Jump to content
Dogomania

Kupno yorka- dobry wybór


martyska

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Agata_B

[quote name='martyna82']No tak, ale jak mam mieć wystawowego i więcej zapłacić, to wolę tego nie wystawowego.[B] Bo jakbym miała wystawowego to bym z nim jeździła.[/B][/quote]
Nie no nie wytrzymie :angryy::angryy:
Kobieto zastanów sie co piszesz!!!
Najpierw mówisz i lamentujesz, że nie masz kasy na psa i chcesz kupić jakieś pseudopodróbkoyorki za 600zł, a teraz mi piszesz że jakbyś miała wystawowego to być na wystawy jeździła ... Moj ty Boże....
Wystawy!? Wiesz ile to kosztuje? Kosmetyki, dojazdy, opłacanie wystaw i w ogóle? Nie raz ludzie wydają dwa razy więcej na wystawy niż cena psa.!
Wszyscy Ci piszą szarno na białym wszystko a ty jeszcze głupie pytania zadajesz...! I jeszcze psy bez rodowodu rozmnażała... malo sznaucerków jest w schronisku?
Rozumiem, że możesz być jeszcze niedoinformowana, ale aż tak bardzo?!
Radze Ci najpiew poczytać o psach, potem dopiero kupić.!

Link to comment
Share on other sites

Po rozmowie z rodziną, doszliśmy do wniosku wszyscy że woli sunie, ponieważ są wierniejsze, nie uciekają na sunie, nie obsikują krzaczków a my mamy duży ogród i ładne krzewy. [COLOR=Red][ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem!][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie podczytuje po cichu watek i podziwiam dziewczyny za cierpliwosc.
Czyzby jednak rodzinka uznala, ze piesek ma "sie zwrocic" i latwiej to wyjdzie z sunia :diabloti:... Poczytaj moze martynko o kosztach uzyskania i odchowania miotu, moze to cos da do myslenia ( a wtedy zapomnij o pieknym ogrodzie i zadbanym domu przynajmniej na 2 miesiace). A z wymagan, calkiem fajnie i tanio wychodzi ostatnio widziany york, piekne futro, szczeka, "oddycha"
i tylko baterie co jakis czas sie wymienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna82']Po rozmowie z rodziną, doszliśmy do wniosku wszyscy że woli sunie, ponieważ są wierniejsze, nie uciekają na sunie, nie obsikują krzaczków a my mamy duży ogród i ładne krzewy. Może ma ktoś do sprzedania sunie york, może być Pet najlepiej do 1000zł?[/quote]
ja tez sobie podczytuje i lapie się za glowe ze mozna byc takim:shake:,juz nie powiem jakim:angryy:Patrząc na wiek wychodzi ze jestes tylko dwa lata mlodsza ode mnie i dlatego nie moge zrozumiec jak ososba w tym wieku moze byc taka nieodpowiedzialna:angryy:
Sunia za 1000 PET w dodatku z rodowodem:crazyeye: ,dziecko bo juz inaczej nie moge powiedziec kompletnie nie masz pojecia o rasie,wiec daj sobie spokoj bo wyprowadzasz chyba WSZYSTKICH z rownowagi:diabloti:
Z drugiej strony jak jeszcze miesiąc temu mialam szczeniaki i telefony w związku z tym ,zadzwonila do mnie dziewczyna taka sama widac jak Ty:angryy:widocznie jest Was wiecej na tym swiecie:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Martyna, napisz mi jeszcze, że nie chcesz psa który będzie szczekał..

