Jump to content
Dogomania

Małe fasolki....:)


Recommended Posts

Moge juz oficjalnie sie pochwalić. Szelminka moja kochana jest w ciąży!! Mielismy dzis USG i widzac było 3 małe pęcherzyki a w nich zarodki.Strasznie sie ciesze , że wszytko sie pomyslnie układa i w okolicy 25 września przyjda na swiat małe bulątka :D Pojutrze powinienem zrobic aktualizacje strony na która serdecznie zapraszam.No i moze w końcu uda mi sie też umieścić więcej nowych zdjęć moich suń....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jak na razie to jeszcze spokojnie...:) mamy jakieś 5 tyg do narodzin.

Zastanawiałem sie jak to jest z tym USG. Nawet weterynarz nie chcial dokładnie liczyć zarodków bo często jest tak ,ze rodzi sie zupełnie inna liczba szczeniat jaka była przewidywana.Czy macie jakies doswiadczenie w tym wzgledzie?? Może znacie jakies przypadki??

Link to comment
Share on other sites

Sciskam Przyszla Mamuskę :wink:

Tak na USG - AST-ka miala w brzuszku 7 ,a urodzila 13 :o :wink: .

Moja miala 5 urodzila 9 :wink:

A jej mama wczesniej na USG nie miala nic ,a tu nagle zaczal sie poród :o urodzila - jedna suczkę :wink:

Takze tak to jest z tym USG :wink: ,chyba jednak najbardziej wymierne to u czleka :wink:

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

@jahu11

A może lepiej nie wiedzieć ile będzie piesków ? Rozumiem, że ma być ich jak najwięcej ? Może lepiej założyć, że urodzi się jeden - dwa pieski ? Wtedy jak urodzi się jeden piesek, to można powiedzieć, że jest dobrze, bo przecież tego się spodziewaliśmy, a jak urodzi się 7-9 piesków to znak że można swiętować !

No to - fiolecik :drinking: za zdrowie małych fasolek ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Za duzo szczeniat u pierworodki i "zielonego" hodowcy to raczej niezbyt fajny pomysl ;)

Mi sie wydaje, ze taka optymalna ilosc, to 5 maluszkow :D

Poza tym - jak wspomnialam - u pierworodki lepiej wiedziec, ile mozna sie szczeniat spodziewac, aby zadne nie zostalo w brzuszku.... Wtedy bedzie wiadomo, kiedy wzywac pilnie weta, zeby do jakiejs tragedii nie doszlo.

Matka mojego szczeniaczka tez juz po USG :D :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Jasne ,że nie chodzi mi o liczny miot ! Wręcz przeciwnie nie chcę takiego.Bałbym się o Szelme strasznie gdyby juz na USG wyszło ponad 5 zarodków, ale wiem że często jest wiecej niz widac więc tak "statystycznie" chce sie przygotowac..:)

To pijmy za zdrowie wszystkich przyszłych mamuś...! :drinking: :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

no to widze ze obrodziły bulki na jesien :D

bo to nie jedyne mioty które bedą, czekają na maluchy w wielu hodowlach

- a wiec- gratulacje i powodzenia!!! czeka cie czas kupek i zapachu psich siuśków :evilbat:

i do zobaczenia na wystawach :)

ps

jahu- pzry porodzie masz weterynarza czy radzisz sobie sam a wet w razie problemów?

Link to comment
Share on other sites

Myśmy nie robili USG, bo mój wet. powiedział, że można za pomocą tego badania stwierdzić tylko, czy sunia jest w ciąży i ewentualnie, czy jest to ciąża pojedyncza czy mnoga, natomiast nie można stwierdzićile dokładnie będzie szczeniąt.

To, że była w ciąży i że nie bedzie to jedno szczenię wiedzieliśmy pod koniec ciąży, jak małe fasolki grasowały w jej brzuszku, tak, że widać je było przez skórę (ruch). Można je było również wyczuć kładąc rękę na brzuchu. Wspaniałe uczucie - tak, jakbym sama była w ciąży.

Tymczasem gratulacje :klacz: i spokojnych przygotowań do porodu.

Link to comment
Share on other sites

To nasza pierwsza ciąża.Miałem 99% pewności ale jako niedoświadczony hodowca chciałem to stwierdzić na pewno.Było by głupstwem przekarmiać psa i go utuczyć gdyby okazało sie, że jednak nie jest w ciąży.Przeciez zmienione zachowanie i wzmozony apetyt moze byc równie dobrze objawem urojonej ciąży a powiekszona macica po cieczce to normalka.A tak juz wiem na czym stoje.:)

Fakt obrodziło w ciężarne ostatnio.Szelma dostala cieczke dużo wcześniej niż myślałem.Gdyby miala ja dopiero we wrześniu to była by chyba jednyna szczenna ze znanych mi suk w tym czasie a tak jest ich przynajmniej 3 co nie napawa mnie zbytnio optymizmem.Chciałbym aby moje psy znalazły szybko dobre domy a tak może to troche potrwać. Tym bardziej , ze zależy mi również na właścicielach pragnących zjawiac sie na wystawach.No zobaczymy jak to bedzie na razie przede mną czas porodu i wychowywania osesków..;)

Link to comment
Share on other sites

staff-ka napisała :

Tak na USG - AST-ka miala w brzuszku 7 ,a urodzila 13 .

Moja miala 5 urodzila 9

A jej mama wczesniej na USG nie miala nic ,a tu nagle zaczal sie poród urodzila - jedna suczkę

a czy zdarzyło sie komus ze usg wykazało wiecej piesków niz sie urodziło? :lol: jest to w ogóle mozliwe??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

KOCHANI !!! MALUCHY JUŻ SĄ NA ŚWIECIE !!!

Obrodziło niesamowicie nigdy bym nie przypuszczał ,że tak bedzie i troche mnie to przeraża....! Mam 9 zdrowych i silnych szczeniaczków niestety byly tez 3 martwe płody z którymi nie było juz co robic...:(

SZOK normalnie bo w sumie było ich 12...!!!! Mam 5 suczek i 4 pieski...Psiaki jak na facetów sa najwieksi ok 350 -400g sunie mniejsze od 270-320g.Sześć białych ze znaczeniami (w tym jedna suczka czysto biała), dwa tricolory i jeden piesek płowy (w tej chwili) Tzrymajcie kciuki za mnie bo mam przed soba nie lada wyzwanie..... :lol:

Acha zapomniałem dodac że obyło sie bez Veta dopiero po porodzie byliśmy na RTG i zastrzyku ;)

Zdjęcia postaram się do jutra podoklejac a jeśli nie bedzie ich tu to z pewnościa na mojej stronie... Lecę do maluchów cycki popodsuwac..:):):)

Link to comment
Share on other sites

Cudownie, gratuluje. Naprawdę dużo psiaczków. Napewno super przeżycie. Gdybym mieszkała sama odrazu bym się zdecydowała na któreś maleństwo, a tak muszę troszkę poczekać. Kiedyś sprawię sobie jeszcze jedną bullinke i koniecznie trikolor :)

Link to comment
Share on other sites

Maluchy zasnęły..ufff Nakarmione i wylizane śpią szczęśliwie pod lampą... :lol: Odpukać wszystkim apetyt dopisuje i brzucholki rosną !:)

Szelma jest najdzielniejsza bullterierrką jaka w życiu widziałem.!!! Dajemy sobie razem z nią radę z tą całą zgraja rozbujników bez problemu ;) Jeśli mnie horacy jutro nie zawiedzie zamieszczę zdjecia na stronie!!! pozdrowienia dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...