Jump to content
Dogomania

Purina Pro Plan


Marta !!!

Recommended Posts

[quote name='westie_justa']Ja jutro jadę na "karmowe" zakupy :evil_lol: i właśnie zastanawiałam się nad Pro Planem, ale widze że opinie dobre, więc wrócę z opakowaniem Pro Planu:D
zastanawiałam się jeszcze nad Orijen ale chyba nie jest najlepszy?[/QUOTE]
Orijen to bardzo dobra karma, ale ma dość specyficzny skład, nie każdy pies toleruje tak wysoki poziom białka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='westie_justa']Orijen chyba nie jest drogi, Pro Plan kupiłam, na razie średnio idzie, ale to pewnie dlatego że moja psina na Pedigree była a to same polepszacze....
następnym razem kupię Orijen lub Acane;)[/QUOTE]
U nas Acana sie nie sprawdziła. Kupy były ogromneeee i robione na kazdym spacerze w wielkosci arbuza...Wet powiedział, ze karma sie zle przyswaja...Po Purinie było na odwrot, kupa dziennie, moze dwie i to takie malenstwa...

No ale kazdemu psiakowi pauje co innego;) My jak jemy Purine to tylko z łososiem;)

Link to comment
Share on other sites

Lenny zjadł już 6kg Pro Planu rybnego dla szczeniąt, teraz zamówiliśmy już dla dorosłych z jagnięciną - zobaczymy czy zmiana smaku spodoba się czy będzie trzeba wrócić do rybki :)
ja jestem zadowolona, pies przestał mieć sensacje, cena jest przystępna i co najważniejsze - smakuje mu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czy ktoś miał Digestion'a Adult?? jest faktycznie delikatna i dobra dla wrażliwca?kurcze chciałabym zamienić Josere SensiPlus byćmoże właśnie na PP (na droższe niebardzo mnie stać, wór 15kg schodzi w miesiąc), tylko obawiam się żeby nie powrócił problem luźnych kupsk.. Z kolei po tej joserze "konsystencja" (sorry..:/) dobra, ale robi conajmniej 3 dziennie, wielkie..

Może ktoś ma jakiś inny pomysł na "delikatną" karmę..? Plis pomóżcie..od rana szukam i teraz to już totalnie nie wiem co wybrać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']Czy ktoś miał Digestion'a Adult?? jest faktycznie delikatna i dobra dla wrażliwca?kurcze chciałabym zamienić Josere SensiPlus byćmoże właśnie na PP (na droższe niebardzo mnie stać, wór 15kg schodzi w miesiąc), tylko obawiam się żeby nie powrócił problem luźnych kupsk.. Z kolei po tej joserze "konsystencja" (sorry..:/) dobra, ale robi conajmniej 3 dziennie, wielkie..

Może ktoś ma jakiś inny pomysł na "delikatną" karmę..? Plis pomóżcie..od rana szukam i teraz to już totalnie nie wiem co wybrać.[/QUOTE]
A może Trovet ? My teraz będziemy próbować, znajoma bardzo chwali.

Link to comment
Share on other sites

Dla wrażliwca polecam [B]PRO PLAN Adult Salmon & Rice[/B], jest rewelacyjna. Od ponad 2 lat karmię nią swoją sucz. Teraz mam już dwie dziewczyny i obydwie lecą na łososiu. Jagnięcinę kupuję raz na kilka miesięcy dla urozmaicenia i też wszystko super.
Ale ten łosoś jest dla mnie strzałem w 10:multi:

Link to comment
Share on other sites

ja od początku karmiłam łososiem. I było git. Potem zaczęłam kombinować Royal, Acana, Totw-po 4-5 olbrzymiastych, luźnych kup dziennie ( czyli trawienie) i wszechogarniający łupież. Wróciłam do łososia, czasami, daję jagnięcinę i nie tykam już żadnej innej karmy.
I jagnięcina i łosoś zdają u mnie egzamin.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='coco']O, do licha, myślałem że są w tym kształcie, ale trochę większe. Nie wiem teraz, czy staffik będzie tym się krztusił, czy nie. Wolałbym, aby pies rozgryzał granulki, a nie łykał łapczywie.[/QUOTE]
są większe od ziarenka ryżu ;) nieprecyzyjnie się wypowiedziałam , ja skarmiałam minibulla i było wsio ok więc dla stafika też będzie odpowiednie

