Jump to content
Dogomania

'rozmnażaczka' z Rumii


Justynaaaa

Recommended Posts

Justynko, po ile ta pani opycha szczeniaki?

[QUOTE]Co wieczor, moze nie kazdy, ale jak to szczeniak ma szajbe XD. Aaa i dodam, ze codziennie, moze co drugi dzien jak cos wypadnie, ide z nim do lasu i z moja kumpela, ktora ma husky trzymiesiecznego. Biegaja sobie razem po lesie i jest wszystko oke. ;]
Pies jest bez rodowodu. Tzn, ze mam na niego wylane, nie kocham go, a on czuje sie niekochany i jest mu zle? Ludzie.. normalnie sikam z was. ; // :lol:[/QUOTE]
Nosz... popatrz :evil_lol: kochana jesteś, że tak spacerujesz z pieskiem. Ja mam 100% kundla, mieszankę niewiadomo-czego, ze skryzwioną psychiką, jest dorosłym psem, dostaje szajby, jeżdżę z nim poza Warszawę, żeby się wybiegał, zabieram wszędzie ze sobą - uwaga!
Jednak można kochać psa nie wyglądającego jak rasowy, prawda?

Owczarek kaukaski moich znajomych żył 14 lat, co dla psów tej wielkości jest niezłym rekordem - miał rodowód.
Dziwne też, że rodowód tak skraca życie.
3 wystawy, żeby zrobić hodowlankę pewnie tak stresują rodziców, że dają słabe i krótkowieczne szczeniaki :eviltong: Ile stresu musi mieć hodowca, żeby zanieść maluchy na przegląd hodowlany i wyrobić im metryki.

Uważaj, żebyś się nie denerwowała za bardzo, bo jak widać stres szkodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlaczego uczepiłaś się zdania [B][COLOR=darkorchid]'Aż mi się śmiać chce, jak słysze brednie, że psy rodowodowe w przeciwieństwie do bezrodowodowych mają zapewnione dlugie życie'[/COLOR][/B] i [B]'Pies jest bez rodowodu. Tzn, ze mam na niego wylane, nie kocham go, a on czuje sie niekochany i jest mu zle?'[/B]

[B][COLOR=darkorchid]To nie jest rzecz PEWNA. Po prostu dzięki rodowodowi znasz przynajmniej 4 pokolenia wstecz, masz możliwość dowiedzenia sie na co przodkowie umarli, jesli masz psa rasowego, mozesz przewidzieć choroby charakterystyczne dla tej rasy. A mając psa W TYPIE nie masz 100% pewności, ze praprapra dziadkiem nie był pies ze wsi Włoszczowa... Może przesadzam, może geny nie są do tego zdlone ( :evil_lol: ), ale kto wie. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#9932cc][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]KAŻDY PIES ZASŁUGUJE MA MIŁOŚĆ - te ze schronu, te w typie, te rodowodowe. Przy zakupie psa chyba nie dostajesz karteczki 'Ten pies zasługuje/niezasługuje (zakreśl prawidłowe) na miłość'... No chyba, że Ty dostałas, ale to inna historia...[/COLOR][/B]

[B]Czy wiedząc, ze ktos ma psa ze schroniska zakładasz, że jest mu źle? Oczywiście, że są ludzie, którzy psy traktują źle, ale to inne...[/B]
[B]NIKT TAK TU NIE NAPISAŁ, że Twojemu psu jest źle. Karmisz go, bawisz się z nim, traktujecie go jak człona rodziny. I BARDZO DOBRZE![/B]

Nie wiem, czy nie doczytałaś, ale my tu piszemy o pseudo. Nie o TOBIE! Jeśli myslisz, ze wszystko tu napisane, po długim rozważaniu tyczy się Ciebie to sory.. to jest coś w stylu 'znam kogoś kto zna kogoś kto zna kogoś, kto ma brata, którego dziewczyna zna kogoś, kto mieszka w USA i on zna kogoś kto zna kogos, kto pracuje jako stylista i zna kogos, kto ubiera Brada Pitta' Takim rozumowaniem można czepić się wszystkiego, nawet tego, że Jesteś w pewnien sposób powiązana ze sprawą Ministra sprawiedliwości :roll:

[COLOR=#9932cc][COLOR=black][QUOTE][/COLOR]
[COLOR=black]po pierwsze nie życzę sobie pisania do mnie takim tonem.
po drugie, nie będziesz mi pisała czy mam się udzielać czy nie, bo tak się składa, że to forum jest publiczne.[/COLOR]
[/COLOR][COLOR=black][/QUOTE][/COLOR]

Też.

