Jump to content
Dogomania

maszynka do strzyzenia sznaucera :)


Irviers

Recommended Posts

Chciałam się dowiedzieć czy ktoś moze mi polecić maszynkę do strzyżenia sznaucera miniaturki?? Zależy mi na tym aby nie było to urządzenia na jeden raz ale zeby długo mi służyło :) Drugim moim wymogiem jest oczywiście cena- wskazana byłaby koło 300 zł (ale może być niższa :lol: )

Maszynka ta bedzie wykorzystywana już po trymowaniu (ale tylko podszerstka), do wyrównania.

Mam nadzieję ze mi cos doradzicie :)

Link to comment
Share on other sites

Marto a czemu nie chvesz tylko trymwoać Reksia? przecież wtedy psiak ma ładniejsza i zdrowszą sierść teraz ja byłam z Denem na trymwoaniu ale potem został "wyrównany" masyznką i jakoś mi sie nie widzi. Następnym razem idę do KAruska do Agataki i ona wytrymuje prządnie Dena (mam nadzieję) a powiedzcie mi(nam) jeszcze co sadzicie o maszynce ręcznej Hauptner Liliput. Bo ja nie chve strzyc Denisowi grzbietu (tlko trymować!!) tylko np. miedzy wizytami u fryzreja zeby podciać włosy w uszach, na przedpiersiu, na pupie czy taka maszynka jest dobra? bo jest tansza od elektrycznej (dobrej elektrycznej) i chyba wygodniejsza do wykonczen?

Link to comment
Share on other sites

Agatka na pewno się odezwie i Wam doradzi, ale pewnie dopiero najwcześniej jutro :wink:

A ja póki co kurcze bałabym się sama maszynką, no chyba żeby Beska zamarła na ten czas to tak, a ona to różnie, więc jak będę to kiedyś robić po raz pierwszy to będę mieć nie lada stresa :D

Link to comment
Share on other sites

Niestety ja nie polecam tych tańszych , w granicach 300 PLN. Kilkoro moich znajomych skusiło sie na cos takiego i szybko bardzo tego żałowali.

Polecam maszynkę Andis AGC 2. Obecnie jest ona pod wieloma względami lepsza niż najczęściej używany przez psich fryzjerów Oster A5-50. Andis ma obecnie nowsze rozwiązania technologiczne . Jest nieco mniejsza niż Oster ( a co za tym idzie poręczniejsza) i pracuje dużo ciszej. Cena nie jest najniższa, ale naprawde opłaca się zainwestować troszkę w dobry sprzęt. Myślę,że to samo powie Iza.

Stronka : [link usuniety z powodu reklamy - zapraszamy do linkowni]

Pozdrawiam ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Madziorko, mi się bardziej podoba wyrównany sznaucerek :) Maszynki chciałam też używać do miejsc w ktorych nie bede nigdy trymowała- przedpiersie, głowa i góra przednich łapek (ramiona :lol: )

Ja też się roszkę obawiam sama strzyc Reksa bo on u fryzjera jest raczej średnio grzeczny :) Ale wkońcu on jest niewystawowy więc jak raz czy dwa nie wyjdzie to się świat nie zawali, a fajnie byłoby się nauczyć :)

Kresko a gdzie moglabym kupić taka maszynkę (sprawdzałam w internecie ale nic nie znalazłam na temat tej maszynki :( )?? I co najważniejsze ile ona kosztuje. Link który podałaś został usunięty :( Mogłabyś mi przesłać go na pw??

Chyba poczekam troszkę i kupię coś lepszego, przez zimę sobie dozbieram (w zimie i tak go nie strzygę) :wink:

Meggy mi poleciła MOSER Max 45, i też się nad taką zastanawiam bo nasza fryzjerka takiej użwya i jest bardzo dobra :)

Czekam na dalsze porady:)

Link to comment
Share on other sites

Marto!Moser Max 45 jest maszynką nie elektromagnetyczną,tylko silnikowo-przekładniową dlatego też szybko się nie grzeje i jest to maszynka na lata.Nasza fryzjerka cały czas tej używa,a pieski strzyże chyba już kilkanaście lat i bardzo ją chwali.Zresztą jak do niej pójdziesz z Reksem,to sama Ci wytłumaczy...