A co jak zniszczy ogród, przekopie, obsika, bedzie szczekal, urosnie ponad 4 kg, nie bedzie nadawal sie na wystawy? Oddacie go?[/quote]
ja chcę pieska do kochania którego będę kochać. I nie obchodzi mnie czy będzie szczekał czy nie mi jest to obojętne. Ale chcę sunię, ponieważ my wolimy, z własnego doświadczenia wiemy że sunie są lepsze. Moja babcia ma psa to ma z nim 3 światy. A tak pozatym To czego wy odemnie chcecie, wiem może zadaje dużo pytań, ale dzięki waszym odpowiedzią dużo się dowiedzialam. nawet rozpisywałam sobie na kartce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna82']ja chcę pieska do kochania którego będę kochać. I nie obchodzi mnie czy będzie szczekał czy nie mi jest to obojętne. Ale chcę sunię, ponieważ my wolimy, z własnego doświadczenia wiemy że sunie są lepsze. Moja babcia ma psa to ma z nim 3 światy. A tak [B]pozatym[/B] To czego wy [B]odemnie[/B] chcecie, wiem może zadaje dużo pytań, ale dzięki waszym [B]odpowiedzią[/B] dużo się dowiedzialam. nawet rozpisywałam sobie na kartce.[/quote]

to tak nawiasem mówiąc.

My nie chcemy niczego, to Ty od nas wymagasz odpowiedzi na każde pytanie, które przyjdzie Ci do głowy...

Link to comment
Share on other sites

Ja już pasuje..:lol:

Jutro a właściwie juz dziś wyjeżdzam na 2 tyg. relaksowac się, wiec przestaje się angazowac w tego typu dyskusje:eviltong:


Trzymajcie się, powodzenia i do uslyszenia koło 14 sierpnia:)

[quote name='PositiveThought']to tak nawiasem mówiąc.

My nie chcemy niczego, to Ty od nas wymagasz odpowiedzi na każde pytanie, które przyjdzie Ci do głowy...[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='martyna82']Po rozmowie z rodziną, doszliśmy do wniosku wszyscy że woli sunie, p[B]onieważ są wierniejsze, nie uciekają na sunie[/B], nie obsikują krzaczków a my mamy duży ogród i ładne krzewy. Może ma ktoś do sprzedania sunie york, może być Pet najlepiej do 1000zł?[/quote]:angryy::angryy::angryy:
A wykastrować psa to już nie?!!! Przecież masz suczke sznaucer (która już w dodatku miala szczeniaki bez papierów , źle mi sie to kojarzy) i chciałas niekastrowanego yorka?
Sunie teraz chcesz, bo rozmnazac bedzie mozna, tak?
Na miejscu hodowców nie sprzedałabym jej psa.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. mam ostatnie pytanie przed zakupem, ponieważ zastanawiam się dlaczego niektóre yorki szczeniaczki mają taką gładki włos, przylegający do ciała np.:
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1575113_sprzedam_yoreczke_lodz.html[/url]
a inne mają taki dłuższy, taki są zarośnięte np.:
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1577584_york_yorki_yorkshiteriery.html[/url]

Które są lepsze i którego typu lepiej kupić, ponieważ zaplanowałam już że kupuję w czwartek, ale mam do wyboru dwa rodzaje z dwóch różnych hodowli dlatego się pytam które lepsze i czym się różnią. Czy te z krótszym włosem będą miały rzadki włos czy co? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To żeś dała popis teraz :mdleje:Zapewniam Cie,że włos jest taki sam. Moze być oczywiście inny w gatunku ale to czy jest nastroszony, czy przylega do ciała o tym nie świadczy :evil_lol: Podejrzewam, ze te drugie psiaki po prostu są po zabawie i sie troszku poczochrały :loveu: Albo są ciut starsze a im starsze tym włos dłuższy - im dłuzszy tył łatwiej się czochra.
Edit: jesli masz wybierać pod względem włosa to patrz, który ma ich więcej i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia78']Ja bym proponawała Tobie martyno żebyś kuiła sobie grubą książkę na temat wychowania, żywienia itp Yorczków i przeczytała ją od deski do deski. Ja tak zrabiłam i dużo się z niej dowiedziałam.[/quote]

Zgadzam się.

