Jump to content
Dogomania

frisbee dla poczatkujacych


diabelkowa

Recommended Posts

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sator_k_']Mój post tyczył się tego, że wiska szuka fri do 160mm, więc napisałam, że Hero ma również 120 (czyli DO 160). Spokojnie nie nabijam sobie postów powtarzając po kimś ;)[/QUOTE]
ale jakie hero? Bo pisalam do producenta i produkcja hero pup stanela...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam pytanie co do szarpania się dyskiem. Mamy SofFlite, Jupi generalnie dosyć łatwo się nakręca, ale niezbyt lubi przeciągać się dyskiem. Ma niecałe 6 miesięcy, szarpakiem uwielbia się przeciągać, mógłby godzinami, ale talerzyk trzyma jakby od niechcenia, puszcza praktycznie od razu, nie wiem, czy nie potrafi go utrzymać, czy nie chce.
Dodam, że dopiero co zmienił zęby, czy to może być kwestia tego, czy może mu sprawiać dyskomfort? Wydaje mi się, że Sonici, które też mamy (ale jeszcze z psem się nimi nie bawię, chciałam zacząć od SofFlite'a) są bardziej miękkie i przyjazne dla psiego pyska, ale może to tylko wrażenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']No to tak, jak Jupi ;) Kurczę, szkoda by było, bo to świetna forma nagrody, może jeszcze się przekona? Będziemy próbować, troszkę delikatniej ;)[/QUOTE]

próbuj, ja odpuściłam bo mi to do szczęścia potrzebne nie było :diabloti: trudniejsze rzuty nagradzam rollerami albo backhandami

Link to comment
Share on other sites

No ja jednak chciałabym się w to troszkę na poważniej pobawić, więc mam nadzieję, że mój delikatny pieseczek się przekona ;) On w ogóle jest wrażliwy, do błota nie wejdzie, nie wspominając o siedzeniu czy warowaniu, na śniegu też za bardzo mu się nie uśmiecha leżeć, to samo na twardym podłożu - najlepiej pieseczkowi rozciągnąć kocyk, wtedy łaskawie posadzi swój kuper ;)

Backhandów ja jeszcze nie potrafię :D Rollery już mi całkiem zacnie wychodzą, floatery też coraz lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']No ja jednak chciałabym się w to troszkę na poważniej pobawić, więc mam nadzieję, że mój delikatny pieseczek się przekona ;) On w ogóle jest wrażliwy, do błota nie wejdzie, nie wspominając o siedzeniu czy warowaniu, na śniegu też za bardzo mu się nie uśmiecha leżeć, to samo na twardym podłożu - najlepiej pieseczkowi rozciągnąć kocyk, wtedy łaskawie posadzi swój kuper ;)

Backhandów ja jeszcze nie potrafię :D Rollery już mi całkiem zacnie wychodzą, floatery też coraz lepiej :)[/QUOTE]

Do poważnej zabawy szarpanie też nie jest niezbędne
Szczur ma to samo :diabloti: nauczy się kłaść na błotku, z moim też dało radę :evil_lol:

to najwyższy czas się uczyć :razz:

Link to comment
Share on other sites

Szarpanie dyskiem to chyba kwestia bardzo indywidualna. Zu na początku nie chciała się szarpać, jakby nie mogła się przełamać. A w pewnym momencie coś zaskoczyło i teraz się zachowuje jak młody krokodyl czasem :evil_lol: No i różnie psy się szarpią, jedne tylko "muskają" dysk pyskiem (znajoma borderzyna), a Zu robi sieczkę z delikatniejszych dysków :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tutaj zapytam, widział ktoś gdzieś dyski Jaws najlepiej w kolorze Tangerine ( półprzezroczysty pomarańcz) ?
Zauważyłam że w sklepach z tematu Linkownia rozprzedają Jawzy i trudno je dostać.

Znacie może jakieś alternatywne źródła, od "freezbiarzy" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka']Jeszcze tutaj zapytam, widział ktoś gdzieś dyski Jaws najlepiej w kolorze Tangerine ( półprzezroczysty pomarańcz) ?
Zauważyłam że w sklepach z tematu Linkownia rozprzedają Jawzy i trudno je dostać.

Znacie może jakieś alternatywne źródła, od "freezbiarzy" ?[/QUOTE]

[url]http://allegro.pl/hyperflite-dysk-frisbee-jawz-pup-tangerine-i2223290093.html[/url]
O taki chodzi?

Link to comment
Share on other sites

cześć,
A ja mam pytanie, czy prawie 8letni psiak może brykać z frisbee? Dodam, że ma dobrą kondycję i zdrowie, pies w typie boksera : )
No i oczywiście jak nauczyć go porządnie łapać je, bo kiedyś plastikowe łapał nawet ładnie, teraz gdy kupiłam mu lepsze, gumowe, bardziej miękkie to łapie je raz na jakieś 5-6rzutów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...