Jump to content
Dogomania

Frisbee dodawane gratis do karmy a bezpieczenstwo


Saba

Recommended Posts

Ech, jaka dyskusja :lol:

No więc według mnie jacyś 'spece' od marketingu Friskies'a chcieli dołączyć do karmy coś dla psa (dla mnie to absolutnie logiczne, ze do PSIEJ karmy dołącza się coś dla PSA!) , pewnie kojarzą , że psy mogą łapać frisbee ale nic poza tym nie wiedzą - tego, że te ludzkie się nie nadają też nie. No więc zamawiają ileś tam najtańszych ludzkich frisbee , robią napis 'Friskies' i voila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Myśle ze wielu ludzi by tak pomyslało. Bo gadzety mają to do siebie ze są bardzo tanie, wiec sa jedynie atrapą.
Wystarczyłoby ręcznie ocenić plastik z jakiego jest materiału.
[/quote]
no wlasnie nie. przecietny zjadacz chleba pomyslalby ze dostal gratis zabawke dla psa...

wiec tak jak juz zostalo napisane przez poprzednikow. uwazam ze tylko zawodowiec- w sensie osoba ktora wie juz cos wiecej o frisbee, interesuje sie tym odroznilaby dyski, zwykla osoba nie, a niestty wiekszosc to ludzie "zwykli" tacy ktorzy o frisbee nei maja zielonego pojecia wiec jesli dostana takie lepe frisbee i jeszcze na dodatek bedzie na tym napis FRISKIES to beda rzucac psu bo .. widzialem pieski w reklamie, a byly takei zawody i tak pieski fajnie lapaly itp. wiec prosze LALUNA zanim napiszesz to przemysl to co napisalas, osob ktore maja pojecie o frisbee jest w PL garstka a mamy 6 mln psow.... ( jakos tak...)
a przyklad z allegro- jak ktos kto byl powioedzmy w parku polodniowym na zawodach dcdc bedzie chcial kupic dysk psu to wejdzie na takie allegro i co kupi ? no co ? oczywiscie ze dysk za 9.90... przykre, ale na takich zawodach powinno sie rozdawac jakie ulotki moim zdaniem informujace ktore dyski sie nadaja, gdzie kupic i dlaczego nie kupowac tych zlych... bo teraz to wychodzi ze takei propagowanie frisbee w parkach da wiecej szkody niz pozytku- ludzie kupia dysk na allegro za 9,90 bo sie napatrzyli na zawodach jak pieski sa super i chca sprobowac, a po co wydawac wiecej jak tutaj jest taaaki super dysk kolorowy i jeszcze do tego jaki tani...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']to moze oszczędzę Ci czytania, bo i tak nie wyczytasz tego ze te frisbee są polecane dla psów.
Jezeli chodziło Ci o te tanie plastikowe, to w opisie nie znajdziesz ze są dla psów. Ale ze jest to na gadżet. U nich też mozesz sobie zamówic długopisy reklamowe.
[B]To że coś się nazywa frisbee nie znaczy ze jest to dla psów[/B]. Frisbee jako gra była najpierw dla ludzi. Dopiero z czasem wysżło ze moze być tez dobre dla psów. I wtedy powstały talerze przeznaczone dla psów.
Czyli są frisbee wyłącznie dla ludzi i frisbee dla psów. Jedno i drugie ma inne przeznaczenie.
I od tego trzeba by zaczac. Jezeli kupujemy specjalistyczna zabawke, wypadaloby co nieco poczytac do czego jest ona przeznaczona i co to jest wogóle to frisbee. I wtedy bedziemy wiecej wiedziec. Szczególnie takie rzeczy ze talerz frisbee nie musi być dla psa.[/quote]


[B]jesli frisbee jest dodane do karmy i ma napis firmowy karmy to znaczy ze jest dla psow. Chyba nikt nie pomysli, ze moze to byc ludzkie frisbee, ablo frisbee na sciane, albo do zrobienia z niego zegara. [/B]
Co innego waga i jakos materiału z ktorego jest wykonane. ale zwykly człowiek sie nie zna. I jak najbardziej pomysli, ze jest dla psa. i na pewno firma ktora je dodawala, tez robila to z zalozeniem ze bedzie to frisbee dla psa.
Chyba kazdy z nas wie, ze frisbee najpierw bylo ludzkie.
A tez nie kazdy kto rzuca psu frisbee, czyta najpierw o histori, zawodach, regulaminach, o rodzajach frisbee. kupuje jakie jest, lub dostaje je gratis do karmy i rzuca. Nawet bez rzadnych rollerkow. To taka pilka, czy patyk w innej formie.
Chyba nie ma sensu sprzeczania sie, ze frisbee dodawane do karmy, ma miec inne przeznaczenie niz bycie zabawka dla psa.