Link to comment
Share on other sites

Czytam ten watek i ... nie wiem co powiedziec.

Dziewczyny - po co tlumaczycie jej to po raz 100 ? i tak nie zrozumie. lepiej zakonczyc rozmowe, bo ona z 'was sika' :evil_lol:
Justyno masz szczescie,ze Twoj pies jest taki zdrowy. poza tym nie masz beagla tylko psa w typie rasy. kundla. kundla, ktory napewno jest kochany i cudowny mimo,ze nie jest beaglem.
pozatym czytaj prosze ze zrozumieniem. ;)

Brawa dla reszty dziewczyn za cierpliwosci. ale obawiam sie, z i tak nic do niej nie dotarlo.
Pozdrawiam, Ania. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tylko sie pomiac mozna i "polewac i sikac":diabloti:
Z glupim sie nie dyskutuje niestety...
Dla mnie osoba ktora nie potrafi przyswoic pewnych faktow podanych na tacy i wogole przeczytac cos ze zrozumieniem, zalicza sie do osob o pewnym braku inteligencji ujmujac rzecz delikatnie:evil_lol:
Hm moze tu trzeba jak 5 latkowi tlumaczyc:razz:
Justynko skarbie-masz pieska-piesek jest ladny i wyglada jak beagle ale nie ma papierka za 1000 zl zwanego rodowodem.
Rodowod to jest papierek ktory( tez masz swoj wlasny w domu zwany aktem urodzenia:razz:)mowi ci jakich przodkow ma Twoj piesek...Taki piesek nazywa sie psem RASOWYM.
Ty papierka nie masz wiec piesek jest kundelkiem.
Kundelki tez sa kochane i zasluguja na wszytsko co najlepsze:loveu:
Ale pieski rasowe sa badane i prawdopodobnie nie zachoruja na powazne choroby jak np PRA-w wyniku ktorego pies slepnie czy Dysplazje...
Twoj piesek na razie jest zdrowy ale moze miec np PRA czy chorobe serca o ktorej nie wiesz ze ja ma...Moze tez miec wade genetyczna przekazywana z pokolenia na pokolenie ale dowiesz sie dopiero jak sie ujawni..
Nie znasz rodzicow pieska,nie wiesz czy np mama nie miala problemow z oczami a tata z nerkami...
U pieskow z rodowodem mozna sie tego dowiedziec bo sie je bada i dopuszcza do rozrodu tylko osobniki bez wad,chorob i z dobrym charakterem...

Idac dalej,pieski z rodowodem zyja tak samo jak pieski bez rodowodu.Kazdy pies moze zachorowac i nie da sie niestety wszystkiego uniknac.Bo nie przewidzisz czy np nie siadzie kiedys watroba czy nerki.I na to wplywu nie ma papier...
Na dlugosc zycia psa ma wiele czynnikow,karma,choroby,tryb zycia,warunki w ktorych pies przebywa i geny...
Rodowod da ci gwarancje ze np pies nie umrze w wieku 3 lat na powazna genetyczna chorobe(mowie w duzym uproszczeniu;))jesli masz psa po przebadanych rodzicach...

Jestesmy przeciwni rozmnazaniu psow dla kasy w pseudohodowlach w typie ras poniewaz jest to zly proceder,w schroniskach sa setki,tysiace o wiele bardziej potrzebujacych psow.Nawet rasowych...
Gdyby nie bylo kupujacych nie bylo by sprzedawcow...
Kolejnym mitem ktory obalamy jest ze suka musi miec male-otoz nie,nie musi!!!
Pieski bez papieru starylizujemy aby nie bylo wiecej kundelkow podobych w wiekszym albo mniejszym stopniu do danej rasy,aby ograniczyc liczbe psow rozmnazanych przypadkowo,agresywnych ,nie badanych...Aby takie "podrobki" nie trafialy pozniej do schronisk,nie byly przywiazywane w lesie,czy sprzedawane na allegro z powodu alergi czy wyjazdu...

