Jump to content
Dogomania

Kontrastowa para ;) Czyli Daisy i ja.. My ŻYJEMY!


MakeBelieve

Recommended Posts

  • Replies 348
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vini.']Ja tez, ale trace powoli nadzieje.... [B]Nawet jesli ja sie nie zgodze, to zrobia to pewnie za moimi plecami[/B][/quote]

tego się boje najbardziej :roll:

[quote name='Katie'][URL="http://rodowod.republika.pl/"]Rasowy=rodowodowy[/URL] niech sobie mama poczyta, zycze powodzenia;)[/quote]

no nie wiem czy to coś da :roll:
ja miałam taki ulotki po całej chacie porozkładane i nie to nie daje :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']znam ten ból:roll:
moi rodzice mówią mi to samo, że chociaż raz, że musi itd.
ale walczę, mam nadziej, ze w końcu się uda :cool3:[/quote]

Coś z tego pamietam jednak wiele argumentow bylo i teraz mama jest za sterylizacją jako pierwsza nie ma mowy o zadnych szczenietach, nie chcianych ciazach i szczeniakach. Trzeba rozmawiac o tym z rodzicami tak samo na temat zywienia ;) Bo wielu rodzicow woli psa karmic syfem z hipermarketu gdzie to jest jak jedzenie polane sosem do kibla :-o

Link to comment
Share on other sites

Nera, akurat w sprawach żywienia, to ja decyduje jaką karmą mam karmić psa, ale jeśli nie chce jesc przez cały dzień, a ja ją "głodzę" to i tak dostanie kurczaka :/ Jak w przypadku Izy, u mnie też nie da R=R :/ W sumie ja na darmo marnuje gardło, bo ona szczeniaki i tak pewnie będzie miała... I musze sie z tym chyba pogodzić. Katie, nie jestem pewna czy na te, jeśli sunia zaakceptuje psy to tak. A co? Jeśli miałaby mieć szczeniaki, to jedyny sposób żebym sama nie zrobiła po cichaczu sterylki "na kreche", którą później rodzice by spłacili, to dopiero za rok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Nera, akurat w sprawach żywienia, to ja decyduje jaką karmą mam karmić psa, ale jeśli nie chce jesc przez cały dzień, a ja ją "głodzę" to i tak dostanie kurczaka :/ Jak w przypadku Izy, u mnie też nie da R=R :/ W sumie ja na darmo marnuje gardło, bo ona szczeniaki i tak pewnie będzie miała... I musze sie z tym chyba pogodzić. Katie, nie jestem pewna czy na te, jeśli sunia zaakceptuje psy to tak. A co? Jeśli miałaby mieć szczeniaki, to jedyny sposób żebym sama nie zrobiła po cichaczu sterylki "na kreche", którą później rodzice by spłacili, to dopiero za rok.[/quote]

Mowiac Bogiem a prawda- nienawidze tego typu rodziców. Moja mama jest jedynie za R=R no ale wiadomo znajdy za okno niewyrzuci wiec tak zostala z nami Nera ale ogolem to mialam mieć Jamnika z Ukrainy.

Powiedz co nieco rodzicom chociaz i tak jak mi sie wydaje rodzice żądzą bo twierdza ze dziecko niema prawa glosu w sprawie psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katie']moja mama jest laikiem, jesli chodzi o psy, nie za bardzo je lubi itp, jak namawialam na psa, to rodzice mowili, ze no wezmy bez rodowodu, bo to taniej, a ja sie uparlam, pokazalam te strone co Ci podalam, zeby poczytali, tlumaczylam i..... jest pies z rodowodem;), wiec to sie da zrobic;), mysle, ze podobnie mozna zadzialac z rozmnazaniem, mozesz takze powiedziec, ze wystarczy juz psow nierasowych /nierodowodowych/, czyli kundelkow juz w schroniskach i nie trzeba ich domnazac......
wytlumacz mamie, ze psy bez rodowodu nie sa rasowe, w przypadku np. Twojej suni, ktora jest w typie yorka, a nie yorkiem;)[/quote]

Na Yorkach niestety bardzo łatwo można zarobic- minimum 1000zł za pseudo a za rodowodowego raptem 200zł wiecej ;)

Oczywiscie ze sie da tylko trzeba chciec i miec odpowiednie argumenty

Link to comment
Share on other sites

moja mama jest laikiem, jesli chodzi o psy, nie za bardzo je lubi itp, jak namawialam na psa, to rodzice mowili, ze no wezmy bez rodowodu, bo to taniej, a ja sie uparlam, pokazalam te strone co Ci podalam, zeby poczytali, tlumaczylam i..... jest pies z rodowodem;), wiec to sie da zrobic;), mysle, ze podobnie mozna zadzialac z rozmnazaniem, mozesz takze powiedziec, ze wystarczy juz psow nierasowych /nierodowodowych/, czyli kundelkow juz w schroniskach i nie trzeba ich domnazac......
wytlumacz mamie, ze psy bez rodowodu nie sa rasowe, w przypadku np. Twojej suni, ktora jest w typie yorka, a nie yorkiem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katie']moja mama jest laikiem, jesli chodzi o psy, nie za bardzo je lubi itp, jak namawialam na psa, to rodzice mowili, ze no wezmy bez rodowodu, bo to taniej, a ja sie uparlam, pokazalam te strone co Ci podalam, zeby poczytali, tlumaczylam i..... jest pies z rodowodem;), wiec to sie da zrobic;), mysle, ze podobnie mozna zadzialac z rozmnazaniem, mozesz takze powiedziec, ze wystarczy juz psow nierasowych /nierodowodowych/, czyli kundelkow juz w schroniskach i nie trzeba ich domnazac......
wytlumacz mamie, ze psy bez rodowodu nie sa rasowe, w przypadku np. Twojej suni, ktora jest w typie yorka, a nie yorkiem;)[/quote]

