Jump to content
Dogomania

Odczulanie psa. Immunoterapia swoista


Calmia

Recommended Posts

Czy ktoś z Was zdecydował się na odczulenie psa? Mój jest uczulony na roztocza kurzu domowego. W tej chwili dodatkowo jesteśmy na diecie weterynaryjnej royal canin hypoallergenic. Zrobiliśmy test na sterydy (dwie dawki) i w koncu przestał się drapać, czyli wynik pozytywny. Dostaje też cefaleksyne w tabletkach, bo pojawiły się powikłania bakteryjne. Zmiany skorne smarujemy flucinarem.
Teraz akurat jeszcze steryd działa i pies sie nie drapie, ale już pozniej nie będzie ich brać. Spróbujemy go leczyć pewnie p/histaminowymi lekami, ale jeśli to nie przyniesie efektów zastanawiamy się nad odczulaniem. Nasza wetka ma około 80 % skutecznych odczuleń. Reszta psów w ogóle nie reaguje na odczulanie. W dodatku jest ryzyko wstąsu. Mój pies jest także uczulony na penicyliny, miał silną reakcje alergiczną i może się uczulać z roku na rok na nowe rzeczy. Istnieje podejrzenie, że uczulił sie niedawno na enrofloksacynę, którą przyjmował 6 dni :( ( po kazdym zastrzyku coraz silniejszy świąd).
Czy macie jakieś doświadczenia z odczulaniem? Czy ta metoda pomogła Waszym psom?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Calmia pisałaś ,że twój pies jest na diecie weterynaryjnej RC , tzn robiłaś testy na alergeny pokarmowe ?
RC Hypoalergenic zawiera gluten pszeniczny i białko drobiowe a to są niestety główne alergeny i trzeba sparawdzać czy pies nie jest na to uczulony .Ja po kilku miesiącach podawania RC Hypoalergenic musiałam przejść na Eukanubę Dermatosis ( bez glutenu i białka drobiowego) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dii']Calmia pisałaś ,że twój pies jest na diecie weterynaryjnej RC , tzn robiłaś testy na alergeny pokarmowe ?
RC Hypoalergenic zawiera gluten pszeniczny i białko drobiowe a to są niestety główne alergeny i trzeba sparawdzać czy pies nie jest na to uczulony .Ja po kilku miesiącach podawania RC Hypoalergenic musiałam przejść na Eukanubę Dermatosis ( bez glutenu i białka drobiowego) .[/quote]

Mój pies ładnie zareagował na sterydy, wiec alergia pokarmowa to to raczej nie jest. Jest uczulony na pewno na roztocza. Hypoallergenic ma białko hydrolizowane a takei uczulać nie powinno. Z reszta wetka teraz kazała przejść na jakąś karmę z jagnieciną.
Mi ręce opadają. W tej chwili pies dostaje 20mg encortonu co 48 h. To niby mała dawka jak na 30kilogramowego psa. Do tego dostaje 2 x dziennie Amertil i Diphergan.
I za miesiąc się przeprowadzamy, urządzam mieszkania aby roztoczy było jak najmniej. Zobaczymy jak pies będzie wtedy funkcjonować.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...