Jump to content
Dogomania

dobra hodowla


magda_f

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Z tego co wiem charakterystyczna dla rasy jest epilepsja. Ponadto często zdarzają się przepukliny u szczeniąt, aczkolwiek podłoże genetyczne w tym wypadku jest dość wątpliwe.
Wyżły mają predyspozycje do chorób serca, problemów ze stawami...
Więcej grzechów nie pamiętam.
Ktoś może mi polecić hodowlę, która robi swoim psom chociażby rtg stawów i echo serca?

Link to comment
Share on other sites

Gdybym miała strzelać w możliwe choroby weimarów stawiałabym na alergie, choroby uszu, czy delikatność przewodu pokarmowego... choć mając 2 weimarki tylko uszy nam się lubią "przypominać"...
Epilepsja czy choroby serca nie obiły mi się o uszy.

Ale tak serio z badaniami, normą są badania w kierunku dysplazji, o innych nie słyszałam, są raczej rzadkością.

Wymienione hodowle sądzę, że są ok.
Chyba Imperium Star ma najwybitniejsze rodowody, ściąga psy i nasienie z całego świata i na wystawach conajmniej całej Europy z powodzeniem istnieje.
Ze znanych mi (dobrych) jest jeszcze Falalovea.

Najlepiej do kilku hodowli wysłać maile z zapytaniem o badania, hodowle te funkcjonują w internecie i na pewno chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Link to comment
Share on other sites

coelestistaurus, w Polsce nie ma obowiązku badania weimarów w kierunku występowania jakichkolwiek chorób genetycznych. Możliwe (ale bardzo rzadkie) jest wystąpienie [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=14"]następujących schorzeń[/URL], ale na żadne z nich nie przeprowadza się w Polsce badań, a w większości chorób testów na nie w ogóle nie ma.
Co do dysplazji stawów biodrowych i łokciowych to badanie to u weimarów w Polsce jest [B]dobrowolne[/B]. Natomiast oczywiście wiekszość dobrych hodowli prześwietla suki hodowlane i reproduktory (głównie w kierunku dysplazji stawów biodrowych).
Lista aktualnych miotów weimarów w Polsce jest [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=23"]tu[/URL]
Lista hodowli w Polsce [URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php/?page_id=24"]tu[/URL]

Oprócz wymienionych przez szarąduszkę hodowli jest jeszcze przynajmniej kilka równie dobrych hodowli, które dbają u utrzymanie wysokiego programu hodowlanego. Natomiast zawsze należy sobie zadać pytanie PO CO kupuje się psa i czego się od niego oczekuje. Gdzie indziej kupuje sie psa wystawowego, gdzie indziej towarzysza łowów, a gdzie indziej peta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...