Laik laikiem, ale tez troche rozsądku trzeba mieć bo można powiedzieć że rozmnażać pseudo to tylko po to żeby mieć pieniądze bo innej korzysci naprawde z tego niema. Poza tym że psuje sie rase bo pies ma wady genetyczne no bo jakby nie miał to by miał taki papierek zwany metryka z ktorej wyrabia sie rodowod i ma sie psa o okreslonej puli genowej z przodkami.

Nie chce nic mowic bo Vini może byc przykro ale chyba jej rodzina liczy na to że troche sie szarpnie grosza- bo w mit o tym że "suka musi miec szczenieta" to ludzie wierzyli w latach 60' ubiegłego wieku :roll: Bo co badź to badź pseudo yorki nielicza sie zbyt duzo cena od tych rasowych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nera-']Laik laikiem, ale tez troche rozsądku trzeba mieć bo można powiedzieć że rozmnażać pseudo to tylko po to żeby mieć pieniądze bo innej korzysci naprawde z tego niema. Poza tym że psuje sie rase bo pies ma wady genetyczne no bo jakby nie miał to by miał taki papierek zwany metryka z ktorej wyrabia sie rodowod i ma sie psa o okreslonej puli genowej z przodkami.

Nie chce nic mowic bo Vini może byc przykro ale chyba jej rodzina liczy na to że troche sie szarpnie grosza- bo w mit o tym że[B] "suka musi miec szczenieta" to ludzie wierzyli w latach 60' ubiegłego wieku[/B] :roll: Bo co badź to badź pseudo yorki nielicza sie zbyt duzo cena od tych rasowych ;)[/quote]

a tu się z Toba nie zgodzę.
niektórzy weci jeszcze dziś mówią, ze suka musi mieć co najmniej raz szczeny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A, zapomnialam ja o galerii jakos xD Fotów nie mamy, bo aparacik zepsuty xD Ale postaram sie zabrać siostrze kome i zrobic paare fot xD Po swietach prawoslawnych zasypie Was fotami, bo jade na wies z psem, brat ma prof. sprzet to beda foty z agi, frisbee i ogolem ;]
A btw. dla wszystkich ciekawskich, poznalam Lune i Ize! xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']A zebys wiedziala :cool3: To w ubranku, to latac nei chciala zbytnio, ale w parku wtedy to dopiero byla nakrecona xD Jak poszlyscie, to tak szalala za nim, szarpala, myslalam ze jej lepek odpadnie ;] A o dziwo, potem grzecznie na smycz dala sie zapiac ;] Polazilysmy jeszcze po plantach, ze o 17 w domu dopiero bylysmy ;][/quote]

Noo w parku faajnie biegała :cool3:
Ooo to faktycznie długo byłyście :cool3: Ja z Luna już w samochodzie zasnęłam haha :diabloti:

Będziesz na zawodach w sobotę nie ? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

A zebys wiedziala :cool3: To w ubranku, to latac nei chciala zbytnio, ale w parku wtedy to dopiero byla nakrecona xD Jak poszlyscie, to tak szalala za nim, szarpala, myslalam ze jej lepek odpadnie ;] A o dziwo, potem grzecznie na smycz dala sie zapiac ;] Polazilysmy jeszcze po plantach, ze o 17 w domu dopiero bylysmy ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']Zasnęłaś? hahaha xD Juz sobie wyobrazal ta sytuacje. Leza dwie padniete i chrapia tylko xD Mwahahahaha :D Jaaaasne ze bede! A Wy tez bedziecie? Tzn. Ty? Wezmiesz Luniasza? Bede miala poduszke, jakby mi sie zachcialo spac ;] Ja bede tylko w sobote ^^[/quote]

No spałyśmy obie, ale nie chrapałyśmy :diabloti::evil_lol:
Nie wiem czy będę z Luną, zobaczę :eviltong:
Ja jeszcze nie wiem czy w niedzielę będę, ale w sobotę tak :cool3:
To jak mnie zobaczysz to podejdź, bo ja wiesz mogę Cię nie zauważyć jak się zagadam z kimś :cool3::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vini.']A moze przyznac sie do mnie nie bedziesz chciala, hę !? :mad: Ty jakby co tez do mnie podejdz czy cos xD Zreszta przez kom jeszcze sie umowimy ;][/quote]

Jaaasne :diabloti:
Ok jak Cię zobaczę o podejdę :cool3:
Ok, ok będę już miała kasę na koncie a nie jak ostatnio :shake::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...