Jump to content
Dogomania

szukam dobrego szczeniaka


rybosomka

Recommended Posts

Nie ja powiedziałam, ze suka ma tylko odprysk.
Zle napisałam.
Powiedział to lekarz wpisujacy B w rodowd - zastanawiał sie nawet nad A, bo stawy były czyste, ale ze wzgledu na odprysk w lewym biodrze dostała B.
Pozniej oglądałam zdjecie i rzeczywiscie odprysk widac, a stawy nie wyglądały na inne niz te przedstawione w necie jako A ( wzorcowe).

Poza tym przyglądanie sie pracy wetów jest bardzo cenne i jesli sie zadaje pytania i uwaznie słucha mozna sie wiele nauczyc i zdobyc wiele doswiadczenia. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nenemuscha']Zgadzam sie w 100 %:lol:[/QUOTE]

Olu skoro uwazasz, ze B to taki zły wynik to dlaczego hodujesz na B, C ? ...
Albo jest dysplazja albo jej nie ma, no nie ?


:p

Zapomniałam Anety Farina tez jest dysplastyczna ( szkoda, ze wet nie dał jej E), bo ma B za odprysk ..
Suka aktywna i w frisbe i w IPO ... ale lepiej siedziec na tyłku i nic nie robic, ledwo zdawac IPO i miec psy z A .. lub i nie .. lepiej miec psy z C i ledwo zdanym IPO ...


Jedna cecha u owczarkarzy jest ostatnio bardzo zauwazalna - zazdrosc i zawisc ... :roll:


Mimoza - wet musi dac B, bo nie ma 100% pewnosci dlaczego suka ma odprysk, a jakby nie patrzec staw jest naruszony przez odprysk, jednak słowa weta, ze stawy czyste do mnie przemawiaja bardziej niz wynik, bo i tak czy siak B to wciaz stawy czyste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Olu skoro uwazasz, ze B to taki zły wynik to dlaczego hodujesz na B, C ? ...
Albo jest dysplazja albo jej nie ma, no nie ?

Ależ Dorotko...która z moich suk ma tylko Polskie B?????Troszkę sie rozpedziłaś!Każda z suk hodowlanych ma nie dośc że Polskie to i Niemieckie prześwietlenie przodu i tyłu( z wynikiem dopuszczajacym do hodowli-nie ma żadnej z noch zugellasen i polskim B).ALe nie ma tu co wyliczac..nie kazdy musi robić niemieckie HD,ED...bo nie trzeba więc możan hodowac na Polskich Championach z przeswietleniem B.
Każdy ma co lubi,szkoda tylko ze jak napisałas ludzie-ludziom zazdroszcza.Ja osobiscie zycze zarówno Tobie jak i twojej suczne...wielu zasłuzonych sukcesów,choc z tym ciekawym podejsciem ,moge być równie Ciekawe.
To jest mój ostatni post w tym temacie jako ceniącego swoje psy i własna hodowle -hodowcę.Bo żeby z kimś dyskutowac trzeba rozumieć i wiedziec o czym,Dorotko,a i jeszcze jedno pamietaj hodowla i zycie uczą pokory..oby tylko ta nauka nie trwała zbyt długo!

Link to comment
Share on other sites

Napewno nie ma suki z noch zugellasen ? a Jolka ? :p
Skąd ta ciagła pewnosc, ze Enola nie ma przeswietlenia przodu ? .. :roll:

Tu nie chodzi o wyliczanie, tu chodzi sam fakt.
Ja moge miec suke z B, ale inni nie mogą .. :cool1:

Poza tym nie ja zaczełam temat przeswietlenia Enoli.
Widocznie tak bardzo lezało Ci to na sercu, ze musiałas przywołac ta suke do tablicy, a przypomnę, ze nie było mowy o tej hodowli ...

