Jump to content
Dogomania

Czy i kiedy obciąć ogon dobermanowi?


Michalwnc

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no ale prawda jest taka ... więkoszosc dobków ma kopiowane uszy i obcinane ogonki...i to wygalda pięknie.
Szczerze to moze z 2 razy w zyciu widzialem doba z ogonem...
Uwazam ze lepiej wygladają bez ...
To wlasnie oddaje ten charakterystyczny wyglad tej wspanialej rasy...
Napewno wiekszosc ludzi gdy zapytamy ich o dobermana odrazu mysla o tych bez ogonów ze stojacymi uszkami...
sama prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']no to moze porownaj sobie fotki dobków
i powiedz szczerze ktore Ci sie bardziej podobaja...
te z dlugimi ogonami..
czy uciete i kopiowane uszka.
pozdro ;)[/quote]

Nie musze oglądać.
Psy z niekopiowanymi uszami wyglądają moim zdaniem znacznie lepiej niż te z kopiowanymi i jest za co "potarmosić" :loveu:.
A ogon? Ogon się przydaje do wyrażania uczuć.

[URL]http://www.schippi-web.de/Grafik/domino-Berlin1.JPG[/URL]
Piękna suka z długim ogonem, jasne , że wygląda dziwnie , bo się ludzie przyzwyczaili , że dobki z krótkimi ogonkami są.

Przykładowo bierzesz psa z rodowodem (!) z ciętym ogonem , po roku marzy Ci się kariera wystawowe. Ale o zgrozo przez ten rok zabroniono wystawiać kopiowane psy. Hmm...Szkoda. ;)

Ps. mi się np. podobają kopiowane czarne dogi niemieckie. Podobają i nic więcej. Kiedys doga czarnego mieć zamierzam, ale nie sądze żeby był kopiowany ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.schippi-web.de/Grafik/domino-Berlin1.JPG[/URL]
gdy moj brat zobaczyl te foto dobka z dlugim ogonkiem i uszkami powiedzial tak :
"przeciez Ten doberman wygalda jak duzy jamnik... albo jakij "kajtek" "
hehe...
to prawda dobki dziwnie wygladaja w tej naturalnej "wersji".

...
hmm no tez uwazam ze chodzi tutaj o pewien stereotyp.. doberman krotki ogon i uszka.. norma.
pozdrawiam:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Naturalne uszy moge jeszcze przezyc ale ogony u dobermanow, rottweilerow, bokserow i sznaucerow wygladaja nie na miejscu i psuja sylwetke i wyglad. Dla mnie wygladaja jak mieszance i nie moge sie do nich przyzwyczaic. Ludzie nie powinni robic takiej afery z kopiowania (jak w Niemczech) lecz powinni sie raczej zajac tymi co znecaja sie nad zwierzetami, bezdomnymi psami, kontrola populacji itd. To jest warte zachodu a nie to ze hodowcy obcinaja ogony dla szczeniat. Moja rada: Obcinaj poki mozesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga_j']To w takim razie schipperke i PON'y (ktore naturalnie sie rodza bez ogona)tez maja obciete "jezyki" i nie maga sie komunikowac z soba???!!![/quote]

Te razy zostały tak wychodowane i jakoś nikt specjalnie im ogonów im nie obcina. Tka się rodzą i tyle. Taka "mutacja".

Ale dla mnie jest paranoją obcinanie czegokolwiek psom , bo nam się tak podoba. :roll: Takie moje zdanie, do którego mam prawo.

Link to comment
Share on other sites

Mi tam osobiście boksery, rottki czy sznaucery podobają sie ZNACZNIE bardziej w całości. U dobków czasami ogon mi przeszkadza, ale widziałam parę ogoniastych, które były naprawdę piękne. I jeżeli ktoś się na psach zna, to doceni u psa jego walory np. budowę io charakter, a nie ogon. Ale uszka u dobka są cudne:loveu: Co nie zmienia faktu, że obcinanie psu czegokolwiek tylko i wyłącznie ze względu na nasze upodobania estetyczne wydaje mi się delikatnie mówiąc skrajnym egozimem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']a ja sie z zaklą zgadzam to egoizm. Ja rozumie "obciąć jąderka" , ale coś co psu jest bardziej potrzebne. :-([/quote]
booshe:-o ... wydaje mi się iż "jąderka" w zyciu kazdego stworzenia są bardziej potrzebne niz ogonek... czy kawalem obcietego ucha. :p

Link to comment
Share on other sites

Filemon, w jakim Ty świecie żyjesz? Czytasz coś oprócz domermanich tematów tutaj na dgm? :roll: Widzialeś kiedyś schronisko, gdzie siedzi masa kundleków, które przecież Twoim zdaniem też powinny i mogą się rozmnażać. Ja mam psy bez papierów i bez jajek. I wierz mi, im jajeczka do niczego potrzebne nie były, tylko przez nie cierpiały i kilka razy do roku chorowały z 'miłości'. Nie sądze, aby ogon dobkowy sprawiał mu kilkutygodniowe posty, ucieczki i 'odmóżdżenie':razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']czyli pies bez rodowodu nie moze sie rozmnazac tak? :crazyeye: [/quote]
Nie powinien, właśnie dlatego, że zbyt wiele kundelków zasiedla schroniska, któe pękają w szwach.
[quote name='Filemon']tylko pies z rodowodem ma do tego prawo. :razz:[/quote]
I to też nie każdy. Moim zdaniem powinno się rozmnażać tylko psy wybitne zarówno pod względem eksterieru jak i charakteru. Samo posiadanie rodowodu nie powinno być wystarczającą przepustka do powielania przeciętnych lub wręcz kiepskich psów. Nie o to chodzi w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...