Jump to content
Dogomania

jack i parson russel terriery (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Marek z Gromem']Na pewno Nas nie bedzie Pan sędzia który sędziuje Jacki jest prawie na samym początku wśród sedziów u których nie bedziemy wystawiać naszych psów.:evil_lol:[/quote]

O kurcze, a czym Wam się tak naraził?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Jedziecie do Leszna ?[/quote]
Ja wystawiam Alego i Gabi,a co do sędziego-miałam tylko raz okazje widziec jak sedziuje-we Wroclawiu.Było ok.20 jacków-uwazam,że jest to jeden z niewielu sedziow znających sie na JRT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria']O kurcze, a czym Wam się tak naraził?:razz:[/quote]

Nam niczym, Szorstek u Niego wziął Rasę w Koszalinie na krajówce, ale z opowaiadań od naszych bardzo dobrych znajomych słyszeliśmy, że raz pies potrafi wziąść wszystko, dostaje super opis a na następnej wystawie dostaje ocene bdb i taki opis jakby w ogole sie nie nadawał do jakiejkolwiek hodowli.


Życzymy udanej wystawy wszystkim, a za Charliego:loveu: będziemy trzymać kciukasy, a Szori i Fifika piąte pazury. :evil_lol:

Pozdrawiam

Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']
Życzymy udanej wystawy wszystkim, a za Charliego:loveu: będziemy trzymać kciukasy, a Szori i Fifika piąte pazury. :evil_lol:

Pozdrawiam

Agnieszka[/quote]

Wielkie dzięki za życzenia:lol: A wracając do ocen na ringach: z naszego bardzo dłuuuuugoletniego doświadczenia wiemy, że różne "cuda" się zdarzają i już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić:evil_lol: Bywa, że u tego samego sędziego w jedną niedzielę dostaje się super oceny a za tydzień u tego samego sędziego pies jest do niczego:mad: Jesteście jeszcze młodymi wystawcami i potrzeba trochę czasu aby do tego podejść mniej emocjonalnie i nie przejmować się takimi sędziowskimi "wpadkami". Zdarzają się one u bardzo wielu sędziów a niekiedy ma się wrażenie, że wogóle sędzia nie zna wzorca rasy:cool3: Zresztą jak dotąd "na grupie" sędziowie przechodzą koło naszej rasy jak koło "kundelków" - nawet nie raczą rzucić okiem (tak było np. w Głogowie:cool3: )
Również życzymy samych sukcesów wystawowych!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']Nam niczym, Szorstek u Niego wziął Rasę w Koszalinie na krajówce, ale z opowaiadań od naszych bardzo dobrych znajomych słyszeliśmy, że raz pies potrafi wziąść wszystko, dostaje super opis a na następnej wystawie dostaje ocene bdb i taki opis jakby w ogole sie nie nadawał do jakiejkolwiek hodowli
Czyli można powiedzieć,ze będzie jak w rosyjskiej ruletce:)na kogo wypadnie na tego -bęccc:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']To tak chyba wiosennie - Ja szyłam Emira w sobotę - miał z ucho rozcięte w połowie na dwa :evil_lol: :mad:[/quote]

Jaki ojciec taki syn:evil_lol: .
Milo też w sobotę poszalał, ale żeby było urozmaicenie ma 2 dziury, po jednej w kazdym boku. Wygląda jakby go ktoś na rożno nadział.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska33'][quote name='Marek z Gromem'] Czyli można powiedzieć,ze będzie jak w rosyjskiej ruletce:)na kogo wypadnie na tego -bęccc:evil_lol:[/quote]

to, tak nie do końca, zależy co się sędziemu podoba. Zawsze są to oceny subiektywne, nie ma jakiejś "formy" do której przykłada się psa i patrzy czy się mieści w tej formie czy nie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malcharek Maria'][quote name='kaska33']

to, tak nie do końca, zależy co się sędziemu podoba. Zawsze są to oceny subiektywne, nie ma jakiejś "formy" do której przykłada się psa i patrzy czy się mieści w tej formie czy nie:lol:[/quote]

Jak dla mnie i tak wygrywają sędziowie, którzy po wejściu jacka/parsona na ring pytają się konspiracyjnie sekretarzy ringu - przepraszam, ale co to teraz idzie albo co to za rasa ??
Po prostu łapki opadają.................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weatherwax']A ja uważalłam, że sędziowie powinni znać wzorzec rasy, ale jak nie potrafią rozpoznać co to za pies to jak można wymagać takich szczegółów:D[/quote]
A ja mam taką nadzieję że sędziowie znają wzorzec bo jaki sens miałoby ocenianie???
Może teraz jest jakiś wyż bojowości u Russelów bo Rejka walczy zaciekle o każdą kość/smakołyk który nie jest w jej posiadaniu (mimo że ma taki sam przed łapami:evil_lol: ).

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jeżdżę na zbyt dużo wystaw, bo nie mam na to czasu. Ale na jakieś 7 na których byłam, przynajmniej na dwóch sędziowie ewidentnie nie znali wzorca. W tym na światówce w Poznaniu sędzinan napisała mi, że suka zbyt mało wybarwiona wokół oczu!!! (czy ktoś widział coś takiego we wzorcu, bo ja nie). Wiem, że moja niunia nie jest idealna i zdaję sobie sprawę co jest nie tak, ale sędziowie zwykle zwracają uwagę na zupełnie inne rzeczy.
I muszę przyznać, że jak kupiłam moją sunię to strasznie chciałam jeździć na wystawy i na początku mnie to bawiło. Ale teraz coraz mniej mi się to podoba...

