Jump to content
Dogomania

szukam dobrego szczeniaka


rybosomka

Recommended Posts

[quote name='karel-art']Witam, jestem administratorem tej strony i autorem wiekszosci zdjec i o tym, co znajduje swoje miejsce na stronie decyduje wlascicel.
Mi nie przyszloby nawet do glowy wykasowac Kube - ikone calej hodowli.
Mysle, ze ta strona bez Kuby nie byla by niczym wyjatkowym. Mialem okazje znac Kube jeszcze za jego zycia i ciezko mi nadal uwierzyc, ze go juz nie ma...

To byl wyjatkowy pies! I zasluguje dozywotnie figurowac na tej stronie.

Pozdrawiam wszystkich przyjaciol zwierzat!
Krzysiek
[URL="http://www.karel-art.de"]www.karel-art.de[/URL][/quote]
Ja również miałam zaszczyt poznać Kube,i jest on niezaprzeczalnie ikoną tej hodowli,w końcu "Z Gangu Kuby"pies o władczym wyglądzie bardzo zrównoważonym charakterze,nie omieszkam wspomnieć ze jest to a raczej był(do mnie również nie dociera że już go nie ma)pies o rozpoznawalnej masce wojownika.Jak szukałam psiaka to tę hodowlę równiez brałam pod uwagę,właśnie ze względu na Kubę,ale nie było.Kupiłam z Wilczego Gniazda,brata Ushera,młodszego zresztą.
Nie zostałam zrozumiana,miałam na myśli to ze jak ktoś by poszukiwał szczenięcia po Kubie na stronie nie ma info,ze to nie możliwe a szkoda bo mało jest dobrych DON

p.s.na jednym z dyplomów Hammera,w klasie szczeniąt,jest użyte Twoje zdjęcie.Wystawa 15-10-2006,notabene jest na nim Kuba

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie.Zobaczyłem ,że piszecie o hodowli zgangukuby,napisze i ja. Kupiłem suczkę od P.Biernackiego ma teraz 2 latka.Jestem bardzo zdowolony suczka jest FANTASTYCZNA i to nie tylko wg.mnie.NAprawdę zrównoważony i mądry psiak.słuchałem rad hodowcy i musze mu przyznac ,ze w 100% miał racje:lol: i wszystko to co mi powiedział sie sprawdza. Ma gosciu pojęcie o psach .Kupowałem ją w czasie gdy prowadził kurs trochę sie zjerzyłem na niego bo przyszedłem jako klijent (chciałem szybko kupic psa i jechac do domu) a on spokojnie powiedział mi ,ze skoro nie byłem umówiony to najpierw dokończy kurs a potem mozemy pogadac bo kupno szczeniaka to poważna decyzja i nie należy sie spieszyc.Chciałem juz wracac do domu ale cos mnie zatrzymało pomyslałem sobie coś jest nie tak ja chce kupic psa a mu na tym nie zależy? Siedziałem godzinę i obserwowałem jak prowadzi kurs. Było fajnie. ludzie patrzyli sie na niego jak na czarodzieja.Spokojny,opanowany i wiedział czego chce.Nawet zakładał sie z włascicielem jakiegos psa o to ze ten pies spokojnie wykona cwiczenie a własciciel w to nie wierzył i zaraz po zakładzie pies spokojnie i posłusznie wykonał to co miał wykonac a P. Biernacki wygrał chyba jakieś ciasto które tamten własciciel miał sam upiec ale tylko dlatego że nie wierzył w mozliwosci swojego psa. Naprawdę warto było posiedziec i popatrzec a po kursie podszedł do mnie i najpierw pogadalismy potem pokazał mi swoje psy i szczeniaki.Odpowiedział na kazde moje pytania.Wybrałem sobie moją suczkę a on doradził mi czym i jak karmici kilka podstawowych rad które naprawde mi sie przydały.Ale sie rozpisałem ale moze to pomoże Oksie pojąc decyzje.Ja jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim jego hodowle.Nawet mój lekarz weterynarz po obejrzeniu szczeniaka(przy szczepieniu) opowiadał ,ze juz widział szczeniaka z tej hodowli i moze mówic tylko pozytywnie o tej hodowli

Link to comment
Share on other sites

A ja mimo wszystko dodam, ze jak pies nie ma ED to nie jest nic wart - nawet z najlepszym charakterem.
WSZYSTKIE badania z odpowiednim wynikiem są przepustką do hodowli ..

