Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
magda_f

dobra hodowla

Recommended Posts

Z tego co wiem charakterystyczna dla rasy jest epilepsja. Ponadto często zdarzają się przepukliny u szczeniąt, aczkolwiek podłoże genetyczne w tym wypadku jest dość wątpliwe.
Wyżły mają predyspozycje do chorób serca, problemów ze stawami...
Więcej grzechów nie pamiętam.
Ktoś może mi polecić hodowlę, która robi swoim psom chociażby rtg stawów i echo serca?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybym miała strzelać w możliwe choroby weimarów stawiałabym na alergie, choroby uszu, czy delikatność przewodu pokarmowego... choć mając 2 weimarki tylko uszy nam się lubią "przypominać"...
Epilepsja czy choroby serca nie obiły mi się o uszy.

Ale tak serio z badaniami, normą są badania w kierunku dysplazji, o innych nie słyszałam, są raczej rzadkością.

Wymienione hodowle sądzę, że są ok.
Chyba Imperium Star ma najwybitniejsze rodowody, ściąga psy i nasienie z całego świata i na wystawach conajmniej całej Europy z powodzeniem istnieje.
Ze znanych mi (dobrych) jest jeszcze Falalovea.

Najlepiej do kilku hodowli wysłać maile z zapytaniem o badania, hodowle te funkcjonują w internecie i na pewno chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
coelestistaurus, w Polsce nie ma obowiązku badania weimarów w kierunku występowania jakichkolwiek chorób genetycznych. Możliwe (ale bardzo rzadkie) jest wystąpienie [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=14"]następujących schorzeń[/URL], ale na żadne z nich nie przeprowadza się w Polsce badań, a w większości chorób testów na nie w ogóle nie ma.
Co do dysplazji stawów biodrowych i łokciowych to badanie to u weimarów w Polsce jest [B]dobrowolne[/B]. Natomiast oczywiście wiekszość dobrych hodowli prześwietla suki hodowlane i reproduktory (głównie w kierunku dysplazji stawów biodrowych).
Lista aktualnych miotów weimarów w Polsce jest [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=23"]tu[/URL]
Lista hodowli w Polsce [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=24"]tu[/URL]

Oprócz wymienionych przez szarąduszkę hodowli jest jeszcze przynajmniej kilka równie dobrych hodowli, które dbają u utrzymanie wysokiego programu hodowlanego. Natomiast zawsze należy sobie zadać pytanie PO CO kupuje się psa i czego się od niego oczekuje. Gdzie indziej kupuje sie psa wystawowego, gdzie indziej towarzysza łowów, a gdzie indziej peta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×