Bzikowa- mnie sie wydaje, ze te ludzkie sa drozsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Ech, jaka dyskusja :lol:

No więc według mnie jacyś 'spece' od marketingu Friskies'a chcieli dołączyć do karmy coś dla psa (dla mnie to absolutnie logiczne, ze do PSIEJ karmy dołącza się coś dla PSA!) , pewnie kojarzą , że psy mogą łapać frisbee ale nic poza tym nie wiedzą - tego, że te ludzkie się nie nadają też nie. No więc zamawiają ileś tam najtańszych ludzkich frisbee , robią napis 'Friskies' i voila.[/quote]

Nie tylko friskies czy jak się to tam zwie , daje te dyski.Ja miałam różne , bo mam kilka zoologów zaznajomionych i mi dawali , jak mieli w nadmiarze ;)
To były gratisy do karm - parę razy dostałam kubek dla mnie i dysk dla Frania :evil_lol: I nie że nikt inny nie chciał tych talerzy , tylko tak już jest , że większość gratisów które dostają sklepy od dystrybutora by rozdawać , ląduje u znajomych :cool3: Już teraz nie biorę , bo szkoda.Jak Franio był młodszy , jeszcze była jakaś z tym zabawa , teraz od razu pęka.Dodam , że ani razu żaden mój pies sobie paszczy nie rozwalił takim dyskiem.
Ale ja mam psy z tytanu :multi: :evil_lol:

Mało dla psów były te dyski jako gratisy , a dla kotów myszki :evilbat: najfajniejsze były takie na "wędce" , które można tez nabyć w sklepach za kasę.

A to prawda co pisze Masterka :buzi: nie ma w sklepach ZOO , tych powiedzmy profesjonalnych frisbee , pokazały się na allegro.Kiedyś tu dostałam namiary gdzie mogę kupić talerze , ale ja lubię wejść / kliknąć i kupić z marszu , a nie mailować / dzwonić i się prosić.
W netowych sklepach zoologicznych też nie ma , jedynie plastik , guma i materiał - które dla moich zwierzątek się nie nadają.

[QUOTE]wiesz chodziło mi akurat o frisbee aby nie dawac w żadnym wypadku frisbee nie przeznaczonego dla psów, bo psy mogą się kaleczyć o nie.
Poza tym frisbee jest zabawką o konkretnym przeznaczeniu. Czyli pies - człowiek, ewentualnie człowiek- człowiek jak kto woli.[/QUOTE]
Widzisz Laluno , tą fotkę z oponą nie wstawiłam ot tak dla hecy ...
Opona dla moich psów jest jak frisbee :evil_lol: ślicznie łapią ją w locie , a jak złapią to i oddają.Fakt , że takie frisbee może nie lata za daleko , no i może jest nieco cięższe.I dokładnie służy do tego czego piszesz - ja rzucam - psy łapią.

Ale nic , zamówiłam reklamowane przez Was dyski , wytrzymałe dyski , przeznaczone dla psów.Ciekawa jestem , na jak długo wystarczą.

A jest jakiś sposób by nauczyć psa , by łapał delikatniej :razz: A nie jak kasownik.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A jest jakiś sposób by nauczyć psa , by łapał delikatniej A nie jak kasownik.[/QUOTE]

nie TTB - nie ludz sie , no chyba ze komus sie trafi delikatny egzemplarz , bo takowe tez są - co sie brzydza talerza:evil_lol:.

Ale takie rozjszone bandy to niestety kasownik rzadzi , moje jak lapia talerz to zaraz go jak guma naciagają wie c musze pierwsza byc i zaraz z trzeciej reki drugi rzucac bo zostalaby morka szmata z jawza :diabloti: .