Ja bardzo bym ją chciała,ale jeszcze jest droga.Może kiedyś stanieje.... :oops: MAm taką nadzieję...

Link to comment
Share on other sites

no a kto mi powie coś o masyzbce reznej hauptner Liliput? bo ja nie chce strzyc grzbeituu tylko miedzy wizytami na fachwym trymwoaniu w salonie chce strzyc deniskowi uszka, policzka pupke, szyjke i przedpiersie bo o szybko zarasta i wtedy wygkąda nie estetycznie anwet z ładnym grzbetem więc strzgłabym to co miesiac wiec hcyba nie opłaca mi sie kupowac dziadowskiej ani drogiem maszynki elektrycznej bo grzeitu nie bede nia ruszac, a reczna kosztuje ponizej 300 zł a Hauptner chyba jest dobry? co o tym sadzicie? jak tak to czy dla mini Moze byc LILIPUT czy epiej duza?

Link to comment
Share on other sites

Madziorko!My cały czas mówimy o strzyżeniu pupy,uszków,głowy......

Znam hodowczynię,którą tą ręczną maszynką strzyże swoje czarne sznaucerki mini i twierdzi,że po takim strzyżeniu bolą ręce,ale przynajmniej psiaki mniej się stresują :)

Link to comment
Share on other sites

Madziorko!Arika jest trymowana.....

A jeśli chodzi o Reksa,to jego sierść mimo,że nie była trymowana jest szorstka i błyszcząca.PIĘKNY piesek....To chyba jest uzależnione genetycznie.Osobiście widziałam u fryzjerki sunię czarną mini,która nigdy w życiu nie była trymowana,a sierść ma szorstką i sztywną...

Link to comment
Share on other sites

No to sie odzywam :)

Nie mogłam wczesniej bo nas nie było w domku :)

Jesli chodzi o strzyzenie tylko przedpiersia , pupki i uszek to spokojnie wystarczy maszynka Hauptner Liliput. Jest to profesjonalna masyznka reczna, uzywana przez fryzjeró na cąłym świecie i jak na mój gust doskonale sie sprawdza w domowych warunkach.

jest mniejsze prawdopodobieństwo ze zatniecie psiaka, bo jej syzbkośc zalezy od szybkosci ruchów Waszej reki.

Jesli zas chodzi o maszynki elektryczne to unikajcie maszynek z napedem na cewke elektromagnetyczną. Zdecydowanie lepsze sa maszynki silnikowe. Niestety sa droższe.... taka maszynka jest włąsnie Moser 45 któego bardzo polecam jego cena to ok 550-600 zł i raczej watpie zeby sie zmieniła. kupienie takiej maszynki to pewnoscze starczy nam ona na całe zycie psa.

Ja pracuje włąsnie z ta maszynka i jestem z niej bardzo zadowolona :)

A co do kwestii trymowania to porzadne wytrymowanie psiaka nie wymaga wyrónywania potem maszynka.... To mnie zawsze dziwi. Mechanizm trymowania jets dwustopniowy - najpierw wyczesuje sie podszerstek, a potem wyrywa włos okrywowy. Wiec co ma zostac na grzbiecie ... ? NIC. wiec nie ma potrzeby wyrównywac maszynka....

Chyba że stosuje sie tylko wyczesywanie podszerstka to wtedy tak maszynka jest konieczna aby sciac włos okrywowy, ale nie mozna tego nazywac trymowanie, bo nim nie jest.

jak ktos ma jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem :)

Link to comment
Share on other sites

Napiszcie więcej o trymowaniu, ten temat się przewinął już kilka razy, ale właśnie teraz przeczytałam że się psa najpierw wyczesuje trymerem a później trymuje???

Samo trymowanie wiem jak przebiega i próbując na moim Dropsie zauważyłam że jak źle złapie sierść to ją poprostu ucinam, także z tym już nie mam problemów.