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/5644/srrgc.jpg[/img]
[img]http://img215.imageshack.us/img215/3823/18621154.jpg[/img]
(to na czym leżą dwa krokieciki to też 10 groszówka)
może coś pomoże :)
mój sunia jest dość duża(ok.65 cm) i rozgryza, chociaż ona nic nie je łapczywie - wszystko długo mieli ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź oraz za zdjątka karmy. Teraz mamy Bento Kronen w wersji Lamb & Rice Growth, ale to są bardzo drobne kuleczki i maluch łykając szybko krztusi się. PPP ma kształt odpowiedni i jak widzę co najmniej dwukrotnie większe granulki. Czyli decydujemy się :)
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja się zastanawiam nad przejściem na Pro Plan.
Na początku Twin był na BARF-ie, ale moja nieumiejętność dawkowania sprawiła, że miał biegunki, więc musiałam zrezygnować.
Potem był Orijen - na początku się poprawiło, ale potem wróciły biegunki, do tego drapanie, bąki, duże kupy, mam wrażenie, że nawet zwiększona ilość moczu.
Acana - bez zmian.
Od wczoraj mam małe opakowanie Pro Planu Puppy Chicken - nie ma gazów, mniej sika, widać, że mu smakuje.
Chciałam spróbować TOTW, ale mam wrażenie, że wysoka zawartość białka da podobne efekty jak Orijen.
Wydaje mi się jednak, że 20% mięsa to nie jest dużo, i zostanawiam się, czy zostać, czy szukać dalej?
I zastanawiam się, czy jego biegunki nie biorą się z tego, że on w ogóle nie gryzie chrupek, nawet pojedyńczych...
Myślę też nad wersją rybną, ponieważ po Orijenie pojawił się jakby łupież, i może mniejsze granulki będzie trawił lepiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Ja się zastanawiam nad przejściem na Pro Plan.
Na początku Twin był na BARF-ie, ale moja nieumiejętność dawkowania sprawiła, że miał biegunki, więc musiałam zrezygnować.
Potem był Orijen - na początku się poprawiło, ale potem wróciły biegunki, do tego drapanie, bąki, duże kupy, mam wrażenie, że nawet zwiększona ilość moczu.
Acana - bez zmian.
Od wczoraj mam małe opakowanie Pro Planu Puppy Chicken - nie ma gazów, mniej sika, widać, że mu smakuje.
Chciałam spróbować TOTW, ale mam wrażenie, że wysoka zawartość białka da podobne efekty jak Orijen.
Wydaje mi się jednak, że 20% mięsa to nie jest dużo, i zostanawiam się, czy zostać, czy szukać dalej?
I zastanawiam się, czy jego biegunki nie biorą się z tego, że on w ogóle nie gryzie chrupek, nawet pojedyńczych...
Myślę też nad wersją rybną, ponieważ po Orijenie pojawił się jakby łupież, i może mniejsze granulki będzie trawił lepiej...[/QUOTE]

Nie sądze aby kwestia gryzienia/czy tez połykania granulek miała wpływ na pojawienie się biegunki. Kenzo generalnie połyka, żadko się zdarza, żeby gryzł...Miłka gryzie do oporu. Kenzo nigdy nie miał biegunek związanych z formą zjedzenia karmy.
Nie znam się niestety, ale nie spotkałam się z czymś takim a obcuje z masa psiarzy.

Purina jest fantastyczna karmą, spróbuj może sensitive z łososiem albo jagnięcinę z ryżem. Obie są dla wrażliwców, może Twój psiak ma poprostu wrażliwy żołądek?

Link to comment
Share on other sites

my jemy też z łososiem i bardzo nam służy. Na początku Wena jadła rc dla goldenów(nic innego nie było w sklepie), niestety miała po tym jakieś problemy z jelitami i brała antybiotyk. Tera jak się przestawiłyśmy jest super, kupy ok i nie ma gazów ani nic :)
Ale oczywiście to też zależy od psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulix']Zamówiłam Sensitive z łososiem :D I strasznie się cieszę z gratisowego pontonu, bo wymiarami wkońcu coś mi się idealnie wpasuje do klatki :lol:
Generalnie wszędzie widuję gratisy z Puriny, często zmieniają promocje? :-)[/QUOTE]

Czy często?Hm..zdarza się pojemnik na karmę, ostatnio też była jakaś torba sportowa...raz na jakiś czas coś tam dają;) Ja z reguły kupuje wory 18 kilowe za 179zł. Do nich żadko są gratisy, jeżeli już to jest 15 kilo+3 kilo gratis;)

Ten ponton jest świetny, mamy go;) Idealny rozmiarami dla Kenzusia, a i Miłka na nim śpi, mimo, że ma swoje łóżeczko. Mieszczą się oboje na tym pontonie. Jest bardzo dobry jakościowo!

Możesz kombinować ze smakami i następnym razem kupić z jagnięciną i ryżem:)
Po obu karmach kupy są genialne, zero gazów:)

Świetny jest też Happy Dog Super Premium, ale jest już o tym watek:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...