Dobra dalej juz nie moge tym tonem :roll::roll:
Jak to do ciebie nie dotrze to ja juz nie wiem:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']
Twoj piesek na razie jest zdrowy ale moze miec np PRA czy chorobe serca o ktorej nie wiesz ze ja ma...Moze tez miec wade genetyczna przekazywana z pokolenia na pokolenie [B]ale dowiesz sie dopiero jak sie ujawni..[/B]
[/quote]

A jak się [B]nie ujawni[/B], czego pieskowi jak najbardziej szczerze życzę, to pewnie za paręnaście lat zobaczymy tu triumfalny wpis Justyny "Ha! A nie mówiłam?" i dalej będzie gorącą zwolenniczką "rasowych bez rodowodu"...:cool1:

Ja już się poddaję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']
Przydala by sie jakas spoleczna akcja uswiadamiajaca i tyle:razz:[/quote]

Mówisz - masz :evil_lol:

Już coś zaczynamy obmyślać [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f25/walentynka-dla-czworonogow-wygralismy-sa-zdjecia-130280/index115.html#post11802034"]tu[/URL]...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Cocker - idź ratuj swiat jako negocjatorka, czy coś :evil_lol: Nadajesz się...

Niestety, ona nadal chyba nie rozumie. Najgorsze jest to, ze od jednej osoby takie 'nauki' moze pobierać kilka innych, a od każdej z nich kolejni i eh... Ludzie się rodzą, a Tych uświadomionych jest mało...

[SIZE=1]ale skoro społeczeństwo ma dość Kaczyńskiego, to i może pseudo zejdzie z rynku...[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1]Przepraszam za az takie nawiązania polityczne, ale przedawkowałam TVN24... [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Nie akcja , to nie pomoże ..... za długo ten ciemnogród się ciągnie .....
Należy rasy psów , zastrzec , by podróbek tak nienazywano .... i po sprawie[/quote]

A to swoją drogą. Ale akcja choćby tylko 1 osobę uświadomiła, a ta 1 osoba kolejną itd to już jest sukces. Metoda małych kroczków też przynosi efekty;)

Dzięki dogo też wiele osób zostało uświadomionych:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']A jak się [B]nie ujawni[/B], czego pieskowi jak najbardziej szczerze życzę, to pewnie za paręnaście lat zobaczymy tu triumfalny wpis Justyny "Ha! A nie mówiłam?" i dalej będzie gorącą zwolenniczką "rasowych bez rodowodu"...:cool1:

Ja już się poddaję...[/quote]

I kupi kolejnego 'w typie'

Bamboo, społeczeństwo trzeba uswiadamiać... :roll: Niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']Kisses nie mam nerwow do ratowania swiata haha:diabloti::evil_lol:
Ostatni raz tlumacze,wiecej sie nie bede produkowac:eviltong:

Wiesz jak Kaczuszki rzadza to i ciemnogrod jest:roll:
Przydala by sie jakas spoleczna akcja uswiadamiajaca i tyle:razz:[/quote]

Pomoge Ci :evil_lol:

A jeszcze 2 lata Kaczuszków!

Wyruszmy z dogo w laptopie w świat uświadamiać! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Mówisz - masz :evil_lol:

Już coś zaczynamy obmyślać [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f25/walentynka-dla-czworonogow-wygralismy-sa-zdjecia-130280/index115.html#post11802034"]tu[/URL]...:cool3:[/quote]

Zapomniałam o tym :evil_lol:
Ja dalej staje na swoim - popytać na dogo co do miast 9tzn. największe w województwie). Jeśli bedą chętni do wyskoczenia z kasy :evil_lol: to wieszamy, a jak nie - to nie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']To zaczna wymyslac swoje nazwy albo wymysla kolejna bajke dla naiwnych:shake:[/quote]

Ale to zawsze cos.