Link to comment
Share on other sites

witam po małej przerwie spowodowanej "wspaniałym" pomysłem zorganizowania na górze małego, domowego biura :evil_lol:
widzę, że sezon wystawowy rozpoczęty i to całkiem nieźle. NASZE GRATULACJE WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!:Rose: :Rose: Edy może nidługo też rozpocznie karierę wystawową. Już wspominałam, że chodzimy na kurs posłuszeństwa, który zmienił sie na kurs przygotowujący psy do wystawiania :evil_lol: Chodzimy tam ćwiczymi, no i Edy chyba nieźle sobie radzi-naszym zdaniem oczywiście :cool3: W marcu ma być niedaleko od nas wystawa dla szczeniaków wszytskich ras, no i może się zdecydujemy pojechać tam i zobaczyć co i jak. Jeśli nam się spodoba i Edkowi, no i jeśli sędziowie nas zmotywują do dalszego pokazywania się na wystawach, kto wie kto wie co z tego wyjdzie. Najbaardziej przeraża mnie brak dobrej znajomości języka norweskiego, ale zobaczymy. Możecie mi jeszcze coś poradzić na temat tego jak pies powiniem stać jak się prezentuję?? czy JRT ma jakąś postawę specjalną i czy on długo musi stać, bo Edy wytrzymuje ok. 20 sek,albo i krócej.
[B]Ziomalka[/B] jak tam Ziomal juz sie odkochał ?? Edy chyba właśnie się zakochał. Kilka dni temu na wieczornym spacerku mało nie dostałam zawału jak nam pies zginął.:mad: Udało się go znaleść po ok 30 min. oczywiście w okolicach domu ukochanej Kejsy. Zobaczył nas, przybiegł wzięłam go na ręce, dostał smakołyki i mnóstwo pieszczot.A serce to tak mu waliło, że szok.Był bardziej przerażony niż my. Całą droge do domu niosłam go na rękach, a on siedział grzeczniutko jak nigdy. Od tamtej pory wieczorne spacerki tylko na smyczy. :p

Link to comment
Share on other sites

[B]Agata Hanel-[/B]będziemy trzymać kciuki:cool1:

[B][B][quote name='"mona 27"'][B][B]Ziomalka[/B] jak tam Ziomal juz sie odkochał ??[/B][/quote][/B][/B]
Tak. Od razu jak tylko panna skończyła cieczkę, ale lubi ją nadal, nawet bardzo.;)

[B]Maryniax Kennel-[/B] coś dla Was jeśli jeszcze nie widziwliście:multi:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=3111687&postcount=941[/URL]

[B]Czy ktoś był dziś w Rzeszowie na wystawie i zna wyniki? :-o [/B]

Link to comment
Share on other sites

Stawka na Bydgoszcz:
Parsony:
[COLOR=black][FONT=Arial]Parson Russell Terrier, pies, młodzieży - FIDO z Leśnego Wierchu;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Szulc Ewa, Ostróda[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Parson Russell Terrier, suka, młodzieży - REA z Psiego Chaosu;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Hanelik Agata, Poznań[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Parson Russell Terrier, suka, młodzieży - Toutchstone LEMON PEPPER;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Szulc Ewa, Ostróda[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Parson Russell Terrier, suka, młodzieży - AVANTI Perfekcyjna Niedoskonałość;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Wojciechowska-Biłeńki Ewa, Kołobrzeg[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jacki:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, pies, młodzieży - KOLAKAO Szczurołap;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Czerwonka Grzegorz, Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, pies, młodzieży - ULAN Hodowla Łączańska; [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Tymańska Małgorzata, Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, pies, młodzieży - URSUS Hodowla Łączańska;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Wasiak Krzysztof, Gdynia[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, pies, otwarta - Bushwack's AUSSIE BOY TO SALTIS;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Lindberg Cerite, Orneta[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, młodzieży - BANDA Russella;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Janiak Jacek, Stróża[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, młodzieży - FRIDA Diablesse;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Czajkowska Anna, Bydgoszcz[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, młodzieży - MYCKA Półdiable;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Janowiak Jan, Olimpin[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, pośrednia - URI Paka Wilkołaka;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Sapała Dorota, Łysomice[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, pośrednia - ARIZONA DREAM Balao;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Frankowska Karolina, Poznań[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, pośrednia - LEDA Bieszczadzkie Leszcze; [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Arial]Tymańska Małgorzata, Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, otwarta - LUNA Półdiable;[/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Sapała Dorota, Łysomice[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Jack Russell Terrier, suka, otwarta - Gang Staff (FCI) GI GI; [/FONT][/COLOR][FONT=Arial] [/FONT][COLOR=black][FONT=Arial]Antkiewicz Anna, Elbląg[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fidekangela']Witajcie ;)
Mam pytanie czy ktoś z was wybiera się na wystawe do Bydgoszczy ??[/quote]

[FONT=Comic Sans MS]Hej!!![/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Tak, my jedziemy z hanik.Tak sie sklada, ze jestesmy razem na ringu 4 u p. Winiarskiej. Fajnie byloby razem wyruszyc do Bydgoszczy, tym bardziej , ze Grzegorz wł. Karmelka i ja mieszkamy na tym samym osiedlu. Skontaktuje sie z jaszcze jedna osoba, ktora do nas dolaczy. Jesli plan wypali to bedziemy jechac w 3 autka, w kupie. Tak bedzie i przyjemnie, [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS] i bezpiecznie. Wszyscy na ten sam ring. Zaskoczyłam Cię...?:hand:[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Serdecznie pozdrawiam i do miłego zobaczenia. papa:multi:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...