Jump to content
Dogomania

Biały bokser...


Guest p_uma

Recommended Posts

Guest p_uma

Kupiłam białego boksera. Weterynarz powiedział mi, że jest bardziej narażony na uczulenia niż inne psy. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mówi się boksy białe są słabsze niż żółte czy pręgowane. Jest tak ze względu na to, że białe boksy powstaja w wyniku działania genów recesywnych dlatego moga sie ujawnić (ale nie muszą) choroby genetyczne np. głuchota, ślepota. Często białe bokserki padają tuz po urodzeniu ale nie musi to byc regułą. Występuje też u nich skłonność do podrażnień skóry (ze względu na brak barwnika) i do chorób skóry oraz alergii. Znam boksa białego, który jest okazem zdrowia i nigdy nic mu się ze skóra nie działo. Mam nadzieję, że tak bedzie z Twoim boksikiem :D

Link to comment
Share on other sites

Cos niestety w tym musi być skoro białe boksery są niehodowlane i było nawet zarządzenie że nalezy je usypiać. Nawet jak się rodzi biały bokser w miocie to ma prawo do metryki i rodowodu ale z adnotacją niehodowlany (bez prawa do posiadania potomstwa).

Jest to związane napewno z tzw. skrajną łaciatościa, a ta nosi ze sobą takie cechy jak zamieranie płodów (nawet do zatrucia ciążowego u suki), głuchotę i ślepotę.

Niemniej jednak (stwierdzam tu obiektywnie, bo nie mam boksera) białe mi się najbardziej podobają :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Ja tez znam kogos, kto zaadoptowal bialego boksera. Pies jest uroczy, zdrowy, wesoly i nie ma zadnych zdrowotnych problemow (ma juz ponad 5 lat).

Szkoda.... ze niemcy nie uznali tego koloru w tej rasie. Nawet nie chce myslec o tym, ile bialych (ZDROWYCH) szczeniat zostaje usypianych.....

:evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dodam, że tak samo jak białe boksery każdy pies urodzony wg. przepisów (suka mataka -hodowlana, ojciec reproduktor zakwalifikowany do hodowli , zgłoszony, zatatuowany itp) ma prawo do rodowodu, z tym, że psy z wadami mają wpisane "niehodowlany" w rodowód.

Są to jeszcze m.in. błękitnookie dalamtyńczyki, dogi tzw. szare arlekiny.

Zdarza się , że niektórzy hodowcy nie zgłaszają takich szczeniat, ale to przeciez nie "grzech" skoro taka jest genetyka danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

Moja biała Blondyna jest ze mną juz ponad 10 lat i jak na razie tfu tfu ... ma się dobrze. Bryka jak wariat głównie za piłeczką - jeżykiem piszczącym bez którego nie chce na spacer wychodzić, bawi się ze znajomymi psami (jak ma akurat ochotę), i wogóle jest najukochańsza na świecie :loveu:

Myślę, że wydelikacenie czy skłonności do uczuleń, wrażliwość na jedzonko podawane, czy skłonności do chorób genetycznych to może mieć każdy bokser niekoniecznie biały.

Ja polecam :p (miłośnikom rasy oczywiście), bo jak właściciel ma być przypadkowy to nie powininien wogóle posiadać żadnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Moja białolinda ma uczulenie na parę spraw, największe na "nie wolno" :evil_lol:

A tak serio, jak była mała to miała uczulenie na proszek do prania i komary.
Na jedzenie też musimy uważać, zadnych gwałtownych zmian.
Mimo to jest 42 kilogramową suką, potężną i wesołą. Teraz zaczynamy dietkę, bo zimowego tłuszczyku coraz wiecej a latka już nie te, trzeba dbać o siebie :loveu:
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/1299/hpim1946qb3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mam białą bokserkę, która ma ponad 10 lat i nie oślepła, nie ogłuchła, nie ma żadnych alergii. Jedyne, to problemy wieku dojrzałego (np. stawy), ale te nie są związane stricte z tym, że jest biała. Także, moim zdaniem, nie jest regułą, że [U]białe boksery[/U] częściej chorują. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, choć trzeba się liczyć z tym, że ogólnie bokserki są delikatniejsze i wszyscy, których znam zgodnie stwierdzają, że boksie umieją ten fakt wykorzystać 'subtelnie' sugerując, że posłanie na podłodze im nie przystoi i muszą zająć miejsce na łóżku :p. Głowa do góry i nie przejmuj się tym co mówi lekarz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

To dziwne moja Kora jest brązowa-a ma uczulenie na kasze, nie może jeść jajek, jak ugryzie ją mucha to jej bycze bąble wyskakują, i wogule ciągle ma gdzieś jakieś bąble:cool1: To niesprawiedliwe, że białe boksy nie są uznawane, wdl mnie są urocze:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Czytając te wasze posty tak sie zastanawiam jak to jest!
Znam osobę która ma dwa białe boksie,
ma bo je kocha, wet kilka razy proponował uśpienie
bo "z nimi tylko same problemy bo to wybrakowane sztuki"

Oczywiście nie było o tym mowy!
Ale prawda jest taka ze obie, (bo to dziewczynki),
mają kłopoty ze skóra, alergie pokarmowe, kłopoty z oczkami i uszami!
a może to zbieg okolicznośći?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...