Np. ktoś chce psa Beagle, to kupuje z hodowli lub bierze ze schronu...
W ogóle takie rzeczy powinny być kontrolowane, jeśli ktos robi coś na większą skale powinien mieć papiery - nie ma to zamykamy.
cos jak patent na rozmnażanie

Link to comment
Share on other sites

a niech sobie wymyślają nazwy , mi to nie przeszkadza ... tylko przeciętny kowalski , spojrzy chociażby w internet , że rasa wymyślona , to wymysł sprzedawcy .. że FCI tego nie ma w swoim spisie ..... teraz niestety pseudopieski są nazywane jak oryginały ......
chyba łatwiej by było wtedy tłumaczyć , dlaczego pies podobny do rasy X , rasą X nie jest , bo nie ma papierów aby nazwę nosić ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']A to swoją drogą. Ale akcja choćby tylko 1 osobę uświadomiła, a ta 1 osoba kolejną itd to już jest sukces. Metoda małych kroczków też przynosi efekty;)

Dzięki dogo też wiele osób zostało uświadomionych:razz:[/quote]

A to działa tak jak to, o czym wspominałam:
[QUOTE]
'Niestety, ona nadal chyba nie rozumie. Najgorsze jest to, ze od jednej osoby takie 'nauki' moze pobierać kilka innych, a od każdej z nich kolejni'
[/QUOTE]

Tylko, ze to w dobrą stronę

Link to comment
Share on other sites

święta racja Waszko , ZK to jak pseudo , nastawiona tylko na zysk .... nic dla ras nie robi ....
a to w ich interesie powinno leżeć by nie robić , że tak nieładnie powiem - kupy w swoje gniazdo ....
a kto zapoczątkował pseudorasowe pieski ? ZK , przepisem że tylko 5 szczeniąt miało metryczki .... i może że przepis martwy , nadal żyje .... jako mit

nie kumam jak można nie dbać o własny interes ......

brak kar , odpowiednich służb , które kontrolują hodowle psów ....
a to mało hodowli w pl tych rasowych , które trzymają psy jak kanarkii ?

Jeszcze jedno ..... to my sami napędzamy tą karuzele , kupując , litując się nad biednymi szczylkami !!!
nie szkalujemy rozmnażaczy , nie wymuszamy usypiania ślepych , nieplanowanych miotów ..... szukamy byle taniej ..... nie ważne gdzie ....
No i rządza pieniądza , a jak widać pieski to świetny biznes dla niektórych ....
A nasz rząd , widać też nie lubi kasy - przecież wystarczy podatek , słony podatek , policja dla zwierząt , ustawa (nie martwa kolejna) ściganie przestępców gospodarczych , zarabiajacych nielegalnie i nie płacących podatku .....

a niech se rozmnaża każdy wtedy kto chce .... tylko niech płaci !!!!
duuuuużo zrezygnuje ..... bo jak od szczyla trzeba by zabulić kilka stówek , to by i biznes się przestał kalkulować ... a tak czysty zysk ... byle żarcie za kilka złotych , w byle szopie .. żadnych praktycznie nakładów finansowych .... bo psa do "hodowli" można i ze schroniska ..... i jedziemy z kartonikiem na bazar .. i liczymy banknoty ..

ja już przerabiałam również dyskusje na temat , że psy rasowe są za tanie :diabloti:

dla mnie wtedy jest hobby , kiedy nie idą w parze z tym pieniądze .... jeśli psa przelicza się na pieniądze , to już nie jest hobby .... mówię ogólnie o hodowli psów , rasowych , nierasowych ....

Link to comment
Share on other sites

Kundelek kundelkiem pozostanie, prymityw prymitywem również, całkiem dobrana para. Szkoda czasu aby tłumaczyć.

W okolicach Wałbrzycha nie tak dawno zgłoszona została na policję "hodoffla", sprawa trafiła do prokuratury. Parę dni temu na gazecie (regionalne Wałbrzych ) rzuciłam wątek, że szukam osób które zakupiły chore psy z tamtego przybytku. Powiem Wam jedno ZLINCZOWALI mnie, że się czepiam, że głupia jestem, że konkurencje mam i chce nieczystymi chwytami zlikwidować itd.

Do ludzi NIE TRAFIA, dopiero jak sami się przejadą to myśleć zaczynają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...