Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='betty_labrador']no ale TY tez masz taki blad... patrzylas? :cool1: wiec jak to czytac?[/quote]
[COLOR=navy][B][I]Ja mam zupełnie inną tabelkę.[/I][/B][/COLOR]
[COLOR=navy][B][I]Moja pokazuje tylko min. i max. dzienną porcję.[/I][/B][/COLOR]
[COLOR=navy][B][I]Dla psa o wadze 30 kg mam 0,09-0,135[/I][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam to i u mnie są wachania 1 grama :lol:
Nie wiem co tam Ci sie porobiło.
Zresztą ja jak już mówiłam wcześniej nie trzymam się ściśle tej tabelki jest dla ogólnej orientacji.
Ostatnie dwa tygodnie było to nawet niemożliwe, kiedy pies nie chciał jeść. Dawno już do niej nie zaglądałam i raczej nie mam na razie potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][COLOR=navy][B][I]Ja mam zupełnie inną tabelkę.[/I][/B][/COLOR]
[COLOR=navy][B][I]Moja pokazuje tylko min. i max. dzienną porcję.[/I][/B][/COLOR]
[COLOR=navy][B][I]Dla psa o wadze 30 kg mam 0,09-0,135[/I][/B][/COLOR][/quote]

ale moja lexi wazy 7 kg i ja jej wlasnie dziennie tyle dzinie podaje czyli to nie mozliwe zeby to byo dla psa o wadze 30kg... czy teraz ja cos krece....:oops: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem u mnie sie zgadza. Figiel dostaje mniej więcej tygodniowo 2,30 - 2,50. Zrobiłam eksperyment i ważyłam to wszystko co on zjada i dopiero potem porównałam z tabelką. I mniej więcej sie zgadza. Teraz zaczął jeść mniej ale też jest starszy , więc może już czas by mu zmiejszyć procenty.Do tej pory było 4% masy ciała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']czyli szczeniak powinien dostawac wiecej % masy swojego ciala? niechce popelnic bledu jak wezme nastepnego szczeniaka i np. chcialam sie do konca upewnic ze BARF jest dla niego bezpieczny i w jakich ilosciach.[/QUOTE]
Zaczynasz od !0% masy ciała i z czasem zmiejszasz. To zależy jak długo pies rośnie. Radze Ci przejrzeć ten topik w calości, bo już wiele w nim było napisane. Polecam też stronkę Magdy z Psiejstwa. Link do niej podałam na stronie 40 :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Nie zapominaj o podrobach. W niewielkich ilościach, ale trzeba dawać.
Do warzywek możesz dodać surowe jajko ze skorupką.Urozmaicaj jak najwięcej:lol:[/QUOTE]


narazie moimi podrobami (glownie) beda te nieszczesne przelyki-ale tez kupie cos innego by dawac na przemian.

Sory ze to powiem, ale dzis jak dzielilam te przelyki i pakowalam do zamrazarki to na koniec tak spojrzalam na to i cofnelo mi sie wszystko...ble...no i chyba nie byly to przelyki same bo jakas mieszanina dodatkowo uszek cielecych, znalazl sie nawet kawalek (200gram) skory brzucha prosiaka(z malymi sutkami). Jakies odpady mi dala:lol:

Link to comment
Share on other sites

Co ty u nas jeszcze nie ma grypki. Jak przyjdzie będziemy sie martwić:lol:
Ja dzisiaj za kg. szyjek kurzych, łapek kurzych i sporą golonkę indyczą zapłaciłam 4 zł.
Wcześniej za pól głowy świni 3 zł.
Najdroższa jest cielęcina, potem chyba wołowina. Drób i świnki - taniocha.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanik']Co ty u nas jeszcze nie ma grypki. Jak przyjdzie będziemy sie martwić:lol:
Ja dzisiaj za kg. szyjek kurzych, łapek kurzych i sporą golonkę indyczą zapłaciłam 4 zł.
Wcześniej za pól głowy świni 3 zł.
Najdroższa jest cielęcina, potem chyba wołowina. Drób i świnki - taniocha.[/QUOTE]

:crazyeye: kurcze te wszystkie pysznosci to razem kg? czy osobno kg.szyjek, kg lapek itd? jej tez chce tak tanio znalezc :shake:

no tak ja dzis za te troche ponad 3 kg (lacznie kosci i przelykow) zaplacilam 12 zeta...(to drogo?)

Link to comment
Share on other sites

a u mnie kurczaka (jesli chodzi o kosci oczywiscie) najchetniej jedza....... a naj mniej wolowe no ale tez sie skusza..a cielece tak posrodku staram sie dawac po rowno (raz to raz to) +- 4-5 razy w tygodniu daje papki no i wlasnie tam rozne wazywa (takie jakie mam w domu) i owoce (wszystko poza cebula), podroby (naj czesciej indycze) jogurt albo serek naturalny do tego.
wszystko do siekacza...i mamy papke...:lol: jak nie masz takiego dziwadla to mozna to tez przepuscic przez sokowiroke i polaczyw sok z miaszem...(chodzi o warzywka i owoce) a surowe jajeczko 1 na tydzien tez lubia...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...