Jump to content
Dogomania

O wystawach: pytania, opinie, sedziowie.


Yorkies

Recommended Posts

Andzej Paławiński
Zwraca uwage na anatomie lubi dobrą pigmentację bez smoleń na głowie, zwraca uwage na gatunek włosa, lubi psy dobrze chodzące po ringu i dobrze przygotowane na wystawe. Ocenia dobrą precyzję psa.

Jeżeli ktoś może napisać coś o Joannie Szczepańskiej-Korpeetta bardzo prosze o info;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anusia & Alutka']Osmolenia będą sie powtarzały u wszystkich sędziów, bo w końcu jest to wadą.
Muszę zapytać jak sędzia się nazywał, koleżanka mówiła mi że jak była na wystawie, to sędzia wybrał najmniejsze yoreczki :cool1:[/quote]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może i jest to wada…. ale bardzo często wygrywała pieski ciemne.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']Bo tak jest respektowany na naszych wystawach wzorzec rasy...[/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jest w tym jakaś prawda ale skoro sędzia ma do wyboru zadbanego yorka z pięknym ciemnym włosem i jasnego ale z trzema włosami na krzyż albo krzywym kręgosłupem to wiadomo jakiego wybierze.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie ma psa idealnego…jeden ma smolenia…drugi słaby włos…trzeci złą anatomie a jeszcze inny nie najlepiej się prezentuje….decyzja należy do sędziego.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ale wzorzec chyba jest po coś.
Jeżeli we wzorcu jest napisane wprost, że nie wybarwienie się psa, bądź włos srebrny jest wadą, to dla mnie jest jasne, że powinno to oznaczać dyskwalifikację.
Chyba chodzi o to, żeby udoskonalać rasę, a jeżeli taka wada nie jest problemem dla sędziego, to dopuśćmy do oceny również yorki 7 kilowe oraz o wadze 0,8 kg bo to w koncu tylko jedna cecha.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]No tak wszystko OK ale kolejny raz pisze nie ma psów idealnych i tylko o to mi chodzi. Wiec biedzie sędzia dla którego priorytet to włos a drugi będzie kładł nacisk na anatomie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na pewno byłaś na wystawie widziałaś jakie psy wygrywają…sędzia naprawie może zaskoczyć wyborem. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ale nie o tym temat nie ma co się rozpisywać każdy ma swoje spostrzeżenia.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja troszceczkę rozwinę:eviltong: - choć niestety Pani Kozlowskiej nie poznałam:(
Zacznę od tego, że jestem laikiem wystawowo-hodowlanym:p
Byłam na 4 wystawach - w tym wystawiałam na 3.
Pierwsza wystawa - Legnica (ja widz) sędziowała Pani[B] Małgorzata Zakrzewska[/B]
Co mogę powiedzieć o tej Pani - ocena bardzo obiektywna, bo nie wystawiałam, tylko obserwowałam - super sędzina!!!
Nie wiem jaki lubi psy - bo wygrywały różne (jaśniejsze, ciemniejsze, mniejsze, większe itp), ale wygrywały takie, które też mi się podobały - po prostu miały "to coś".
Co mi się baaardzo podobało - to to, że sędzina dyktowała opis głośno i komentowała go właścicielowi pieska. Mówiła każdemu co jest super, co trzeba poprawić, co źle (mówiła to na tyle głośno, że ja stojąc za barierkami słyszałam i się uczyłam). Jak wybrała trójkę medalową, to też głośno mówiła dlaczego ten pies wygrywa itd Naprawdę super sędzina!!!! według mnie ocenia super i najważniejsze dla początkującego wystawcy to to, że mówi co należy poprawić - nie mówi tego w sposób złośliwy itp tylko fajnie, rzeczowo doradza każemu (np jak prawidłowo ustaiwć pasa itp)


Potem byłam na wystawach 3x - wystawiałam sunię i żaden sędzia nie argumentował głośno swoich wedyktów:mad: nie mówiąc o opisie - wszystko po cichu dyktowane asystentce i dopiero jak się miało kartę w ręce przeczytało się opis.
O następnych sędziach napiszę jak się "dokopię" zdjęć - wtedy pokażę jakie pieski wygrywały (szczeniaczki, młodzież) - bo tutaj ja też wystawiałam maludę - więc mogę nie być obiektywna:evil_lol: - choć za każdym razem 3 lokatę maluda zdobyła!!!:))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...