Jump to content
Dogomania

proszę o poradę(strzyżenie)


Ropuch

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Grazka, a kołtuny nie są od nieczesania? Ja przepraszam, ja nic nie sugeruję, tylko tak pytam. Bo muszę przyznać że moje pierwsze czesania nie były za skuteczne. Pod kolanami i pod pachami tworzyły się kołtuny które potem nadawały się tylko do wycięcia. Teraz Toffikowi tak robię, żeby pod pachami zawsze miał krótszą sierść (przecież tego i tak nie widać a nikt mu tam nie zagląda) a przynajmniej kołtuny się nie tworzą.

Link to comment
Share on other sites

Aha, dziewczyny! Jakich szczotek używacie? Ja mam taką zwykłą zakończoną kuleczkami, ale słyszałam że one nie są dobre. No i faktycznie ta szczotka mało co wyciąga te kudły. Mam też (ale nie używam) jedną kwadratową z kolcami i jedną której szpili się obracają (ta jest chyba dla psów długowłosych). Problem w tym że Toffi dostae jakiś dziwnych drgawek kiedy go tymi szczotkami próbuję czesać, no i oczywiście zwiewa i nici z czesania.

Jakiej szczotki powinnam używać? Chodzi mi o taką co dobrze wyczesze martwy włos.

Link to comment
Share on other sites

Wiem , ze koltuny to z mojej winy :cry: :oops: bo czesalam pieska tolko z wierzchu, ale ostatnio sie wlasnie dowiedzialam ze pod pachami najczesciej "koltuny siedza". I jak zaczelam ogladac pieska, to znalazly sie i za uszami i na bokach.

Co do szczotki to tez mam taka druciana z kulkami a z drugiej strony jest sztuczne wlosie. Niestety jestem tzw. wzrokowcem i jak nie zobacze odpowiedniej szcotki (ktora polecacie) to nie bede wiedziala jaka kupic :(

Dzis Dżina zaczela drapac sie po glowie i zrobila takie "sfro" z puchu ze szok :o Na szczescie , mozna to bylo sciagnac palcami.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przed chwilą wyjęłam z szafy tę drucianą szczotkę, pies na stół i jazda z szesankiem. Takie wygibasy mi odstawiał, ale ja go twardą ręką :lol: no i pies pięknie teraz wyczesany. Lepiej wychodzą kłaki niż tą szczotką z kulkami na końcach. Muszę się przyznać, że jakbym go czesała choćby 5 min, ale codziennie, to może bym tego puchu sama się pozbyła, a przynajmniej w większej części :oops:

Spróbuję poszukać na jakiejś stronie www tę szczotkę i wkleję ją tutaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ja też muszę kupić Oskusiowi jakiś grzebień, szczotka jest prostokątna druciana z kuleczkami na końcu,ale on nie ma tak gęstej sierści i włos zamiast się czesać przełazi pomiędzy drucikami,więc raczej jest to masaż skóry niż czesanie :-? . A jak sie pojawia puch i martwa sierść to raczej trymerkiem-grabkami jest Osko traktowany :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Wklejam zdjęcia Toffika, tzn. takie ma teraz kudły brzydkie. Martwi mnie to że pies jest "zrobiony" i po niedługim czasie znów ma martwy włos.

Tak to wygląda:

martwywos11wv.jpg

martwywos25xs.jpg

Zaraz zrobię też zdjęcia sprzętu który mamy i proszę was bardzo powiedzcie mi które jest dobre i na co, a któe mogę miedzy bajki wsadzić. Muszę się przyznać że trochę się w tym zagubiłam. Ja zawsze tylko Toffika czesałam zwykłą szczotką, a resztę robił "fryzjer", no ale może zacznę korzystać z tego sprzętu ... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Sama jestem ciekawa co napisza inni o Twoim sprzecie :wink: bo skorzystam z podpowiedzi. Ja niestety mam tylko ta szczotke (4 z lewej).A tak prawde mowiac to rece mi opadaja :cry: co sie moja sunia zacznie drapac to koltuna zrobi :evil: Normalnie szok, a czeszemy ja 2 razy dziennie i szczotka pelna "klakow" jest.Dzis juz ja musialam wykapac (15 dzien cieczki) bo "dawala ostro", moze po kapieli troche tego puchu zgubi :wink:

Link to comment
Share on other sites

Raczej chyba mamy to samo :wink: :

dogomania06.jpg

-cążki do pazurów

-metalowe grzebienie,które nie przydają się ze względu na gatunek sierści

-nożyczki do obcinania sierści pomiędzy łapkami

-nożyczki fryzjerskie

-trymer mały (mam problemy z jego używaniem za to Cockermanka znała się na jego przeznaczeniu :D )

-trymer Mars,najbardziej rewelacyjne narzędzie z całego mojego sprzętu,idealnie usuwa puch i martwy włos i wpadki kołtunowe :wink:

-degażówki obustronne, świetnie cieniujące,robiące łagodne przejścia

-na co dzień używana szczotka z drobnymi drucikami zakończona małymi kuleczkami.

Ale nie zmienia to faktu,że przydałoby się jakieś szkolenie z zakresu strzyżenia spanieli :-? .

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dołożyć zwykłe nożyczki fryzjerskie, bo też takie mam. Ten trymer mars muszę sobie koniecznie sprawić, skoro mówisz że taki super. Martwy włos z grzbietu mogę teraz wyciągać kłębami :(

Ale nie zmienia to faktu,że przydałoby się jakieś szkolenie z zakresu strzyżenia spanieli :-? .

A może się zbierzemy i Cockermanka nas nauczy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czy Toffik ma też strzyżoną sierść na grzbiecie? :roll:

Nie nie, tylko tak brzydko wygląda, bo ma bardzo dużo martwego włosa. Jutro na szczęście jedzie do fryzjera więc będzie śliczniutki no i może wreszcie będzie widać efekty stosowania odżywki :roll:

A widziałaś jego zdjęcie z tą szopą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...