Jump to content
Dogomania

TOTW - nie dla szczeniat?


Agnieszka K.

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.']Ja mimo wszystko nie ryzykowałabym.[/quote]
ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie ;)
konkrety , jesli nie to dlaczego nie ? bo ?

Ja zawsze szczeniaki odchowuje na "domowym" ale teraz nie wiem czy będzie mi się chciało gotować ;) w związku z tym , że mam duży zapas TOTW :evil_lol:
to tak mi się nasunęło , że może tym skarmiac ...

Link to comment
Share on other sites

Bo chodzi mi o to , żeby nie podawać młodemu , pod żadną postacią kurczaka i to nie ze względu na alergię ... ja po prostu mam taką swoją filozofie odchowu szczeniaka ;)
I myślę , że skoro tyle razy się sprawdziło , to i chyba mam rację :)

chodzi mi o hormony wzrostu i antybiotyki , które dostaje drób .....

inaczej psy dorosłe , ale szczeniaki w czasie wzrostu , kurczaka u mnie nie zobaczą ;)

a TOTW , jako nieliczna z karm , pisklaków w sobie nie ma .... a większość karm dla szczeniąt kurczakowa lub z kurczakowym tłuszczem .....

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że TOTW można podawać także szczeniakom.
Nie wiem dlaczego miałby źle wpłynąć na kościec, a CHS nie. Ani TOTW ani CHS nie ma dodatku chondroityny ani glukozaminy zatem to bez różnicy którą weźmiesz.

Może inny jest % rozkład białek i tłuszczy, bo TOTW nie ma wypełniaczy więć jest więcej mięsa w karmie i więcej procentowo białek. Ale w związku z tym jest też inna dawka dzienna.

Link to comment
Share on other sites

z tymi wypełniaczami , to właśnie mi się spodobało , że ich nie ma ... jakoś nie jestem za tym aby rozwalac maleństwu żołądka - śmieciami ...

Chyba zaryzykuje ;) o ile młode będzie chciało jeśc .. oczywiście jak to na małe przystało , nie tylko suche , ale serek , wołowinka , cielęcinka ... główki kości - chrząstki znaczy ..

Co do CHS , ja osobiście nie mam nic do tej karmy ,czytałam o niej wiele dobrego , jednak ten mały cichy głosik w mojej głowie , mówi NIE ...

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że przy takim składzie śmiało można karmić szczeniaki. Duże rasy nie, bo one potrzebują obniżonej kaloryczności ze względu na stawy, ale resztę ras - jak najbardziej, bo tam z kolei chodzi o jak najbardziej wartościowe jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Podobnie mi powiedział pan z ekarmy jak z nim rozmawiałem. Że przy psie dużej rasy podział na karmę szczenięcą i dorosłą ma większe znaczenie niż przy psach małych.
Dlatego zdecydowałem się na Diamonda

Jak Robert Alka odniesie się to tego problemu to dajcie znać co on sądzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michau']Podobnie mi powiedział pan z ekarmy jak z nim rozmawiałem. Że przy psie dużej rasy podział na karmę szczenięcą i dorosłą ma większe znaczenie niż przy psach małych.
Dlatego zdecydowałem się na Diamonda

Jak Robert Alka odniesie się to tego problemu to dajcie znać co on sądzi.[/quote]
Robert , odpisał mi , że jak najbardziej TAK :lol:

[quote name='karenina']Wczoraj w Sopocie rozmawiałam z szefem e-karmy - zarówno TOTW jak i Nutra Breeders Bag [U]nie karmi sie szczeniat w wieku poniżej 4 mcy[/U].[/quote]
widac różne opinie ;)

Niestety TOTW dla mojej stafficzki , ma za duży granulat :p owszem pojada sobie , ze starszymi psami , kradnie im z miski , ale bardziej jako przekąska niżeli dania główne :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...