Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

Udało mi się zdobyć kilka informacji.
Suczka została znaleziona, także nie wiadomo nic na temat jej przeszłości i poprzednich właścicieli. Ma ok. 4 lat. Co do charakteru to jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ludzi, bez problemu dogaduje się z innymi psami, jest żywiołowa, radosna i ciekawska. Prawdopodobnie jest wysterylizowana.

Nie wiadomo natomiast jaki jest jej stosunek do kotów. Poprosiłam na tyle ile jest możliwość w schronisku by to sprawdzić. Nie jest to zbytnio wiarygodne, bo mało ma wspólnego z domowymi warunkami, ale napiszę jaka była jej reakcja na kota.

Będę miała też jej zdjęcia. Jak tylko je otrzymam to zeskanuję i tu wstawię.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wielki będzie ten kto tę suczkę przygarnie.
Jestem naprawdę w szoku, że ona trafiła do schroniska, no i że jeszcze nikt jej nie zabrał. W schronisku jest mnóstwo cudownych piesków, ale ona się bardzo wyróżnia, ma wyjątkowy, bo terierowski wdzięk, jak sprężynka skacze po budach i posiada ten szczególny błysk w oku. Mi spodobała się bardzo od pierwszego wejrzenia. Gdyby nie fakt, że planuję drugiego psa do bardzo konkretnego celu to ta suczka już byłaby u mnie w domu.

Link to comment
Share on other sites

U nas zapadła już decyzja, że zamiesza z nami russell terrier. Mąż wolałby szczeniaka, jednak to ja mam ostateczny głos (w zamian za inne ustępstwa :wink: ). Ponieważ to suczka z wielkoludem nie byłoby problemu. Obawiam sie jednak o koty. Co jeśli okaże się, że się nie zaakceptują? Czy mogę ryzykowac zabranie jej, a potem oddanie. Mam duży dylemat. Chciałabym jej pomóc, ale może się okazać, że jeszcze bardziej jej zaszkodzę. :-?

Link to comment
Share on other sites

Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw podjęliśmy decyzję, że jednak zamieszka z nami szczeniak. Decyzja była bardzo trudna (w zasadzie prawie wszystkie zwierzaki, które mieliśmy/mamy zostały przygarnięte), jednak nie chcemy ryzykować przygarnięcia suczki, a potem ponownego jej oddania do schroniska. Mamy w domu jeszcze 3 zwierzaki, w tym kilkunastoletnie koty i boję się, że dla żywiołowego teriera mogłoby to być nie do przyjęcia.
Mam nadzieję, że uda jej się szybko znaleźć kochających właścicieli, którzy będą w stanie zapewnić jej odpowiednie warunki.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, za późno to przeczytałam :( , bo taki 8-miomiesięczniak pewnie by się u nas zaaklimatyzował. W czwartek wieczorem pojechałam po psiaka i wczoraj go przywiozłam. No nic nie ma co płakać nad rozlanym mlekim. Mam nadzieję, że psiaki znajdą nowe domy. Wyślę tą informację do hodowcy, od której przywiozłam swojego psiaka. Mówiła, że ma jeszcze sporo chętnych, a szczeniaki zostały już tylko trzy. Roześlę równiez po hodowlach, które znalazłam w necie. Może ktoś sie zainteresuje. Biorąc pod uwagę ilość tych psób, była to pewnie jakaś hodowla i może psy mają rodowody lub można wyrobić duplikaty. A poza tym do nich dzwonią ludzie zainteresowani tą konkretną rasą i nie potrzebujący rodowodu, więc może choć jeden z psiaków dzięki temu znajdzie dom. Problem jest w tym, że nie jest to zbyt popularna rasa.

Link to comment
Share on other sites

A teraz przyjemniesza część programu. :wink: Wczoraj zamieszkał z nami 4 - miesięczny piesek. Nadal jest bezimienny i nie potrafimy wybrać mu [b]imienia[/b]. Może ktoś w Was podrzuci nam jakiś pomysł.

Ponieważ to mój pierwszy w życiu szczeniak, potrzebuję porad jak z nim postępować. Jest rozpuszczony do granic możliwość. Wchodzi wszędzie, śpi na łóżku, fotelach, jak jemy to pcha się na stół itp. No i nie umie chodzić na smyczy nie mówić o przychodzeniu na zawołanie.

Na ale teraz to [b]najważniejszy jest wybór imienia[/b]. Liczę na waszą pomoc.


A tu zdjęcie malucha.
[img]http://foto.onet.pl/upload/33/26/_404484_n.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[b]Ludek[/b] ogromne gratulacje :D . Nie ma to jak mały terier w domu, wiem co mówię bo od tygodnia też mam małego rozrabiakę. Fajnie, że zdeecydowałaś się właśnie na tą rasę, bo ona daje tyle radości i zaskoczeń, że nie sposób się z takim pieskiem nudzić. No i oczywiście wstawiaj jak najwięcej zdjęć i opowieści o maluchu. Co do imienia to na dogo jest duża lista psich imion, można też wymyślić jakieś imię związane z konkretną sytaucją. Ja na przykład nazwałam swojegom porzedniego foksa Korek bo jak wracaliśmy z nim do domu to był straszny korek po drodze, później wszyscy myśleli, że Korek jest od korka od szampana, bo tak samo wysoko skakał :D .
A jak koty zareagowały na nowego przybysza?.

Link to comment
Share on other sites

Koty go unikają. Siedzą na górnym łóżku. No i straciły swój azyl w łazience, bo on przeciska się przez te szpary co i one.

Zajrzałam na listę na dogo, ale tam jest taki ogrom, do tego w większości obco języczne, że mnie to przyłoczyło.
W rodowodzie ma fervex, (bo jego mama bierze udział w reklamie tego leku) więc mój mąż stwerdził, że będzie go nazywał apap :-? , tak dla żartu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Hodowla chyba raczej nieznana "Mysia Zagłada".[/quote]

Hej!!

:lol: :lol: :lol: :lol: Piekna nazwa-taka akurat :lol: :lol: :lol:
Napisz cos na temat psineczki pliss :D tyle u nas juz lat minelo ze nawet nie pamietam jak wygladaly dni z malym russelem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nazwa hodowli pochodzi od łapania gryzoni. Tam jest jeszcze stadnina i russelki urządzają na nie właśnie polowanie.

A psiak super. Myślałam, że będzie bardziej żywiołowy. A w sumie jest dość spokojny jak na ta rasę oczywiście. Boi sie trochę Grafa i wtedy przeraźliwie piszczy i na niego szczeka, ale jeszcze ani razu nie zaprezentował poddańczego gestu, no i wyżera mu z michy. Za to Graf się chyba troche wkurza, bo zabiera zabawke małego i sobie z nią po prostu leży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Asiunia ;-) nie wywoluj wilka z lasu, imiona bardzo sa znaczace :) a jak nazwiesz jrt Tajfunem to az strach sie bac co sie bedzie dzialo :lol:[/quote]

Hej!!

Wiesz chyba cos w tym jest-moja zlosliwa kreatura waleczna niczym filowy Rocky :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...