[B]martyna82[/B]
Z tego co zdążyłam wyczytać to według mnie nie jesteś przygotowana na przyjęcie psa do domu. Świadczą o tym m.in pytania które zadajesz. Musisz się jeszcze sporo dowiedzieć o rasie. Z dnia na dzień tego nie zrobisz. Dla wspólnego dobra (małego domownika i Twojego) odczekaj jeszcze kilka tygodni i dowiedz się więcej.
Wygląda to mniej więcej tak, że nagle zapragnęłaś yorka i natychmiast musisz go mieć:roll: Już, teraz!!

Link to comment
Share on other sites

Najpierw chciałabym powiedzieć, że podziwiam Was za cierpliwość :-o. Przeczytałam dokładnie cały wątek, bo yorkshire terriery znów zaczęły mnie interesować i postanowiłam dowiadywać się o nich coraz więcej.

Ja zamiast kupowania kolejnego psa, radzę bardziej zadbać o tego, którego teraz posiadasz ;). Pieniądze, które zamierzacie wydać na szczeniaka yorka możecie przeznaczyć na sterylizację Swojej suczki, a na pewno coś jeszcze zostanie.
Jeśli jednak podejmiecie inną decyzję, to podobnie jak dziewczyny proponuję zainwestowanie w jakieś godne polecenia książki o rasie, odwiedzenia jakiś przydatnych serwisów, no i dowiadywania się o pieskach od ich właścicieli.
Obsikiwanie drzewek, przekopywanie ogródka, ucieczki - to samo może być u suczek. Moja mimo, że yorkiem nie jest czasem znaczy teren podobnie jak samiec, ogródka na szczęście nie przekopuje, ale york może to robić, w końcu to terrier, a sunia może uciekać w czasie cieczki, a co będzie jeśli powiedzmy wróci z takiej wycieczki i okaże się, że jest w ciąży? Jeśli zapłodniłby ją jakiś duży pies mogłyby być komplikacje przy porodzie, śmierć szczeniąt, czy nawet matki, przed zakupem psa wszystko trzeba przewidzieć.

Aha, ktoś pytał autorki tematu, czy w ogóle czyta to, co piszecie, ja myślę, że sęk nie tkwi w samym czytaniu, a czytaniu ze zrozumieniem, którym autorka chyba się nie wykazała.

No cóż, na koniec powiem tyle, że gdybym hodowała psy jakiejkolwiek rasy, to nie sprzedałabym Ci szczeniaka :shake:.

Link to comment
Share on other sites

moda rządzi.....
ja zanim kupiłam yorka - mimo że jestem doświadczona psiara- rok latałam po necie, forach, książkach. pewnie to dlatego że nikt mi go nie sprezentował na rządanie :TERAZ i rok zbierałam na niego, więc w międzyczasie zdobywałam wiedzę. Opłacało się :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wtrącę swoje 3 grosze. Jakiś czas temu jedna osoba opowiedziała mi historię jak to jej znajomi kupili yorka bez papierów. Był bardzo malutki. Niestety po paru dniach zmarł. Jak się okazało sprzedawca zaniżył wiek szczeniaka by wydawało się, że wyrośnie na miniaturkę.

@martynka - włóż troszę wysiłku, poszperaj w necie, pooglądaj zdjęcia rasowych yorków. Wiesz jaka to satysfakcja dowiadywać się czegoś nowego.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='g@l@xy']moda rządzi.....
ja zanim kupiłam yorka - mimo że jestem doświadczona psiara- rok latałam po necie, forach, książkach. pewnie to dlatego że nikt mi go nie sprezentował na rządanie :TERAZ i rok zbierałam na niego, więc w międzyczasie zdobywałam wiedzę. Opłacało się :)[/quote]

Ja dokładnie tak samo dowiadywałam się o rasie z różnych źródeł z pół roku wcześniej. Nawet teraz kiedy mam Uziego i za ponad dwa miesiące bierzemy drugiego yorczka siedzę i pogłębiam wiedzę, żeby należycie przyjąc nowego malucha!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...