Jump to content
Dogomania

TOMOGRAFIA


Filomena

Recommended Posts

znalezione dla Ciebie:

klinika Małych Zwierząt, ul. Nowoursynowska 159c, Warszawa, rejestracja (022)843 90 41/61/81 w.119 10

- badania rentgenowskie zwykłe i kontrastowe,

- badania ultrasonograficzne:

ogólne,

serca (zapisy): echo serca i badanie dopplerowskie,

oka (zapisy)

- tomografia komputerowa (zapisy)

Wyniki badań obejmują specjalistyczne opisy.

Link to comment
Share on other sites

ul. Nowoursynowska to chyba klinika SGGW?

Wydaje mi się, ze tylko w klinikach przy uczelniach jest szansa na tomograf. Dla zwykłej lecznicy to za drogi sprzęt...

Ale Filomena jest z Poznania, może ktoś ma namiar na jakiegoś świetnego weterynarza w Poznaniu?

Może obejdzie się bez tomografii, może wystarczy dobry lekarz?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję:)))

Będę chyba uderzać do weterynarzy przy Akademii Rolniczej. Wydaje mi sie, ze tacy chyba najlepiej pomogą mojej Toffi? Strasznie sie boję, że ten uraz głowy pozostawi jakieś następstwa, dlatego chcę zrobić wszytsko, żeby tylko Jej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Agnes, ile to kosztuje? Tak z ciekawości pytam...

Kiedy mnie uderzył w głowę samochód, nie robiono mi tomografii- w ramach oszczędności... 8) Tylko RTG i obserwacja...

Filomena, znalazłaś już dobrego weterynarza, któremu możesz ufać?

Jak się czuje psiak?

Link to comment
Share on other sites

Kiedy mnie uderzył w głowę samochód, nie robiono mi tomografii- w ramach oszczędności... 8) Tylko RTG i obserwacja...
coztego, a jakie miałaś objawy? Bo normalnie, jeśli objawy wskazują tylko na wstrząs mózgu, to tomografii się nie robi - dopiero kiedy wygląda na to, że coś jest uszkodzone.
Link to comment
Share on other sites

coztego

na razie wet kazał czekać... Myslę, ze jeszcze w tym tyg. uderzę do jakiegoś speca od neurologii, mam nadzieje, ze w Poznaniu sie taki znajdzie...

Meczy mnie to, że ona żadnych odgłosów nie wydaje;( Ale jak była pogryziona przez kundla, to też długo się nie odzywała i była taka zamknięta w sobie. A tę tomografię to chciałabym tak na przyszłosc, w razie gdyby co...

Link to comment
Share on other sites

a jakie miałaś objawy?

Nic poważnego się nie działo, tylko kilka godzin utraty świadomości i po strachu ;) Mniejsza z tym. Rozbawiło mnie wówczas co innego: moja przyjaciółka-studentka medycyny wówczas, powiedziała, że na studiach ich uczą, że przy wszelkich mocniejszych-wypadkowych urazach głowy- pierwsze co- tomografia... Nawet jeśli objawy nie wskazują na nic poważnego... 8) A tu samochód zaparkował w mojej głowie i nie zasłużyłam sobie na to bajeranckie badanie 8)

Filomena, mam nadzieję, że z Twoim pieskiem będzie wszystko ok. Nie ma się co dziwić że jest osowiały, z pewnością nie czuje się rewelacyjnie- kilka dni po takim wypadku...

Link to comment
Share on other sites

moja przyjaciółka-studentka medycyny wówczas, powiedziała, że na studiach ich uczą, że przy wszelkich mocniejszych-wypadkowych urazach głowy- pierwsze co- tomografia... Nawet jeśli objawy nie wskazują na nic poważnego... 8)
W Stanach tak nie robią - nie wiem, czego uczą, ale w praktyce tomografia nie jest tam aż tak często używana. Raczej badania neurologiczne i obserwacja, a tomografia jeśli badania wykażą konkretne braki.

Jako ratownik narciarski widziałam sporo urazów głowy ze stratą przytomności. Znakomita większość była wstrząsami mózgu i po RTG lekarze wysyłali takich pacjentów do domu z wskazówkami dla opiekunów, żeby ich dokładnie obserwować i na co zwracać uwagę. Było to tak częste, że te wskazówki mieliśmy wydrukowane i po prostu dawaliśmy im taki druczek.

Link to comment
Share on other sites

Flaire

a jakie to mogą być objawy?

Filomena, ja się nie znam na badaniach neurologicznych. Nawet u ludzi wiemtylko, że badają refleksy, zaburzenia w równowadze, wzroku, itp. Ale szczegółów badania neurologicznego nie znam nawet u ludzi, a u psów to już w ogóle.
Link to comment
Share on other sites

Moja Bilbo miala podejrzenie o wylew lub guza mozgu. Miala przeprowadzane badania neurologiczne. My zauwazylismy, ze jest z nia cos nie tak, bo nie chodzila prosto, tylko krecila sie ciagle w kolko. najpierw zbadal ja nasz wet rodzinny, pozniej neurolog - pani robila badania typu: czy pies utrzyma rownowage [podnosila lapy do gory i obserwowala, czy pies sie nie przewraca]. Reszty nie pamietam niestety, bo to bylo ze 2 lata temu, a moze i 3? Bunia byla wtedy rocznym pieskiem...

Po wizycie jeszcze u okulisty okazalo sie, ze ma zanik ukrwienia miesnia plamki ocznej [czy cos takiego, moglam przekrecic nazwe; chodzi o to, ze pod kazdym okiem jest miesien wielkosci paznokcia, ktory ma byc czerwony od przeplywajacej krwi - Bunia pod prawym okiem miala go bialego... przez to sie krecila w kolko, bo niedowidziala na to oko i chciala "nadrobic" - krecac sie w kolko :( ]

Leczenie sterydami przez pol roku przynioslo pozytywne wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Filomena nie wiem czy ci weci z Akademii Rolniczej ci pomoga, ja tam kiedys chcialam zrobic ekg i nie mieli sprzetu a co dopiero tomograf. Ja bym radzila uderzac na Mieszka tam powinnic pomoc sunii. Ja mam swojego weta ale gdy dzieje sie cos powazniejszego to uderzam wlasnie tam

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Filomena nie wiem czy ci weci z Akademii Rolniczej ci pomoga, ja tam kiedys chcialam zrobic ekg i nie mieli sprzetu a co dopiero tomograf. Ja bym radzila uderzac na Mieszka tam powinnic pomoc sunii. Ja mam swojego weta ale gdy dzieje sie cos powazniejszego to uderzam wlasnie tam

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Monika

ja już wiem, ze tomograf jest tylko w Wawie, i już myślę o wizycie tam w przyszłosci, gdyby coś sie działo. Na AR chyba znajdę dobrego neurologa? Bo zależy mi na tym, zeby neurolog ją zbadał, wciąz ma dziwne objawy:/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...