Z szacynku do Ciebie skoncze tą zenującą rozmowe ktora nie ja zaczełam. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']
Mimoza - wet musi dac B, bo nie ma 100% pewnosci dlaczego suka ma odprysk, a jakby nie patrzec staw jest naruszony przez odprysk, jednak słowa weta, ze stawy czyste do mnie przemawiaja bardziej niz wynik, bo i tak czy siak B to wciaz stawy czyste.[/quote]

Dalej nie rozumiem. Nie to, zebym sie czepiala, bo nie jestem zadnym znawca.
Napisalas wczesniej[I] "Powiedział to lekarz wpisujacy B w rodowd - zastanawiał sie nawet nad A,[B] bo stawy były czyste, [/B]ale ze wzgledu na odprysk w lewym biodrze dostała B[B]. Pozniej oglądałam zdjecie i rzeczywiscie odprysk widac, a stawy nie wyglądały na inne niz te przedstawione w necie jako A ( wzorcowe).".[/B][/I]
Teraz piszesz, ze staw [biodrowy] [B]"jest naruszony przez odprysk"[/B].
To w koncu jak wygladaja te stawy??? Sa czyste, czy naruszone? Albo wet jest lajza i nie wie, co pisze/mowi, albo nie zapamietalas dobrze sytuacji i cos sie poplatalo w tej historii.
Przypominam tez, ze noch zugelassen jest w Niemczech dopuszczane do hodowli, jako ze wieksze znaczenie ma tutaj wspolczynnik ZW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Napewno nie ma suki z noch zugellasen ? a Jolka ? :p
Skąd ta ciagła pewnosc, ze Enola nie ma przeswietlenia przodu ? .. :roll:

Tu nie chodzi o wyliczanie, tu chodzi sam fakt.
Ja moge miec suke z B, ale inni nie mogą .. :cool1:

Poza tym nie ja zaczełam temat przeswietlenia Enoli.
Widocznie tak bardzo lezało Ci to na sercu, ze musiałas przywołac ta suke do tablicy, a przypomnę, ze nie było mowy o tej hodowli ...

Z szacynku do Ciebie skoncze tą zenującą rozmowe ktora nie ja zaczełam. ;)[/quote]

Ponieważ nie lubie niedomówień..
Podaje fakty Jolka posiada Polskie HD-A,ED 0/0,niemieckie HD-F.Normal,ED-noch zugellasen...ZW 91 .A co do przykładu Enoli(nie mam nic do suki) podałam go,bo akurat także ona ma tylko Polskie HD!(analogicznie od suki Agnieszki)a co do posiadania niemieckich prześwietleń..nie ma ich napewno nie figuruje w spisie psów prześwietlanych w niemczech..na dzień dzisiejszy wg.SV.Przykro mi więc jesli ktos wprowadził cię w bład twierdząc że świtlona była.
Dla twojej wiadomości podaje ci link
[URL="http://www.schaeferhund.de/site/index.php?id=688&L=%22%20onfocus%3D%22blurLink%28this%29%3B"]Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V.: Zuchtwert[/URL]
Jest to link do oficjalnej strony Sv gdzie moza podając dane psa uzyskac informacje o jego ZW(a co za tym idzie sprawdzić czy był on w niemczech przeswietlany czy nie,bo tylko psy w niemczech prześwietlone ZW posiadaja).
I na tym także uważam rozmowę za zakończoną.

A co do polecenia szczeniaka...w hodowli Haus Walderbach sa 2 kłaczaki w ostatnim miocie..jakby co moge pomóc.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Dalej nie rozumiem. Nie to, zebym sie czepiala, bo nie jestem zadnym znawca.
Napisalas wczesniej[I] "Powiedział to lekarz wpisujacy B w rodowd - zastanawiał sie nawet nad A,[B] bo stawy były czyste, [/B]ale ze wzgledu na odprysk w lewym biodrze dostała B[B]. Pozniej oglądałam zdjecie i rzeczywiscie odprysk widac, a stawy nie wyglądały na inne niz te przedstawione w necie jako A ( wzorcowe).".[/B][/I]
Teraz piszesz, ze staw [biodrowy] [B]"jest naruszony przez odprysk"[/B].
To w koncu jak wygladaja te stawy??? Sa czyste, czy naruszone? Albo wet jest lajza i nie wie, co pisze/mowi, albo nie zapamietalas dobrze sytuacji i cos sie poplatalo w tej historii.
Przypominam tez, ze noch zugelassen jest w Niemczech dopuszczane do hodowli, jako ze wieksze znaczenie ma tutaj wspolczynnik ZW.[/QUOTE]

Moze zle sie wyraziłam.
Piszac 'staw naruszony przez odprysk' nie miałam na mysli zmian zwyrodnieniowych w tym stawie tylko .. to, ze staw no nie jest CAŁY .. nie wiem jak mam to wytłumaczyc ... staw wygląda normlanie tylko ma odprysniety fragment, bez zmian ..
Moze nie umiem tego opisac.

