Jump to content
Dogomania

Karel Horak (CZ)


Recommended Posts

Prosze o info. jak ocenia molosowate , jaki typ lubi ?? bardziej krępe czy wystarczy, że jest pies harmonijnie zbudowany :razz: Jak z zębami w rasach gdzie są /teoretycznie/ dopuszczane pewne braki :razz:

Tak :eviltong: wiem, że zwraca duża wagę na ruch...ale co jeszcze :oops: ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no i jesteśmy po ocenie :razz::razz: co moge powiedzieć to to, że pan Horak wywarł na mnie i znajomych bardzo dobre wrażenie... miły sypatyczny z ogromnym poczuciem humoru. Lubi psy masywne, sprawdza zęby ale jeśli wzorzec nie wymaga kompletu to nie obniża za braki ocen. Dobrze się przy nim bawiliśmy na ringu :laola:

acha... mimo wesołości bardzo szczegółowo i dokładnie uzasadnia swoje oceny....

Link to comment
Share on other sites

Ja uzyskałam informację, że ten sędzia obniża oceny za braki w uzębieniu u rasy, która nie ma wymaganego we wzorcu kompletu uzębienia.

I zastanawiam się, czy przy każdej rasie ów sędzia zachowuje się tak... "showmeńsko". Czy ktoś widział jego sędziowanie takich ras jak np. Fila, CAO ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='best13']Ja uzyskałam informację, że ten sędzia obniża oceny za braki w uzębieniu u rasy, która nie ma wymaganego we wzorcu kompletu uzębienia.

I zastanawiam się, czy przy każdej rasie ów sędzia zachowuje się tak... "showmeńsko". Czy ktoś widział jego sędziowanie takich ras jak np. Fila, CAO ?[/quote]

Nie wiem skąd masz takie informacje ale obejrzałam i wysłuchałam ocen paru ras ocenianych przez pana Horaka na ringu molosów i owszem zwracał uwagę wystawcą na braki ale żadnemu psu za to oceny nie obniżył. A może akurat tego dnia miał taki świetny humor ... ;);)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Szczerze...??? Jestem zażenowana.... Chyba braki w kompetecji chce nadgonić swoim "show" zachowaniem, które jest żałosne. Przykład: jak można kazać biegać psom i nawet na nie nie spojrzeć, tylko zająć się rozmową z jakąś ładną kobietą spoza ringu.........................? Poza tym wygląda na to, że promuje czeskie psy, wymyślając ich polskim konkurentom wady z kosmosu :cool3: A ulubione jego słowo: KATASTROFA

Link to comment
Share on other sites

AlaNowak,zgadzam się z Tobą-chyba byłyśmy ostatnio na tej samej wystawie. Jestem zniesmaczona, pan Horak w ogóle nie patrzył na ruch mojego psa, raczej wpatrzony był w falujący biust właścicielki konkurenta mojego psa, który nawiasem mówiąc pochodzi ze słowackiej hodowli. Na koniec przy opisie stwierdził, że mój pies przegrywa z tamtym tylko dlatego, że ma za jasne oczy.Nigdy żaden sędzia mi tego nie zarzucił. Mój pies ma ciemno brązowe oczy i jest championem Polski. Czasami myślę, że szkoda kasy na te wystawy-sędziowie jak w piłce nożnej-nie ma do kogo się odwołać bo ich werdykt jest ostateczny!

Link to comment
Share on other sites

Lady Nona- czyzbyś mówiła o wystawie wałbrzyskiej ??? :cool3::cool3::cool3::cool3:
SPoko- mój pies tez ma za jasne oczy... Wg Horaka oczywiście, bo największa hodowczyni w Europie i jedna z najbardziej cenionyh na całym świecie widziała mojego psa dziesiatki razy i zawsze zachwyca się właśnie jego oczami:loveu:
Dlatego ocenę mojego psa pozostawię bez komentarza, bo to, co zrobił, było KARYGODNE. I najchętniej zgłosiłabym to gdzieś, ale w końcu decyzja sędziego jest niby niepodważalna i ostateczna..... ŻAL
Pozostaje mi jedynie głośne śmianie się..... Opowiadając to hodowczyni z Finlandii, nei wierzyła własnym uszom i prosiła, żebym kiedys nagrała go jak ocenia:p