Bo trzepanie lbem to tik :diabloti: i dziwnym trafem pod druga manke zaraz sie cos podlacza? hrhh:evil_lol:

umiesc gryzc to chciec gryzc i nie ukrywam sor jak i jas robia to znakomicie po talerzykach widac i papierem jedziem je , ale zyja dyki i sprawuja sie dobrze .:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Te piłki co to była jedna na fotce , psy mają po kilka lat , znaczy nie moje psy :evil_lol:
Moich rodziców psy , pastwią się nad tymi piłkami , gryzą - i całe bo faktycznie są wytrzymałe - moje to w locie koszą te piłki jak landrynki :evilbat:

Czyli te frisbee długo nie polatają :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Przeciętny zjadacz chleba , wchodząc na allegro , klikając dom i ogród - zwierzęta , wpisujący w przeglądarkę FRISBEE , zobaczy te dyski z linku.[/quote]
Przeciętny zjadacz potrafi czytac wiec mógłby od czasu do czasu poczytać to co jest pod obrazkiem.
Odniosłam się do tego ze napisałas ze na allegro sa plastikowe frisbee dla psów. Tylko ze w podanym przykładzie nie było w opisie ze są dla psów.
JAk sie zawieruszy w tym dziale plastikowa popielniczka z opisem popielniczki, to tez stwierdzisz ze dla psów?
Widocznie u nas nie jest popularne czytanie opisów, instrukcji a szkoda, bo obrazki to nie wszystko.
[QUOTE]Nie każdy jest zawodowcem jak Ty , nie każdy musi się znać ...[/QUOTE]
Ale każdy może myśleć, jak widziałas ze pękaja trzeba było od razu zabrać.
[quote]Ale nic , zamówiłam reklamowane przez Was dyski , wytrzymałe dyski , przeznaczone dla psów.Ciekawa jestem , na jak długo wystarczą.[/quote]
No widzisz, zamiast produkowac tyle zbędnych postów, trzeba było od razu posłuchac i zamówić.
A czy Ci wystarcza na długo, to będzie w zależnosci od tego czy będziesz używać ich zgodnie z przeznaczeniem . Wiec nie obejdzie się bez instruktarza.
Oczywiscie zawsze możesz powiesic też na sznurku jak oponę, skoro tak bedziesz woleć ale czy na długo wytrzymaja to nie wiem. Chyba nie robili takich doświadczeń, przed puszczeniem w obieg.

Link to comment
Share on other sites

Vectra, a Kong Flyer? Tez rozniosą w pył? [url]http://allegro.pl/item381209450_kong_flyer_frisbee_od_karusek.html[/url] To niby Kong, powinien byc twardszy i bardziej wytrzymaly, ale nie testowalam...

[quote name='LALUNA']Przeciętny zjadacz potrafi czytac wiec mógłby od czasu do czasu poczytać to co jest pod obrazkiem.[/quote]
Moglby, ale tego nie robi niestety...

[quote name='LALUNA']Odniosłam się do tego ze napisałas ze na allegro sa plastikowe frisbee dla psów. Tylko ze w podanym przykładzie nie było w opisie ze są dla psów.[/quote]
Ale np. tu jest, a dysk imho tam samo marny [krawedz podobna :/]: [URL]http://allegro.pl/item368459142_latajacy_talerz_frisbee_zabawka_dla_psa.html[/URL]

[quote name='LALUNA']No widzisz, zamiast produkowac tyle zbędnych postów, trzeba było od razu posłuchac i zamówić.[/quote]
Ale mozna w miedzyczasie podyskutowac :]. Moze ktos kiedys do tego wroci, moze ktos chcial zaczac wlasnie od takiego zlego frisbee i sie nawroci? :]

[quote name='LALUNA']Oczywiscie zawsze możesz powiesic też na sznurku jak oponę[/quote]
Albo rzucac opona jak frisbee ;p [URL]http://allegro.pl/item359862728_dysk_frisbee_z_naturalnej_gumy_21cm_dla_psa_opona.html[/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale np. tu jest, a dysk imho tam samo marny [krawedz podobna :/]: [URL]http://allegro.pl/item368459142_lata...a_dla_psa.html[/URL][/QUOTE]

To ne kwestia krawedzi, ale z jakiego materiału wykonany. Ze zdjęcia trudno mi powiedziec, czy łamie się czy nie.
I jest dla mnie normalne, ze nawet jeżeli kupujemy dla psa zabawkę, czy dla dziecka a widzimy ze jest z nią coś nie tak, to zabieramy. I żdanej filozofii ani specjalisty tu nie trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Rany , jak ja bym miała tak zawsze uważać czym bawią się moje psy , to bym musiała w czterech pustych , metalowych ścianach je trzymać :diabloti:

PS Laluno , popielniczek plastikowych nie używam , bo psy kochają plastik :evil_lol: :evil_lol:
Miałam taką super , dużą , reklamową - potraktowały jak frisbee :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Rany , jak ja bym miała tak zawsze uważać czym bawią się moje psy , to bym musiała w czterech pustych , metalowych ścianach je trzymać :diabloti:
[/quote]

Moze kiedys dojdziesz do innych wniosków, jak zajdzie potrzeba interwencji weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Moze kiedys dojdziesz do innych wniosków, jak zajdzie potrzeba interwencji weterynarza.[/quote]

Ja dłuższy czas ćwiczyłam na plastikach, i nawet teraz jak wyjmuje competitiony i te plastiki, Herce nie robią różnicy... wiem oczywiście ze te psie dyski są dużo bezpieczniejsze :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Napisał [B]LALUNA[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10357891#post10357891"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Moze kiedys dojdziesz do innych wniosków, jak zajdzie potrzeba interwencji weterynarza.[/I]
[/QUOTE]

A możesz rozwinąć tą myśl ?

Link to comment
Share on other sites

Yyy... Wy sobie zartujecie, prawda? :o

Wezcie sami taki pogryziony jak na fotach Vectry dysk do reki - a pies ma ten twardy i ostry plastik brac do pyska, gryzc...? Moze sie pokaleczyc, to po pierwsze, a poza tym, najesc plastiku... ;) Poza tym, dysk moze peknac, gdy pies go lapie i wtedy pokaleczyc jame ustna...

A co do zniechecania, to nawet najfajniejszy dysk moze psa zniechecic przy nieumiejetnym uzyciu przez czlowieka... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Yyy... Wy sobie zartujecie, prawda? :o

Wezcie sami taki pogryziony jak na fotach Vectry dysk do reki - a pies ma ten twardy i ostry plastik brac do pyska, gryzc...? Moze sie pokaleczyc, to po pierwsze, a poza tym, najesc plastiku... ;) Poza tym, dysk moze peknac, gdy pies go lapie i wtedy pokaleczyc jame ustna...

A co do zniechecania, to nawet najfajniejszy dysk moze psa zniechecic przy nieumiejetnym uzyciu przez czlowieka... ;)[/quote]


Ja nie zartuje, dyski mi nie pekaja, po prostu od obtarc bardzo czesto leci jej krew.. [SIZE=1]czyzbys sugerowala ze niumiejetnie je uzywam :diabloti:?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina & Hera']Ja nie zartuje, dyski mi nie pekaja, po prostu od obtarc bardzo czesto leci jej krew.. [SIZE=1]czyzbys sugerowala ze niumiejetnie je uzywam :diabloti:?[/SIZE][/quote]
Z tym, zeby zartujecie, to bylo co do niebezpiecznosci plastikowych dyskow, weterynarza i spolki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Z tym, zeby zartujecie, to bylo co do niebezpiecznosci plastikowych dyskow, weterynarza i spolki.[/quote]

wiem,wiem :)

[quote name='WŁADCZYNI']MOje csy nie są już pierwszej świerzości a i tak cacy żadnej krwi. Zdolne maleństwo mam :diabloti:[/quote]

nom, u mnie krewka poleci zwlaszcza jak cwiczymy dalsze rzuty....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']A możesz rozwinąć tą myśl ?[/quote]

Już chyba nie muszę. Dog - master mnie wyręczyła :lol:

[quote name='dog_master']

Wezcie sami taki pogryziony jak na fotach Vectry dysk do reki - a pies ma ten twardy i ostry plastik brac do pyska, gryzc...? Moze sie pokaleczyc, to po pierwsze, a poza tym, najesc plastiku... ;) Poza tym, dysk moze peknac, gdy pies go lapie i wtedy pokaleczyc jame ustna...

A co do zniechecania, to nawet najfajniejszy dysk moze psa zniechecic przy nieumiejetnym uzyciu przez czlowieka... ;)[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 months later...

To ja też odgrzebię :evil_lol: Ma ktoś do czynienia z dyskami Trixie Dog Activity? To coś takiego:

[img]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFY7R8_FtLftgjANmsFU0gnQrJuZEeHv_RgYwoAiX7jMGpbPvm[/img]

Zastanawiam się nad czymś tańszym niż Hero Xtra, bo tylko to jak na razie wytrzymuje mojego krokodyla, o podobnej trwałości.

Słyszałam też o Pocket Rocket, ale boję się, że będą za twarde :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...