Chodzi mi o opis od początku do końca jak trymujecie, z opisem "jak zabawić pieska w między czasie żeby się nie wiercił" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Myniu ja dopiero od dwóch tygodni "bawię się " w trymowanie ale tylko samego podszerstka. U mojego Reksia jest taka sytuacja ze on nigdy wcześniej nie był wyrywany więc sierść bardzo łatwo wychodzi :)

A jesli chodzi o zabawianie psiaka żeby się nie wiercił to ja wychodze z Reksiem na balkon, siadam na leżaku a on mi na kolanach się kładzie i ogląda widoki :) Jest tym tak zainteresowany że nawet nie zauważa kiedy go "rwę" :)

Link to comment
Share on other sites

Marto!Nie mów o Twoim śliczniastym kawalerze POTWÓR,bo wiesz co będzie!! :lol:

Aha,znalazłam coś rewelacyjnego odnośnie trymowania....Oto fragment opisu dotyczący trymowania ..

Zawsze należy trymować aż do czasu gdy sierść już nie wychodzi. Trymowanie najlepiej przeprowadzać 3-4 razy w roku. W okresie trymowania zabieg ten powtarza się co kilka dni aż do osiągnięci zamierzonego efektu. Po trymowaniu, za pomocą nożyczek zwykłych lub degażówek, maszynki do strzyżenia psów firmy Oster lub trymera przycinającego korygujemy (w zależności od rasy) linię i długość pozostawionego włosa.

Tak właśnie robi nasza pani fryzjerka!! :)

Link to comment
Share on other sites

Widac Meggi nasze pojęcia o trymowaniu sa zupełnie oddmienne.

Dla mnie trymowanie to działanie któe daje skutek czy w efekcie trymowania włos robi sie szorstki. Nie wyobrazam sobie aby pies trymowany ( dla mnie z opisu to wyczesywanie podszerstka) 3-4 razy do roku mógł miec szorstka siersc. Wszystkie sznaucery które znam sa wyczesywane z podszerstka raz w tygodniu włos maja skracany trymerem co 2 miesiace, a dwa razy do roku albo nawet czesciej sa rwane zupełnie. Wiele z nich nigdy nie miało włosu na grzbiecie "korygowanego" maszynka czy nozyczkami. Ciekawa jestem skąd pochodzi cytowany przez Ciebie fragment , chetnie poczytam reszte tego co jest tam zamieszczone :) Może sie czegos nowego naucze :)

Link to comment
Share on other sites

Agatko!

Pojechałabym na klubówkę ,ale Olivka ma już tak długą sierść ( bez podszerstka ,bo ten jest wyczesywany),że nie wygląda już dobrze ,a moja fryzjerka nie ma opracowanej metody w takim przypadku i nigdy nie skraca trymerem .

Możesz mi coś poradzić? A może przyjechałabym do Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Agatko!Bardzo proszę,stąd ten cytat....

http://www.grotgroom.com/co%20to%20jest%20trymowanie.htm

Moja rewelacyjna pani fryzjerka tak wszystkim pieskom robi i nie

widzę,by Arika miała włos zniszczony,zmieniający kolor ..Wręcz przeciwnie szatę ma szorstką i sztywną.

Jak chcesz,to podam Ci do niej nr.tel.napewno wiele ciekawych rzeczy Ci powie.....

Link to comment
Share on other sites

MArto!Zapewniam Cię,że Reks będzie nie do poznania...Przy umawianiu się z nią zaznacz,że ma być porządnie wytrymowany,to zarezerwuje sobie dłuższy czas na "zabieg"!!Adres i namiar na nią masz na mojej stronie www. :wink:

Dzięki za podanie adresu na tą hurtownię,w końcu udało mi sie wejść i jest świetna...Szkoda,że tej maszynki Mosera nie mają,ale jak pojadę do Gdyni(może dziś w nocy),to napewno do nich zaglądnę.Popatrzyć za czymś dla Ciebie??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...