Jump to content
Dogomania

dlaczego oczy łzawią?


Ania&Andzia

Recommended Posts

szukam kogoś mądrego, kto wytłumaczy mi przypadłość mojej Andzi. jest to mały piesek, wzrostu niecałe 20cm, któremu ciągle łzawią oczka. wet ją badał, niby wszystko oki ze zdrowiem, ale... co Andzia pobiega, ma całe oczka załzawione. jej "łzy" to paskudna wydzielina, która zlepia jej futerko. pomocy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula87']szukam kogoś mądrego, kto wytłumaczy mi przypadłość mojej Andzi. jest to mały piesek, wzrostu niecałe 20cm, któremu ciągle łzawią oczka. wet ją badał, niby wszystko oki ze zdrowiem, ale... co Andzia pobiega, ma całe oczka załzawione. jej "łzy" to paskudna wydzielina, która zlepia jej futerko. pomocy![/quote]

Przyczyn może być wiele. Może powinnaś skonsultować się z okulistą?

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałam poprzedniczka przyczyn może być wiele, od zapalenia spojówek po entropium.
Sprawdz jak układa się dolna i górna powieka oka, czy dobrze przylega i czy rzesy się nie podwijają i nie drażnią oka. I chyba przydała by się zmiana weterynarza, dużo wydzieliny nie jest normalnym objawem ale raczej stanem zapalnym, jesli oczy tylko łzawią i to po np spacerach to moze psinka sobie zanieszczyszcza oczy piaskiem i innymi drobinkami a oczy się poprostu oczyszczaja.....

Link to comment
Share on other sites

A czy sunia nie łzawi tyle co normalny pies, tylko np ma może jasne futerko i bardziej to widać?

Jeszcze przyszło mi do głowy jedzenie - niektórym psom zaczynają bardziej łzawić oczy po podaniu surowego pokarmu, kości, oraz po niektórych karmach. Mojej suce oczy z dnia na dzień zaczęły łzawić przy przejściu na karmę Acana.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś coś mi się kołacze, że takie objawy są przy zwężeniu albo niedrożności kanalików łzowych, co zdarza się m. in. po nieleczonych zapaleniach. Z tym, że nie mam pojęcia co się z tym robi.

W Warszawie o ile pamiętam przyjmuje dr Garncarz. psi okulista, może on coś doradzi?

W ogóle jest to wydzielina ropna, czy po prostu taka czysta woda, łzy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula87']no pewnie, że przemywam. wetka kazała to traktować rumiankiem.[/quote]

eee rumianek to dla grzecznych dzieci jest:diabloti:. Spróbuj przemywać optexem (do kupienia w sklepach zoo). Dr. Garncarz poleca ten środek. Jak nie przejdzie to jednak warto by pokazać oczka innemu wetowi.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnula87']o. to cenna uwaga. idę z nią w tygodniu do weta, to mu zasugeruję. :placz:[/quote]
[B][I]czyli nie zaglądał? jeśli nie zaglądał to nie byłabym pewna kompetencji tego weta...:roll: na pierwszej wizycie powinien to zrobić, żeby ewentualnie wykluczyć lub potwierdzić zapalenie III powieki...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...