Jump to content
Dogomania

O wystawach: pytania, opinie, sedziowie.


Yorkies

Recommended Posts

Właśnie czy ktos zna panią Aleksandrę Sękowską-Miros? To znaczy nie chodzi mi o osobisty kontakt a ogólne wiadomości na temat tej pani? Wiem że ma sędziowac w październiku mojego Lorda na wystawie i dlatego chętnie dowiedziałabym się co nieco więcej na temat tej pani sędziny :wink:

Z góry dzięki

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yorkies,

Niestety tej sedziny nie widzialam w akcji. Jednak dobrze, ze starasz sie o Niej cos dowiedziec. Preferencje sedziow sa rozne. Jedni stawiaja na dynamike ruchu, inni na statyke, a jeszcze inni zupelnie nie wiadomo jakie maja preferencje ;) Najlepiej zasiegnij opinii o Niej u hodowczyni Lordzika. Jest bardzo doswiadczona (i nie jedno widziala), wiec na pewno podpowie Ci kilka dobrych rad :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Witam....

Juz mialam okazje wystawiac dziewczyny na ringu Pani Miros...jest bardzo mila .... tylko pojecie o Yorkshire ma baaardzo malutkie, Ona jest specjalistka od Jamniorow....chyba nawet je hoduje....

Ocenila Nas bardzo dobrze (Zoi - dosk i 2 msc, a Pia poszla na BIS szczeniat), ale nie zwraca uwagi na istotne rzeczy przy ocenie Yorkow....np. ogolną budowe, jakośc i kolor wlosa,itd.... wygrala u Niej suka z łękowatym grzbietem....wiec raczej nie jest to dla niej wazne, a powinno, poniewaz jest to ogromna wada, z którą ta suczka powinna wylecieć z ringu z minimum oceną dobrą....ale ogolnie jest przyjemna i nie trzeba sie u Niej, nie wiadomo jak wysilać... :wink:

Mam pytanko......a masz na mysli Legionowo????

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim dziękuje wam dziewczyny serdecznie za zainteresowanie się tym tematem :)

Wind:

Dziękuję za radę, napewno skontaktuje się z hodowczynią Lordzika bo mam jeszcze kilka spraw do niej i zresztą chętnie dowiem się więcej o tej sędzinie :wink:

Jussi:

Dziękuje ci serdecznie za ogólny zarys tej pani. Trochę mnie zmartwiło to że nie jest chyba miłośniczką yorków... Cieszyłaby się bardziej gdyby Lorda oceniał sędzia który bardzo dobrze orientuje się w budowie tej rasy. Przynajmniej cieszy mnie to że ogólnie jest to miła osoba i pod tym wzgledem nie będę miała jakiś nieprzyjemnosci o których czesto słyszę :wink:

A co do twojego pytania to tak jak juz wcześniej wspominałam to oczywiście chodzi mi o Legionowo(dlatego tak wszystkim się przejmuje bo pierwszy raz będę wystawiać psa :oops: ). A może też się tam wybierasz z którąś ze swoich dziewczynek?

A tak a propos tej wystawy to wg. tego co się dowiadywałam to jak narazie zgłoszonych jest 3 yorki (i co ciekawe wszystkie z przydomkiem YOREX :D ).

A właśnie mam pytanie jak to jest kiedy w klasie zgłoszony jest tylko 1 pies? Bez względu na wygląd dostaje pierwszą lokatę? Czy jest tylko

oceniany bez przydzielenia jakiegos miejsca? :roll:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Yorkies

Tak, tak wybieramy sie do Legionowa.....jakbym sie miala nie wybrac? tak blisko - az grzech... :lol:

Strasznie jestem zdziwiona ta iloscia zgloszonych psiakow???? to takim razie doszly jeszcze Moje dwie lalunie.... :wink:

Co do Twojego pytanka, to jezeli jest tylko jeden pies w klasie to moze dostac 1 lokate ale nie musi, poniewaz jak dostanie bdb to jest bez miejsca....(tzn. w praktyce to niby ma miejsce 1 ale bez medalu, wiec jak dla mnie to by sie nie liczylo :( ), i tym samym nie bierze pozniej udzialu w tzw. porownaniu....ale jezeli dostaniesz doskonala ocene - a tak napewno bedzie :wink: , to bedzie 1 i "wystapi" w porownaniu....

Calusy! :P

P.S Mam prozbe....a moglabys sie dowiedziec po 6.09 (po terminie - jak nie przedluza) ile jest zgloszonych Naszych pociech na ta wystawe????

Bede baaaardzo wdzieczna !!!

