Jump to content
Dogomania

proszę o poradę(strzyżenie)


Ropuch

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ropuch (...) mogłeś sie dowiedziec więcej o profesjonalnym strzyżeniu spaniela

Nie "mogłeś" tylko "mogłaś" :P Chyba tu nikt nie czytał tematu "powitanie" na ogolnym forum 8)

Co do strzyżenia to szukam po prostu profesjonalisty w Poznaniu i jak na razie nic mi powyższe , i tak rożne, informacje nie dają.

Link to comment
Share on other sites

Cockermanka - skąd dokładnie jesteś?? byłem teraz tydzień w Korbielowie i muszę przyznać - Beskidy są piękne - choć przez tą wycieczkę mam problemy do końca zycia ...

No pięknie ! To przejeżdżałeś pewnie prawie koło mojego domu..... :roll:

Od kilku lat mieszkam w Łodygowicach..... :fadein:

A z tą wycieczką to chyba musiałeś coś nieźle narozrabiać..... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wszedłem sobie na Pilsko (na pewno wiesz gdzie to jest), a jak znalazłem sie na samym szczycie okazało się że nielegalnie przekroczyłem granicę i straż graniczna (która najpierw poczekała aż przejdę za granicę) deportowała mnie w trybie natychmiastowym na przejście graniczne. Myslałem ze kogoś zabije !!! Strażnik mówił mi dzień dobry (po słowacku) i grzecznie czekał, a jak wdrapałem się na szczyt (który podobno jest już w słowacji) to do mnie z textem że prosi o paszport albo dowód osobisty. No i otrzymałem w aktach status "Przestępca" - i mam wpisik deportowany. :evil:

Link to comment
Share on other sites

A to złośliwcy z tych pograniczników....i dzień dobry jeszcze powiedzieli..... :evil: Może oni pracują na akord..????i liczy im się od ilości osób przyłapanych na nieświadomym przekraczniu granicy...?????

Ale z tym wpisem to już przesadzili..... :evil:

Ehhh.człowiek nawet nie wie,gdzie na niego jakieś nbiespodzianki czekają...

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze książka (jeśli lubisz czytać)

"Spaniele" - Kazimierz Ściesiński

Tam jest opis dokładnie co po kolei i jak.

Chyba sama w końcu zacznę strzyc, trymować itd. swojego psiurka :oops: bo ostatnio jeden amator tak nam psa obleciał maszynką że wygląda teraz okropnie. Z reguły obcina go znajomy hodowca i pies jest super.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Saint - ja tez niedawno mialam w górach podobną sytuację. Na szczęście w porę sie zorientowałam...

Ropuch - a może poszukaj po prostu w ksiażce telefonicznej? Kiedyś pamiętam że tak szukałam i znalazłam strzyżenie psów. Poza tym Dziunia dobrze radzi - hodowcy zwykle znają się lepiej na pielęgnacji psów niż psi fryzjerzy, więc zorientowanie się w pobliskich hodowlach też jest dobrym pomysłem :D Zorientuj się , czy w Twoich okolicach nie ma żadnej wystawy - to chyba będzie najlepsze miejsce, zeby się czegoś dowiedzieć :D

Sandra & Sara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Chcialam zapytac kiedy powinno sie pierwszy raz udac do fryzjera ze spanielem?

Ja nie mam zamiaru sama "zabierac sie "za strzyzenie czy trymowanie bo sie kompletnie nie znam na tym.A znajoma ma 7 letniego spaniela , ktorego sama raczyla obcinac i wyglada jak owca :cry: Az mi szkoda tego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Zasada jest taka,że do 9 miesiąca nie rusza się włosa -czyli nie trymuje się.Rzecz jasna,czesze się psa :wink: ,wyczesując szczenięcy włos z grzbietu,boków i głowy.No i czesze sie tez pióro na łapach. Można wycinać zbędny włos od środka ucha i łapy ("stopy").

A Twoja sąsiadka pewnie strzygła całego psa - po takim strzyżeniu włos zaczyna się kręcić i pies faktycznie wygląda jak owca....

Duzo zależy od tego,czy pies jest wystawowy,czy nie.

W zasadzie chyba najlepiej umowic sie z hodowca,on bedzie wiedzial co i jak zrobic.

Grazko,skad jestes (jesli wolno spytac :roll: )

Link to comment
Share on other sites

Cockermanko jestem z Jastrzębia Zdroju, ale czesto jezdze w okolice Bielska Bialej bo tam mam rodzine :lol:

Dzieki za uswiadomienie mnie, bo u nas w miescie jest tylko jeden fryzjer dla pieskow , ktory jak do niego zadzwonilam (Dżina miala 4 msc.), kazal zeby przywiezc psa, bo czym predzej tym lepiej :evil: A w okolicy o hodowcy nie slyszalam :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...