Olu - Enola rzeczywiscie nie ma ED SV, ale PL ma :p ...
A strone SV dobrze znam i korzystam.

Co do Jolki - napisałas, ze nie hodujesz na C, a Jolka ma ED-C wiec przywołałam ją do tablicy.

Rozumiem, ze przywołałas Enole do tablicy bo chciałas dac mi do zrozumienia
" siedz cicho, bo sama masz psa po nie przebadanej suce .." ja to wszystko rozumiem, ale Enola jest przebadana i to cały problem.
Powtarzam raz jeszcze, temat dla mnie skonczony.
Nie ma sensu go ciagnac bo zaraz ktos cos przekreci i dowiem sie pewnie, ze Enola ma dysplazje E ... bo ludzie lubia robic ploty.


Tak obserwuje ostatnio i w sumie 70% osob szukajacych ONka to osoby szukajace DONka ... w sumie to dobrze dla rasy ON .. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia']Moze zle sie wyraziłam.
Piszac 'staw naruszony przez odprysk' nie miałam na mysli zmian zwyrodnieniowych w tym stawie tylko .. to, ze staw no nie jest CAŁY .. nie wiem jak mam to wytłumaczyc ... staw wygląda normlanie tylko ma odprysniety fragment, bez zmian ..
Moze nie umiem tego opisac.

Olu - Enola rzeczywiscie nie ma ED SV, ale PL ma :p ...
A strone SV dobrze znam i korzystam.

Co do Jolki - napisałas, ze nie hodujesz na C, a Jolka ma ED-C wiec przywołałam ją do tablicy.

Rozumiem, ze przywołałas Enole do tablicy bo chciałas dac mi do zrozumienia
" siedz cicho, bo sama masz psa po nie przebadanej suce .." ja to wszystko rozumiem, ale Enola jest przebadana i to cały problem.
Powtarzam raz jeszcze, temat dla mnie skonczony.
Nie ma sensu go ciagnac bo zaraz ktos cos przekreci i dowiem sie pewnie, ze Enola ma dysplazje E ... bo ludzie lubia robic ploty.


Tak obserwuje ostatnio i w sumie 70% osob szukajacych ONka to osoby szukajace DONka ... w sumie to dobrze dla rasy ON .. ;)[/quote]

Dorota ja pisałam o HD-bo tego Enola w SV nie ma zbadanego.A Polskie ma B..co do Jolki to Polske świetlenia HD/ED ma całkowicie czyste,Niemieckie HD także Normal( w wieku 3 lat) a ED wyszło nam w Niemczech Nochzugellasen(też w wieku 3 lat ..nie za stawy a za peknieta kośc po urazie ,którego przy polskiem ED jeszcze nie było,ale mimo tego jest takze w Niemczech hodowlana.)
A druga sprawa to twoja nowa systematyka..nie ma takiej systematyki jak porównywanie HD/ED- nochzugellasen do Polskego C..bo uwierz mi wiele jest polskich psów z Polskim A i Niemieckim nochzugellasen..te systematyki i klasyfikacje sa nieporównywalne.Biorac choscby systematyke oceny ED w SV ocenia sie z 6 punktów,a w FCI z 4.
A Enole wyciągnełam,nie żebys siedziała cicho a żebyś zobaczyła analogie do drugiej suki też z B.
JA wbrew pozorom bardzo lubie ludzi chcacych się uczyć i wiedziec jak najwiecej,ale z głową!Uwierz,tez byłam kiedys młoda idealistka,ale zycie uczy pokory..trzeba umieć pytac ale też nie pytac bez sęsu.

Link to comment
Share on other sites

nenemuscha - juz pomine cała reszte i sprostuje tylko jedno.
Piszac C wogle nie miałam na mysli przekładania wyników niemieckich na PL.
Dla mnie wynik niemieckiego przeswietlenia normal to A, a jak fast normal to B, jak noch zugellasen to C ot taka moja przenosnia moze bledna, ale moja i ja lubie .. :roll:;)

dahme - w zadnej z wymienionych hodowli nie powinno sie kupowac psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']szukam dobrego szczeniaka - fajny temat ;-)
no dobrze a co mi powiecie na hodowlę [B]scrato z nysy[/B]?
[COLOR=Purple]http://scrato.one.pl/[/COLOR]
oraz [B]Wilcze Serce[/B]
[COLOR=Purple]http://wilcze_serce.ovh.org/[/COLOR][/quote]
odpuść sobie obydwie hodowle,wejdź na link poniżej i sobie poczytaj potem jeszcze raz poczytaj wejdź na strony polecanych hodowli.
[URL="http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=14586"]Forum Owczarek.pl: TOP10 najlepszych Polskich hodowli ON -zg�oszenia[/URL]