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście pan Karel Horak często mówił, że pies ma za jasne oczy. U Husky powiedzial, że to nie ważne. A oczami niebieskookiej suki się zachwycal. Rzeczywiście w Malamutach jest pożądane ciemne oko.
No i chyba patrzyl na włascicieli, choć nie wiem jak. Wrożono, że będą wygrywać kobiety z głębokimi dekoltami i w miniowach i rzeczywiście sporo takich przyjechało. :) W Husky ciężko to potwierdzić - ja wyszlam na ring w jeansach i bez żadnego dekoltu i nawet nieźle nam szlo. Może moje loki francuskie zrobily wrażenie na sędzim? ;) Ta co wygrala rasę też zapięta prawie po samą szyję i w spodniach. A kobieta, która przyjechala jak na dyskotekę w dekolcie po pas i w zwiewnej miniówie wyleciala z dobrą, bo suka się źle wystawiala. W Malamutach sporo nawygrywał facet mimo kobiet na ringu.
Tak jak ktoś wcześniej pisal sędzia robil slowny show. Chyba go gardlo następnego dnia bolało i calowal każą kobietę, która stala na pierwszym miejscu. Sędziowanie mocno oryginalne. Co do ruchu, to w Nowej Rudzie byly tak male ringi, że to wogóle bieganie nie bylo, tylko dreptanie po malym kóleczku. Sędzia niby sporo patrzyl na ruch ale mam wrażenie, że przy takich warunkach nie wiele można bylo wypatrzyć, jak pies się porusza. Ogólnie w nowej Rudzie byl tragiczny ścisk. Jak przyjechaliśmy, to mi wlosy dęba na glowie stanęły, jak zobaczylam co się dzieje.

Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha ... to wygląda, że jego ulubionym stwierdzeniem jest, że pies ma zbyt jasne oczy. Mojemu dodał, że ma żółte i wygląda z nimi jak jastrząb. A mój husky ma po prostu tzw. rubinowe (z ang. amber eyes).
Ale wręcz przeciwnie, upierał się bardzo, że to ważne u Husky. Z czym raczej się nie zgadzałem i nie zgadzam mając na uwadze wzorzec. Wszelkie sposoby wyjaśnienia i tak spełzły na niczym.

A poza tym mogę powiedzieć, że wykazał się brakiem kultury nazywając jedną z Pań prezentującą psa na ringu "grubą polską babą". Miał czy nie miał racji z tym, to chyba takie zachowanie raczej sędziemu nie przystoi w ringu. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ar2r']

A poza tym mogę powiedzieć, że wykazał się brakiem kultury nazywając jedną z Pań prezentującą psa na ringu "grubą polską babą". Miał czy nie miał racji z tym, to chyba takie zachowanie raczej sędziemu nie przystoi w ringu. :shake:[/QUOTE]

Jeżeli mówimy o wystawie w Łodzi stwierdzenie brzmialo cytuję pana Horaka"leniwa polska baba"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gidelski*****']Jeżeli mówimy o wystawie w Łodzi stwierdzenie brzmialo cytuję pana Horaka"leniwa polska baba"[/quote]

dziękuję za sprostowanie. ;)
o tak ... chodziło o wystawę w Łodzi ... co nie zmienia faktu, że takie słowa nie powinny paść.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='POMIAN']jak jestes mloda, zgrabna i powabna masz duzy dekold i biust wal do Horaka, wycaluje cie ze maz tak nie zrobi jak on. A tak na powaznie nie polecam.:shake:[/QUOTE]
:lol::lol::lol::lol:
Mam dokładnie takie same zdanie:lol::lol:
A to całe jego show wcale mnie nie śmieszy:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Osobiscie jego zachowanie troche mnie bawi ;) zachopwuje sie jakby był w cyrku a nie na wyst psów, a co do oceny to wiecej bym jzu do niego nie pojechała, bo moim zdaniem nie ma On swojego typu, sedziuje tak jak mu sie zachce;)
no i uzywa faktycznie dziwnych stwierdzen w opisach:p
fakt ze promuje czeskie psy :angryy:
a jesli chodzi o jego zamiłowanie do kobiet to chyba woli "ryczące 40-ki" niz jakie mlode kozy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...