Jump to content
Dogomania

Białe znaczenia


_dingo_

Recommended Posts

Interesuje mnie, czy znaczenie irlandzkie ma jakiś istonny wpływ na ocenę na wystawie. Teraz z tego co zauważyłem boksie z białymi znaczeniami są dosyć popularne, ale czy brak znaczenia irlandzkiego jest przeszkodą, jeśli ktoś bierze pod uwagę możliwość wystawiania psa ? Czy może inne rzeczy są bardziej istotne ?

Link to comment
Share on other sites

Bez irlandzkich czy w ogóle bez białych znaczeń można wystawiać psa śmiało i z dużym powodzeniem :D

O to się nie martw.

Znaczenia są bardzo ładne,ale trzeba uważać na prawidłowość ich rozmieszczenia-żeby nie stanowiły większości na głowie,nie zakrywały całkowicie maski,żeby nie występowały na grzbiecie.

A reszta to jak zwykle kwestia gustu :D

Link to comment
Share on other sites

bartek_yo, znaczenie irlandzkie to białe znaczenie dotyczące strzałki i części maski na głowie...

Mnie też podobają się psy z białymi znaczeniami, ale prawdę mówiąc bardziej działa na mnie piękny kształt głowy i harmonijna budowa fizyczna psa niż jego maść... Poza tym - jeśli chodzi o te znaczenia - niektóre są rzeczywiście bardzo ładne, a niektóre - nieco mniej ... :wink:

Z resztą - wszystkie boksery sa ładne i kochane ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak:

Mam subiektywne wrażenie, że wśród piesków rasowych jest najwięcej żółtych piesków z białymi znaczeniami. Są one niewątpliwie bardzo ładne, ale w tym świetle posiadanie boksika pręgowanego bez białych znaczeń na masce i strzałce zakrawa na oryginalność ... :wink:

I tak zupełnie mimochodem zauważyłem, że wokół mnie kiedyś kręciło się jakby więcej piesków bez znaczeń. / mam na myśli pieski z blokowisk /

Przy okazji pytanie:

Jak się ma kwestia maści pod względem wystaw ? Czy jest dysproporcja pomiędzy ilością psów żółtych i pręgowanych ?

Może to złudzenie, ale wydaje mi się, że niektóre hodowle "nastawiają" się na pieski żółte albo pręgowane ... ? ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja tez bardzo lubie psy z bialymi znaczeniami.. Tak sie jednak zlozylo,ze Grafcio prawie ich nie ma.. Ale i tak bardzo mi si€ podoba.. :) Cho jak bede nastepnym razem kupowala psa to poszukam preguska z duza iloscia bialego.. ;)

Ps. Pozdrawiam wszystkich bokseromaniakow.. Dlugo mnie nie bylo.. Jak milo znow byc tu z wami.. :)

Link to comment
Share on other sites

Moja to ma dosyc duze te znaczenia 8) zwłaszcza na buzieńce :D

Ale właśnie taka mi się spodobała.Mnie się podobają żółte ze znaczeniami.I prawie czarne ze znaczeniami.Białe ze znaczeniami 8) ,a wogule to wszystkie :lol:

Dziękujemy Marta za pozdrowienia,żeczywiście długo Cię nie było :D i fajnie,że jesteś :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...