Link to comment
Share on other sites

no dobrze poczytane.
nie znalazłam tam[U] żadnej[/U] informacji na temat scrato lub wilcze serce, wiec pytam - dlaczego je sobie odpuścić? dlaczego nie warto?
oprócz tego co mogę znależć na stronie nic nie wiem, wiec pytam tu w nadziei że ktoś się wypowie.
proszę o jakiekolwiek informacje o tych hodowlach, które nie będą jedynie powieleniem info z ich stron internetowych.
z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Widocznie nie doczytałaś,bo tam toczy się dyskusja na temat jak powinny hodowle funkcjonować+ linki do tych właśnie polecanych
Przeczytaj jeszcze raz,ale dokładnie.NIe ma tam hodowli o które pytasz bo DON jest póki co odmianą niehodowlaną,a długowłose rodzą się często z hodowlach zrzeszonych w ZKwP.Jak płacić to za psa który wart jest swojej ceny w sensie rasowym

Link to comment
Share on other sites

A ja spytam się o hodowlę GRAJAN na stronie nic nie pisze o osiągnięciach, ani psów, ani suk i pomimo to że wysłałam maila z pytaniem dotyczącym IPO, HD i ED nie otrzymałam odpowiedzi....Czy ktoś zna ta hodowlę??Ma jakieś doświadczenia z nią związane??No i adres strony WWW [url=http://rikkorwega.ecom.net.pl/]Hodowla Owczark

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze zauwazyla LISICA na owczarku polecają hodowle ON , jak chcesz kupić dlugowłocha po dlugowłochach, to te niehodowlane paskudztwa:razz: mozna nabyć w PKPR, KHRON czy ZOND albo KOND może wejdz na ich stronki zadzwon do nich i popytajj, tu cie zjedza wyznawcy FCI

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']A ja spytam się o hodowlę GRAJAN na stronie nic nie pisze o osiągnięciach, ani psów, ani suk i pomimo to że wysłałam maila z pytaniem dotyczącym IPO, HD i ED nie otrzymałam odpowiedzi....Czy ktoś zna ta hodowlę??Ma jakieś doświadczenia z nią związane??No i adres strony WWW [url=http://rikkorwega.ecom.net.pl/]Hodowla Owczark[/quote]

No wlasnie - nie dostalas odpowiedzi. Obejrzalam strone - duzo sdjec, koloraowa czcionka roznych rozmiarow - zawrot glowy i balagan. Nie wiem, czy rozmyslnie jest balagan, zeby nie mozna bylo zorientowac sie dokladnie o co cho, czy takie widzimisie artystyczne mialo byc. Ani slowa o jakimkolwiek szkoleniu, do hodowli uzywaja psa, ktory jest bardzo agresywny z rodowodem bodajze PKPR, czyli zero wymagan hodowlanych. Nie wydaje mi sie, zeby byla to hodowla godna szczegolnego polecenia, co jest moja prywatna opinia wylacznie na podstawie strony www.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']Widocznie nie doczytałaś,bo tam toczy się dyskusja na temat jak powinny hodowle funkcjonować+ linki do tych właśnie polecanych
Przeczytaj jeszcze raz,ale dokładnie.NIe ma tam hodowli o które pytasz bo DON jest póki co odmianą niehodowlaną,a długowłose rodzą się często z hodowlach zrzeszonych w ZKwP.Jak płacić to za psa który wart jest swojej ceny w sensie rasowym[/QUOTE]

No to właśnie utwierdzasz mnie w przekonaniu że jednak doczytałam :diabloti:
i sens sporów pojęłam. Jednak nie imponuje mi tamta konwersacja. Mam zamiar wyrobić sobie swoje własne zdanie na temat hodowli ONków w Polsce, wasze opinie mogą być dla mnie pomocne, ale nie zamierzam ślepo i bezkrytycznie w nie wierzyć.
Owszem, obiło mi się też o uszy że długi włos to gen recesywny ujawniający się również w hodowlach poprawnych wzorcowo ON dlatego czasem można tam kupić DONka i prawdopodobnie nigdy się tego genu z hodowli ONów nie wyeliminuje :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...