Jump to content
Dogomania

Kolejna psia tragedia. TARA za TM ...


ciapuś

Recommended Posts

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chciałabym potwierdzić, że Tarunia juz na 100% nie ma pasożytów! Sama sprawdzałam k..pod tym katem znając wcześniejszy problem ;)
Duzy brzuszek widocznie tak wyszedł na zdjęciach- ona nadal jest szczupła choc sierść bardzo sie poprawiła- odrasta czarna i sól-pieprz na mordce, po chorobie skóry nie ma śladu.
Diagnostyka w pierwszym mozliwym czasie- potrzebne uzgodnienie terminu z kilkoma osobami: radiologiem ( na zdjęcie w "jasiu" w 3-4 projekcjach-suka ma staw rzekomy..), konsultacji z chirurgiem ( jak gotowe zdjęcia) i Opiekunką (kiedy będzie w domu, i żeby nie karmiła suki- na czczo). Wszystko najepiej w jednym dniu ( musze 1 dzień urlopu) żeby nie wieźć i nie stresować suczki więcej niz to konieczne.Teraz w mazowieckim sa ferie- raczej przyszły tydzień- dam Wam znać.
PS Jak Tara była na spacerze w ogrodzie, nie zareagowała na miejscowe kocurki przechadzające się za płotem. Nie zwróciła też uwagi na zapach sąsiadki z drugiego pokoju, specjalnie obserwowałam jej reakcję ( domowa koteczka- wszystko rozsądnie- zwierzaki nie mają do siebie dostępu- jak Tara wychodzi na dwór, kotka zamykana jest w łazience)To dobrze rokuje!

Link to comment
Share on other sites

anovip1, a Korek już w domu. :multi: Możesz śmiało wstawić do podpisu inną bidę. Jak nie masz pomysłu, mogę ci podrzucić. :lol:

Tareńko, ślicznoto, trochę jeszcze przed tobą, ale jak przebrniesz przez to wszystko, to najcudniejszy domek po ciebie przyjedzie. Limuzyną!

[URL="http://www.fovilim.com/bentley1959/"][IMG]http://www.fovilim.com/images/2a.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy dzień, w ktorym miałysmy pojechac na zdjęcie rtg był porażką- Tara bardzo sie przestraszyła jak ja zabrałam od opiekunki i po 15 minutach jazdy, mimo zapiecia w szelki zaczeła szaleć, skomleć, wyrywać się, w końcu przegryzła pasy i wskoczyła na przednie siedzenie.. musiałam zawrócić. Umówiłysmy sie na wtorek, że Pani Iza pojedzie razem ze mna i bedzie pilnowac Tarę. Zwyczajnie suka sie przestraszyła, ze ktoś obcy ja zabiera z pierwszego domku, gdzie czuje sie pewnie i bezpiecznie. Zdjecie zostało zrobione w Ampułce, Tara była grzeczniutka, obyło sie bez srodkow uspokajajacych i potem szybko do Wwy na wizyte u ortopedy. Cała podróż OK- siedziała grzecznie przyparta bokiem do Pani Izy. Ortopeda ocenił zdjecia i zbadał łape- okazało się że jest to wada rozwojowa bedąca wynikiem niezaopatrzonego złamania nadgardtka w pierwszych miesiacach zycia, kiedy kość jeszcze rosła na długość. Z powodu blizny w nasadzie kośc ramienna nie mogła rosnąc równomiernie i nastapiło szablowate wygięcie. Stąd kończyna jest dłuższa o te 4 cm. Najważniejsze- to Tary NIE BOLI!! Utykanie to efekt nieprawidłowej pracy i przykurczy mięśni i wiezadeł- wieloletnie zaburzenie dynamiki ruchu.Operacja polegałaby na klinowym wycięciu kości ramiennej i zespoleniu zewnetrzym gwoździami, niestety rokowanie poważne gdyz przykurcze mogłyby z powrotem zdestabilizować kończynę oraz z powodu wieku psa- gojenie się i zrost zagrożone- mogłoby dojśc do ponownego złamania w miejscu zrostu przy obciążeniu.Na dzień dzisiejszy Tara może spokojnie zyć z tą ułomnoscią. Operacja wiąże się z duzym ryzykiem braku efektu. Taka jest rekomendacja chirurga ortopedy.Internistycznie jest zdrowa, w dobrej formie, tylko uszy beda jeszcze leczone 2-3 miesiące.Szukamy domku dla Tary- Rodziny, ktorej nie przeszkadza jej łapka, madrych i kochających zwierzeta Opiekunów. Suka nie wykazała przez cała drogę oraz w czasie badania cienia agresji- była naprawde grzeczna, jakby rozumiała że chcemy pomóc.. Tylko musiała miec przy sobie kogos komu ufa. Pod koniec mnie też oblizywała za uchem..Co możemy jeszcze zrobic, żeby nagłosnić te adopcję? To sliczna i madra suczka. Pozdrawiam serdecznie!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...