Link to comment
Share on other sites

Jussi:

Serdecznie dziękuje za wszystkie info :D

Wszystko już rozumiem :wink:

Mam nadzieję ze jakoś się spotkamy i pogadamy na tej wystawie, skoro mój Lord ma być w klasie szczeniąt to pewnie nas rozpoznasz :wink:

A co do twojej prośby to całą stawke mam mieć ok. 10 września- ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła- więc jeśli by cię to interesowało to chętnie podeślę ci to na priva :wink:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Skibi:

To fajnie, mam nadzieję że uda mi się zobaczyć nie tylko waszego yorka ( a tak wogóle to napisz o niej coś więcej jeśli możesz; z jakiej jest hodowli, w jakim wieku jest no i zdjęciem też nie pogardzę :wink: ) ale także i westa bo bardzo mi się podoba także ta rasa :wink:

A już miałam nadzieję że będe z kimś konkurować na tej wystawie... no nic może jeszcze jakas konkurencja się trafi :lol:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Yorkies

Jestes kochana!!! Bardzo bym prosila o ta liste zgloszonych psiakow.... :wink: Moj adres: [email protected] bede bardzo wdzieczna.... :D

Ja rowniez chetnie Cie poznam....Moja sunia bedzie w klasie mlodziezy, mialam wystawiac Zoi, ale zrezygnowalam, poniewaz obawiam sie,ze wlasnie w tym czasie bedzie miala cieczke....(Justynka - gamoń nie sprawdzila w kalendarzu), wiec dla Swietego spokoju napisalam do Admina oddzialu i poprosilam o wycofanie Zoi....

P.S wroce jeszcze do Twojego pytanka, jesli chodzi o klase szczeniat...to w tej kl. nie ma medali....tak pisze...., poniewaz napisalas,ze bedziesz wystawiac w szczeniaczkach??? wiec, zebysmy sie przypadkiem zle nie zrozumialy? piszac o miejscach i o ocenach mialam na mysli pieski troche wieksze niz szczeniaczki... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jussi:

Naprawde nie ma problemu i tak już pisałam tylko będę miała stawke to ją do ciebie szybciutko prześlę :wink: W końcu to forum jest między innymi po to aby sobie pomagać. A na spotkanie szczerze liczę 8) , mam nadzieję że znajdziemy chwilke na pogaduchy :wink: Ja będę kręcić się gdzies koło namiotu pani Stasiak (hodowczyni Lorda) bo obiecała mi pomóc w przygotowaniu Lordzika :D. Czyli jedziesz tylko zjedną sunią? --> pytam bo chce wiedzieć komu trzeba będzie kibicować :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak,tak tylko z Pia....wiesz...Zoi to juz zakonczyla chadzanie na wystawy....przy tej cieczce jade do Niemiec na krycie....i teraz,po urodzeniu zajmie sie wychowywaniem dzieci :wink: ...a pozniej juz ma wolne....nie wydaje mi sie zeby po dzieciach dobrze wygladala i zeby miala wlosy w kondycji wystawowej??? tak to juz jest z Yorkshire, po ciąży....pogadamy na wystawie....calusy!!!!! i czekam na mail'a od Ciebie!!!

P.S Jakbys mogla przy okazji zerknac na chinskie grzywacze zgloszone do Legionowa, to bym byla jeszcze bardziej wdzieczna!!!!!! :wink: dla Mojej siostry....ale by sie ucieszyla.... :D

Buziaki...

Link to comment
Share on other sites

Yorkies

Dziekuje Ci serdecznie - raz jeszcze! jestes cudowna, fajnie jest miec stawke przed katalogiem na str oddzialu.. :wink: strasznie ich duzo...uh....ale bedzie "walka" hi,hi,hi

Koniecznie musimy sie spotkac i pogadac!

a czy wiesz moze jaki bedzie ten drugi sedzia???? jestem ciekawa, jak to rozdziela??? bo taka ilosc to zapewne szok dla oddzialu? na krajowke???

Calusow 100!

Link to comment
Share on other sites

Jussi:

Naprawdę nie ma problemu :wink: Rzeczywiście mnie także zdziwiła ilość yorków na tej wystawie, konkurencja jest duża. Ja także nie przypuszczałam że mój Lord będzie miał "aż" 2 konkurentów bo w końcu w klasie szczeniąt raczej jest mało psów- o ile jest wogóle organizowana :wink:

A co do sędzi to podział jest na psy i suki: psy oceniac ma pan Zdzisław Kitliński (może powiesz mi coś na jego temat?) a suki pani Sękowska-Miros.

Ja także licze na spotkanie :wink:

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za info....co do tego Pana, to niestety nie wystawialam u niego....w sumie to wolalabym zeby On ocenial suczki...nie znam go a chetnie wystawiam u sedziow,u ktorych jestem pierwszy raz, zawsze to jakies nowe doswiadczenie....a u Pani Miros juz bylam, no ale coz nie zawsze jest tak jakbysmy sobie tego zyczyli... :wink:

pa,pa,pa

P.S a o chinskich grzywkach - zapomnialas??? ok, nic nie szkodzi, i tak jestem bardzo wdzieczna!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yorkies, Jussi,

Dziewczyny, trzymam mocno kciuki za Was i za Wasze psy :-) Jussi to juz obeznana z wystawami, wiec pewnie pojdzie gladko i z sukcesem.

