiać że to jest ok. To po prostu nieestetyczne.[/quote]Wlasnie ty lepiej wyrazilas co chcialam powiedziec;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anii']Video z wystawy Westminster 2006
[URL="http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html"]http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html[/URL][/quote]
ja tego nie widziałam...:oops: w domu sobie ściągne bo w pracy mi nie pójdzie na bank..:shake: dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']ja też witam wszystkich nowych istarych miłośników shih tzu

co do tych przebarwieńużywam mydełka diamentowego JSB od 2 tygodni owszem i są efekty ale nadal widać przebarwienia
mała pije z poidla ale je mokrą karmę
niestety nie mogę dać sobie z nimi rady

poradźcie coś[/quote]
Goja my ci cały czas radzimy,a ty cały czas swoje.Jedyne co mozna poradzić to [B]systematyczność.[/B]
Tu nie ma żadnych cud-preparatów działających w 30 sekund.Przeczytaj sobie co ci napisałam parę dni temu!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wydarzenia Polsat'][B]Martwe psy, niektóre z wydłubanymi oczami, dziesiątki odrąbanych psich głów, kości i zwisające z drągów zwierzęce skóry - to w oborze należącej do lekarki weterynarii w podbydgoskim Gościeradzu znalazła policja. Katarzyna S. tłumaczy, że przeprowadzała sekcje zwłok, jednak inni weterynarze twierdzą, że to tłumaczenie jest absurdalne. Po co obcinać psom głowy? Po co wiązać im łapy i zakładać na łby foliowe torby? Bardziej przerażający niż same znalezisko jest fakt, że pani doktor najprawdopodobniej nic nie grozi. [/quote][/B]

[B][COLOR=navy]Dlatego już nie mieszkam w Polsce, bo tutaj nie ma odpowiednich restrykcji prawnych dotyczących znęcania się nad zwierzętami... To przekracza ludzkie pojęcie! [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

to skandal że ludzie mogą tak traktować biedne zwierzaki,a jak może to robić lekarz to się w glowie nie miesci,za takie coś to wiezienie bez zawieszenia,i dozywotnią utratę prawa wykonywania zawodu,znając życie to pewnie z 2 lata w zawieszeniu i na tym się skończy.

Link to comment
Share on other sites

Mam propozycję jest nas na Forum Dogomanii wielu -zrobmy coś z tym bezkarnym bestialstwem ,może list otwarty napisany przez nas,miłośników zwierząt-prośbę o wieksze restrykcję dla zwyrodnialców,o surowsze kary,o to by Sądy nie stosowały tzw.wyjątkowych okoliczności łagodzących.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']Zakładam nowy temat bo w ten sposób będzie latwiej wszystkie porady odnależć.I nie będą się mieszały wątki.
A jak nam tematów przybędzie to UROŚNIEMY:multi: jak pudle,"grzywki" i "buldożerki":loveu: zwłaszcz,że jest coraz więcej hodowców.[/quote]dobry pomysł -jestem za !

Link to comment
Share on other sites

dianthus wiem że piękny pie to systematyczność ja nie robię z nią " pożądku" od czasu do czasu ale codziennie
nie mam klopotu z kołtunami bo poprostu nie dopuszczam do nich a mam kłopot właśnie z przebarwinymi włosami na pysku
gdy zapytałam co z tym zrobić to mi podpowiedziano kilka sparaw ale niestety nic nie pomogło może jak bendę robić to kilka miesięcy to dopiero wyjdą jakieś pozytywne efekty bo jak narazie to z kilku przebarwinych wąsów zrobił się rużowy ryjek
mi to osobiście nie przeszkadza no ale inni patrząna to z niechęcią

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']dianthus wiem że piękny pie to systematyczność ja nie robię z nią " pożądku" od czasu do czasu ale codziennie
nie mam klopotu z kołtunami bo poprostu nie dopuszczam do nich a mam kłopot właśnie z przebarwinymi włosami na pysku
gdy zapytałam co z tym zrobić to mi podpowiedziano kilka sparaw ale niestety nic nie pomogło może jak bendę robić to kilka miesięcy to dopiero wyjdą jakieś pozytywne efekty bo jak narazie to z kilku przebarwinych wąsów zrobił się rużowy ryjek
mi to osobiście nie przeszkadza no ale inni patrząna to z niechęcią[/quote]
Goja , chyba trochę przesadzasz z tymi przebarwieniami .Przytoczę tutaj stwierdzenie Dianthus i powiem , że efekty kuracji wybielającej wąsą nie będą widoczne z dnia na dzień .Uzbroj się w cierpliwość i rób to co robisz przynajmniej kilka miesięcy , bo z tego co się orientuję odbrawiasz wąsy swojej suni dopiero kilkanaście dni .Przebarwienia włosów na pyszczku można porownac z farbowanymi włosami ludzkimi, jeśli zafarbowałabyś swoje włosy na marchewkowo ,nie odbarwiłabyś ich stosując szampony , mudełka itp.Zaczekaj aż zaczną rosnąć nowe włosy i o nie dbaj a stosując mydełko będziesz mogła utrzymać je w idealnej czystości.Wbrew pozorom wielki wpływ na przebarwinia wąsów ma wydzielina z oczu psa a nie tylko jedzenie .Przemywj swojemu psu oczy specjalnymi płynami i codziennie myj jej pyszczek jak małemu dziecku a problemy z wąsami na pewno znikną .Systematyka systematyka i jeszcze raz systematyka .

Link to comment
Share on other sites

Przeciesz ta lekarka nie jest wpelni zdrowa:angryy: I ktos taki (jezeli mozna tak nazwac) moze sobie chodzic.Takich powinno zamykac i dozywotnio odbierac prawo wykonywania zawodu.Przeciesz piesek to żywa istota.Wszystko odczuwa.Mam nadzieje ze dalej ta sprawa bedzie naglosnona bo wtedy moze ona poniesie jakos kare..to nie jest czlowiek.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Już nie wiem co się musi wydarzyć, żeby wreszcie kary zaostrzyli dla takich zwyrodnialców. To bestia jest a nie człowiek, bez sumienia. NIe wiem, czy ona na jakimś haju to robiła, czy jak, bo mnie się to w głowie nie mieści tak potraktować żywe stworzenie - a to jeszcze lekarz, któego powołaniem powinno byc... ah szkoda gadać. A ta skóra bernardyna co tak głośno o niej było na dogomanii, to może tez od niej :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']

No pogryżliście się co takiego zobaczyłam?Jeśli to pytanie pozwoliło wam na słodkie sny to znaczy,ŻE POCZEKACIE NA ODPOWIEDŻ !!! .Daję wam trochę czasu.Dla przypomnienia [B]nie chodzi o szatę,ani jej przygotowanie.[/B]
[B]Przeczytajcie jeszcze raz moje pytanie,ja poczekam:evil_lol: .[/B]


[/quote]

Przede wszystkim witam "nowych" forumowiczów:hand:. Strasznie się cieszę, że robi się nas co raz więcej:multi:.

A co do pytania, to myślę, że to chodzi o "wabienie" psiaków różnymi smakołykami, zabawkami itp. Nie wiem, może się mylę, ale właśnie to mnie rzuciło się najbardziej w oczy. U "nas" tego nie widziałam...:roll:, a przynajmniej nie tak "wyraziście":cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...