Z Gangu Kuby nie znam, ale w hodowli są dwa psiaki z Tensor:loveu: wiec ... no jakby u mnie jest + za to


P.S.
Szkoda, ze tak mało o psach na stronie - zero info o zdanych egzaminach, o badaniach ... no malutko :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lisica']
A swoją drogą to poproś o mały pokaz wyszkolenia taty bo mama pewnie po szczeniętach,nie bardzo[/quote]
No tatusia Oksy nie ma w hodowli, ale kiedy byłam w hodowli razem z koleżanką to hodowca pokazał nam zdjęcia psa... Szczeniaki są super niczego się nie boją wszystkie dookoła łapały mnie za szalik i musze przyznać że sa silne :) Naprawdę trudno było wybrać tą jedyną:loveu:
Oksa jest śliczna i bardzo rozumna w minutę załapał o co chodzi z leżać i to bez żadnych smakołyków:loveu: Poprostu poklepało sie ręką po ziemi... Może wszsytkie owczarki takie są , ale ja mam porównanie z moim Toffikiem z którym meczyłam sie przy lezeć jak nie wiem :evil_lol:
W czwartek koło południa Oksa zawita na mojej ulicy:loveu: Będę miała zajecie podczas ferii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='nenemuscha']HM..stronke maja fajna..ale narazie cięzko sie wypowiadac o hodowli która jeszcze nic nie wtychodowała tylko sprowadza psy.[/quote]
Przepraszam! A skąd Pan (Pani) jest tak dobrze poinformowany (a) o naszej hodowli "Von Granne", nie jesteśmy kumplami ani kolegami... Może pana (pani) hodowla wyhodowala wybitne owczarki na poziomie swiatowym? Polski poziom nas nie interesuje, wiadomo jaki on jest! A może przypomnimy wątki z byłych czasów o pańskiej hodowli????:angryy:
Pozdrawiam
Andrei i Beata
Von Granne

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Przepraszam jesli moja wypowiedz Pana/Panią uraziła w jaki kolwiek sposób.
Nie rozumiem jednak czemu ,gdyz nie napisałam o niej nic złego,powstrzymałam sie od jakiej kolwiek wypowiedzi,pisząc własnie iż cięzko się wypowiadac o tej hodowli bo narazie znamy Państwa tylko z doskonałych importów i ciekawych skojarzeń,jeśli to Państwu uwłacza to przepraszam.
Osobiscie nie miałam z Państwem i Państwa psami poza obejżeniam strony zadnego kontaktu,stąd taka powsciągliwa wypowidż.
Życzę także aby wyhodowane psy i mioty z których bedą pochodzic ,były jak najlepsze.
Pozdrawiam,Alexandra

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie potrzebuje porady odonośnie holenderskiej hodowli ZAUBERWALD - czy ktoś miał z nimi styczność? co myslicie o ich psach, miotach itp?
[URL="http://zauberwald.t35.com/"]http://zauberwald.t35.com[/URL]

Bede wdzieczna za kazda odpowiedz:multi:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów i miłośników DONków.
Jestem tu nowa,ale trochę poczytałam w interesujących mnie tematach.Nie znalazlam jednak odpowiedzi na wszystkie moje pytania(niektóre posty sa sprzed roku czy dwóch...)
Mam więc gorąca prośbę do miłóśników rasy i mam nadzieję ,że wpuścicie mi nieco światła w moją głowę.
Ale do rzeczy!
Szukam szczeniaka DONka pieska ,chcę był to pies do rodziny (dom z ogrodem,las..)rok temu mocno zawiodłam się mocno na jednej hodowli i przeżyłam osobistą tragedię tracąc ciężko chorego szczeniaka.
Szukam psa z dobrej uczciwej hodowli-czy ktoś może mi takowa polecić?
Czy znacie hodowlę ADORATOR?(nigdzie nie znalazłam na jej temat opini:-()
szczerze mówiąc zainteresowała mnie też hodowla ARKADIA ale na jej temat akurat sporo jest napisane:razz: tylko czy faktycznie jest tam tak źle/?
A może ktoś z Was wie gdzie aktualnie można ładne sczenie zakupić?
Będe bardzowdzięczna za jaki e kolwiek sugestie

Link to comment
Share on other sites

to moze powiedz na ktorej sie zawiodlas aby inni nie popelniali tego bledu i nie brali tam maluchow.
dzisiaj wlasnie moj maz zarezerwowal malego donka i wywolal tym troche sporow w rodzinie :mad:gdyz ja chcialam onka z dobrej hodowli, ale podobno ta hodowla w ktorej zarezerwowal pracuje z psami. :multi:

Link to comment
Share on other sites

hmmm...:cool1:
dony kupuje sie z hodowli onow.dopoki dony nie beda hodowane wg prawidel obowiazujacych w rasie czyli wg wymaganktore musza spelniac ony.
wymagania owe powinny byc tozsame z wymagniami sv poniewaz wymagania sv sa minimalne dla rasy.
wiec ordzice powinni spelniac nastepujace wymagania:HD,ED,DNA,koerung,wyszkolenie suki min.ipo1,wyszkolenie psa min.ipo1[co dla repa jest zalosne wiec trzeba szukac takeigo ktory ma hcociaz to ipo2].
KAZDY hodowca onow ktory mieni sie byc hodowca a nie producentem szczeniat PRACUJE ze swoimi psami.dlaczego?bo hoduje owczarki niemieckie.
jesli nei pracuje to jest producentem.
wiec dobra hodowla ZAWSZE pracuje ze swoimi psami .jesli NIE PRACUJE nie moze byc uznana za dobra bo brak pracy z onami ja z tego grona dobrych automatycznie wyklucza.
najpierw patrzy sie czy hodowla spelnia wymagania sv.
potem patrzy sie czy pracuje z psami.
oba te kryteria sa jednowazne.brak jednego z nich wyklucza hodowle z grona dobrych.

