Jump to content
Dogomania

mastif angielski czy tosa ?


JANOS

Recommended Posts

Może niech wypowiedzą się właściciele i hodowcy (czyli praktycy) unikniemy wtedy przekłamań. Ciekaw jestem komu można polecić mastifa a komu tosę .... tylko szczerze i bez kolorowania wątku.... typu tosy są świetne , najpiękniejsze i mastify też są najpiękniejsze .... i każda rasa jest polecana przy dzieciach . Przeglądając ogłoszenia ...można popaść już w obłęd powoli. Hodowcy piszą ...rotwailer opiekun dzieci, owczarek opiekun dzieci, bulmastif też opiekun dzieci ...no i oczywiście pitbule i kaukazy to też są niezastąpione niańki do dzieci ..... Oczywiście widziałem również ostatnio że buldog amerykański też jest polecany przy dzieciach .... Nie chcę żadnej rasy obrażać ani hodowcy ....ale może odrobina uczciwości by się przydała.....Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

tez mialem problem, ze kazda rasa byla w opisach po prostu idealna. to jest wielki blad, ze w wiekszosci nie pisze sie o wadach psa, o problemach z nim zwiazanych. do dzieci to mi sie wydaje, ze duzo zalezy jak psa wychowasz...a rasa....hmm niech sie wypowiedza madrzejsi. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Wprawdzie nie hoduję żadnej z tych ras, ale z tego co wiem mastiffy bardziej sie nadają do dzieci, przede wszystkim są spokojniejsze, mój sąsiad hoduje mastiffy więc mniej więcej wiem jak sie zachowują, co do tos trzeba też wźiąć pod uwagę pierwotne przeznaczenie- walki...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki Marzenka .....

No dopiero teraz po raz drugi odnalazłem ten wątek...

Myslałem ,że dogomania również rozsyła maile o odpowiedziach na posty jak molosy ...i tak sobie czekam, czekam i czekam....

No to wreszcie .... nie przyszła góra do Mahometa ...itd.

No i witam Cię Magda ...Nestorko Ty jedna.... :D :D :D

Wysłałem Ci pocztę 2 razy ...jak nie dojdzie to się chyba zastrzelę...

Acha no i jeszcze jedno ..weź rób ten baner ....bo chcę Cię powiesić u Siebie... Ludzika pytają o bulki ... u mnie Więc Lets GOOOOO !!!

Link to comment
Share on other sites

Janos:

Zdjęcia są piękne i dotarły, ale dzisiaj. Dziękuję. Baner już mam - Olga mi zrobiła. Tylko trzeba go przekształcić w link. A ja nie umiem... Olga mówiła, że trzeba go zamieścić na stronie, potem coś tam i już. Noooo.... Więc mam sam baner. Nawet dwa. Dziękuję, że mnie polecasz. Tak na szybko - szczenięta rodzą się ok. 15.X.04 po Cherry i Matrixie. Mam jeszcze parę "wolnych" miejsc. Wiec, gdyby ktoś był zainteresowany - będę wdzięczna. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...