Jump to content
Dogomania

przybłąkał się owczarek Colli, jednak, to napewno Colli


Astuch

Recommended Posts

dziś znalazłam pod miom domem (na wsi) psiaka o wyglądzie owczarka szetlanckiego (mniejszy i drobniejszy niż coli) na razie zostaje u mnie, ale na dłużej to niemożliwe, mój golden przywitał go niemiło. jest bardzo brudny i sfilcowany, błąkał się chyba bardzo długo. Mieszkam niedaleko Gdańskiego lotniska rębiechowo, może ktoś kto go szuka, przeczyta i skontaktyje się ze mną., tatuaża nie znalazłam ani w uszkach, ani w pachwinach, na szyi ma czerwoną skórkową obrożę z ćwiekami, bez adresówki niestety. piszcie lub dzwońcie, może ktoś z okolic Gdańska choć na tymczas by go wziął...nie mam doświadczenia w poszukiwaniu właścicieli zgubionych psiaków, ale zostawić za płotem go nie mogłam:-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A tak wygląda ślicznota:
[IMG]http://img219.imageshack.us/img219/3091/szetlandnz0.jpg[/IMG]
[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/218/szetland2qs4.jpg[/IMG]
[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/7540/szetland1uw6.jpg[/IMG]









Astuch koniecznie zrób zdjęcie psu, zamieść jego ogłoszenie nawww.trojmiasto.pl. Aby nie zginęło musisz je wyróżnic-koszt smsa ok 6 zxł ale warto. Daj go też na MMTrójmiasto(jak nie masz konta mogę to zrobić).

Z domem tymczasowym będą problemy, wszystko wyładowane po brzegi. Zamieszczę Twoje ogłoszenie na stronie TPOPZ.

Link to comment
Share on other sites

kucnęłam, żeby pstryknąć te foty...to jest za małe, nawet na małą sunię coli...pozatym to chłopiec:razz:, sprawdzałam:cool3:, zostanie ile trzeba...taki psiak nie może trafić do schronu, nawet najlepszego...nie przeżyłby...jest za delikatny.

Link to comment
Share on other sites

Kontakt:

Trójmiejski Patrol Obrony Praw Zwierząt

516 60 94 94
[email][email protected][/email]


Zrobimy wszystko, żeby młodzieniec nie trafił do schronu. Koneicznie sprawdzić chipa. Ponadto fajnie by było zrobić zdjęcie koło nogi. Przeciętnej ludzkiej nogi;) albo koło koła samochodu, ponieważ potencjalny tymczas wystraszył mi się trochę gabarytów psa. Faktycznie na fotach wygląda na dużego.

Link to comment
Share on other sites

właśnie wróciliśmy od wetki, chpa nie ma, szkoda, tatu też definitywnie niema, a miałam nadzieje, że nie umiem znależć:-(. i teraz UKŁONY dla was, to jest coli. wetka mówi, że na pewno coli.myślałam,że to psy wzrostu ONka...a, Filcuch jest wzrostu goldena, waży 28kg i wg wetki ma ok 6 lat, i ogólnie jest w dobrej kondycji nie licząc kudłów....z którymi dziś powalczę:crazyeye:...całą noc płakał i wył...:-(.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, czy to mógłby być powód wyrzucenia psa...ale po 6 latach? Gdyby wył w domu pod nieobecność ludzi to wywaliliby go po roku,dwóch...ale 6? A może skądś go wzięli i wył więc out...
Chciałabym wierzyć w to, że uciekł, że się zgubił.

Ten pies zwariuje w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

ten psiaczek to wielki strach...nie wiem co przeżył, ale jest tak potulny i uległy, że nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby miał warknąć, lub nawet kłapnąć pysiem...szorowałam go dziś 2 godziny w wannie pełnej ciepłej wody, drapałam, czochrałam wszędzie, nie drgnął, stał jakby był sztuczny, dzieciska moje odganiałam od niego, bo są hałaśliwe, a czuję,że on potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa. teraz już u nas zimno, a po kąpieli nie zdążył wyschnąć, noc spędzi w pokoju mojej mamy, wewnątrz domu, najwyżej będą sobie z Astonkiem szczekać i wyć przez drzwi...a może w cieple i na dywaniku, przy człowieku będzie spokojniejszy?...zobaczymy...jego strach trzeba obłaskawić, dopiero wtedy pokarze swój prawdziwy charakter, ale to collie, więc nie należy spodziewać się reakcji typowych dla rotka, czy bulka...(z całym, pełnym sympatii szacuneczkiem dla tych ras;))sprubuję wysłać privy do wymienonych tu osób, 3-majcie kciuki za dobry domek dla Filcucha...ech...mają te colaki COŚ w oczach:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Europejskie kolaki wlasnie takie sa, to te amerykanskie jak Lassie zrobily reklame na swiecie. A prawdziwe collie sa wlasnie takie max 32 kg.

Jesli pies nie jest wykastrowany, to moze uciekl po prostu. Ale z kolei stan siersci wskazywalny na to, ze dluzej sie blakal.

Ktos pisal na watku collie, ze szukany jest rudas do adopcji?
A moze to bylo na przygarne psa? Zaraz poszukam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zurdo']Aga, czy Irena nie szukała collaka do domu z dziećmi?[/quote]
Tak, Irenka ma dom chętny na kolaska i narazie przedstawiłam jej ofertę sunieczki, która została znaleziona w górach i jest tymczasowo w domku Tomka, który niestety musi ją oddać. Czekamy na decyzje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...