Link to comment
Share on other sites

hym...co do hodowli ONKow na której ja się zawiodłam to Z TUSZYŃSKIEGO LASU ...
Natomiast jeśli chodzi o hodowle DONków szukam właśnie takiej gdzie są psy ZDROWE I ZRÓWNOWAŻONE a więc takiej o jakiej piszesz Ayshe...
Ale po przewertowaniu sieci już mam taki zament w głowie że potrzebuje pomocy kogoś bardziej doświadczonego....
pomóżcie proszę:-(

Link to comment
Share on other sites

dzieki choć za tyle....fakt jest w HAUS TCHORZ długowłose szczenie,ale sunia-jeśli to jeszcze nawet aktualne...a ja szukam pieska:-(
Widzę że ciężka sprawa:shake: ztym wyborem...hodowli i psa...wiem wiem czasem warto poczekać...ale w ten sposób mozna w nieskonczoność...
jeszcze raz dziękuję.... za samą chęć wypowiedzi...chociażby...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']hmmm...:cool1:
dony kupuje sie z hodowli onow.dopoki dony nie beda hodowane wg prawidel obowiazujacych w rasie czyli wg wymaganktore musza spelniac ony.
wymagania owe powinny byc tozsame z wymagniami sv poniewaz wymagania sv sa minimalne dla rasy.
wiec ordzice powinni spelniac nastepujace wymagania:HD,ED,DNA,koerung,wyszkolenie suki min.ipo1,wyszkolenie psa min.ipo1[co dla repa jest zalosne wiec trzeba szukac takeigo ktory ma hcociaz to ipo2].
KAZDY hodowca onow ktory mieni sie byc hodowca a nie producentem szczeniat PRACUJE ze swoimi psami.dlaczego?bo hoduje owczarki niemieckie.
jesli nei pracuje to jest producentem.
wiec dobra hodowla ZAWSZE pracuje ze swoimi psami .jesli NIE PRACUJE nie moze byc uznana za dobra bo brak pracy z onami ja z tego grona dobrych automatycznie wyklucza.
najpierw patrzy sie czy hodowla spelnia wymagania sv.
potem patrzy sie czy pracuje z psami.
oba te kryteria sa jednowazne.brak jednego z nich wyklucza hodowle z grona dobrych.[/quote]

tak to wszystko prawda tyle,ze w Polsce to WUNSCHGEDANKE
ile jest hodowli ktore cos robia albo maja dobre psy-dony- chyba dwie a i tak mozna by sie do czegos przyczepic...
reszta produkuje:shake: a popyt jest na niedzwiedzie....

de-bes jak najbardziej, chcialam od nich sunie ale moj durny stary upiera sie przy swoim:angryy: rozmawialam juz z p. Klapkowskim-super, ale te durne chlopy- bo on chce klaka moze nie niedzwiedzia ale zeby choc troszke dluzszy wlos moze z podszerstkiem abym sie nie czepiala:mad:

haus tchorz nie znam mieli tam klakata suke, ale jak na PETa to okropna cena 2500 zl nawet jezeli ma dobre onkowe pochodzenie...jest bardzo ladnym psiakiem no ale za te pieniazki mozna miec dobrego ONka.

Link to comment
Share on other sites

Kontaktowałam sie z Ta hodowlą(GANG KUBY)faktycznie bardzo miły właściciel i dużo dobrego tu na forum na jego temat...jednak nie ma piesa....:-(
a czy ktoś z Was może odpowiedziec na jedno z moich pytań zadanych wcześniej ,a mianowicie chodzi mi o jakies info na temat ADORATORA/
:razz:

Link to comment
Share on other sites

Myslę ze powimmaś poczekac i na spokojnie cos wybrać.Szkoda ,że szukasz psiaka bo wiem ze "Z Gangu KUby " ma jedną fajową suczkę jest zarąbista, pełna temperamentu i spokojnie mógłbym go polecic ale spoko to trudny wybór i nie należy się spieszyc.

Link to comment
Share on other sites

:lol: wiem o suni ,wiem...ale tak to już jest.Zawsze pod górkę:-(
Jak chcesz dobrego psa wszędzie sa suki i odwrotnie...masz zklepane szczenie i okazuje sie że pudło....a ja już cały urlop zarezerwowałam by psiak sie spokojnie zaaklimatyzował by w tych pierwszych tygodniach zmian miał jak najmniej stresu....
Teraz już i domownicy na mnie "psy"wieszają że ja taka wybredna i za nic nie chce suni...
Trudno trzeba poczekać i zdecydować sie na jakąs z wymienionych dobrych hodowli....:roll: ech to wszystko jest takie stresujące :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...