Yorkies, niczym sie nie przejmuj i na luzie, oraz z usmiechem wystawiaj Lordzika! Pamietaj, dla Ciebie Twoj piesek jest najladniejszy, a to najwazniejsze. I z takim przeswiadczeniem wejdz na ring :-)

Bede czekac na Wasze ralacje i odczucia,

powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Wind

Dziekuje bardzo za trzymanie kciukow....ale mam jakieś zle przeczucie ...nie wiem...moze dlatego,że mam angine i leze w domu chora, mam nadzieje,że do niedzieli mi przejdzie...wiesz jak to jest...Pia ma strasznie duzą konkurencje...dlatego mam mieszane uczucia, ale faktem jest to,że bez konkurencji nie było by tych wspanialych emocji, które uwielbiam najbardziej! i tak Moje dziewczyny są dla mnie najpiękniejsze !!! :wink:

Yorkies

Ja bedziesz miala ochotke to znajdz mnie ...bede ok. 9.00 mam charakterystyczne dwa zielone krzesla...razem poczekamy na "zawody" :wink:

ŚCISKAM WAS DZIEWCZYNKI...

Wind jeszcze raz dzieki, co do relacji to napewno dam znac co i jak!

pa,pa

Link to comment
Share on other sites

Witam,

ja już jestem spowrotem :wink:

niestety Jussi zauważyłam dopiero ja weszła na ring i trochę się schodziło przy ocenie więc wyjechałm zanim dziewczyny zeszły z rngu więc nawet nie wiem jak im poszło... :-? (czekam na relację :wink: )

A co do mnie i Lorda to jestem przeszczęśliwa bo zajeliśmy pierwsze miejsce z oceną wybitnie obiecującą!!! :D Sędzi Lord bardzo się spodobał a on zachowywał się jak przystało na jego imię :wink: :D

Atmosfera wystawy podobała mi się bo na hali gdzie były małe psy było raczej luźno i spokojnie (dopiero działo się na zewnątrz). niestety byłam zdana na tatę i musiałam wcześniej wracac a szkoda bo miałam spore szanse na jakieś miejsce w konkurencji wyboru najlepszego szczęnięcia- psa wystawy... :-? która miała zacząć się dopiero ok.16.

Zdjęcia wstawię ja lub dagmarcia, zrobiłyśmy parę i zobaczyny która z nas szybciej je tu wklei :wink:

Teraz pozostaje czekac na kolejny "występ" Lorda na wiosnę (a będzie ich parę z tego co planuje... :wink: :) )

pozdrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że Yorskies już dokładnie streściła przebieg wystawy więc pozostaje mi tylko umieszczenie tu fotoreportażu :wink: :D

Lord, nie podejrzewając co go czeka, siedzi spokojnie w samochodzie.

_343399_n.jpg

Niecierpliwe oczekiwanie :wink:

_343400_n.jpg

Lordzik i jego konkurenci na ringu!

_343401_n.jpg

Teraz przechodzimy do oceniania...

_343402_n.jpg

_343403_n.jpg

I nareszcie jest I miejsce :D :D :D

_343404_n.jpg

_343405_n.jpg

A teraz czas na zasłużony odpoczynek :wink:

_343406_n.jpg

Mam nadzieję, że zdjęcia się podobają :wink:

BTW Yorkies byłam pierwsza :P

pozdrowionka :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Yorkies,

Gratuluje Tobie i Lordzikowi :laola: Bardzo, bardzo sie ciesze i jestem z Was dumna :D

Pierwsze koty za ploty ;) Pewnie na wiosne bedziecie sie wystawiac w mlodziezy. Ufff ... i o ile w sceniakach ;) sa 2 - 3 pieski to o klase wyzej sytuacja zmienia sie diametralnie. Chociaz (na Wasze szczescie :-)) u pieskow ta liczebnosc jest i tak mniejsza niz u suczek :-?

Yorkies jesli mozesz wypisz z katalogu szczeniaki, ktore braly udzial w wystawie. Trzeba wiedziec jaki narybek nam rosnie ;) I jeszcze jedno. Jakie byly Bakaratowe yorki na wystawie?

dagmarcia,

Fotki sliczne, ale nie ma sie co dziwic bo obiekty do fotografowania mialas fantastyczne :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Dzięki za miłe słowa. wiem że w klasie młodziezy na wiosnę będzie trudniej ale zawsze warto próbować :wink:

Co do twoich pytań to poza moim Lordem były jeszcze:

1. LOLEK Z Wesołej Chaty (ECSTAZY FUNNY DRUG Top ten- QUEEN Y.T. Fangor)

2. MESYE Bastion (ALADYN Oskar- RESZKA Bastion)

A z BAKARATU były:

psy:

1.UKAIALI de la Pam' Pommeraie

2. MADE IN Bakarat

suki:

1. LADY PUNK Bakarat(wł. p. Brlaczyk)

2.DARLING Bakarat (wł. p. Brlaczyk)

3. MISS UNIVERSUM Bakarat

mam nadzieję że to wszystko co cię interesuje, jakby cs jeszcze to daj znac chętnie "pomgę"

:wink:

POZDRAWIAM :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...