Jump to content
Dogomania

Kupno yorka- dobry wybór


martyska

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a co do mutantów to napisalam to w kontekscie rozmanażania bez końca psów niewystawowych ( czyli bez papierów i rodowodowych z drobnymi odstepstwami) W koncu prowadzi to do tragedii i ta tragedię nazwałam "mutantami"

proszę:
Cytat:
Napisał [B]Jagódka&Uzi[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10595865#post10595865"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Niewystawowych nie mozna rozmnazac zeby nie poglebiac wad, zeby nie szerzyc chorób, niedoskonalosci, nie tworzyc mutantów i nie zapełniac schronisk..[/I]

Link to comment
Share on other sites

Te bez rodowodu to zazwyczaj własnie dzieci petów. Dzieci z coraz gorszymi wadami, z pokolenia na pokolenie coraz wiekszymi, coraz mniej przypominające Yorka.
Nie wolno rozmnażać petów, a psów bez rodowodu tym bardziej.

(...mam świętą cierpliwosć, prawda? No powiedzcie że mam.... :cool1: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pani powiedziała że są 2 yorki do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. Na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong: Odpowiedzcie na to proszę

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję, tak jest z rodowodem.

Wiesz, powiem Ci tak, człowiek wyręcza trochę naturalną selekcję i sam dobiera osobniki najlepsze tak by pozostawic rasę zdrową, silną, bez wad.

Staramy sie, żeby yorki pozostały yorkami. Dlatego tez ważne jest by rozmnażac tylko te sprawdzone, rodowodowe, [COLOR=red][B]stanowiące wzorzec rasy.[/B][/COLOR]

Te bez papierów od razu odpadają. Te z papierami są selekcjonowane. Wśród nich wybiera się najlepsze by kontunuowały dobre geny a reszta niestety odpada.

Te bez papierów niestety mogą szerzyc złożone wady genetyczne, a te z papierami jednak stanowią pewne zabezpiecznie, że będą zdrowe, a ich wady są drobne.

[quote name='martyna82']Jagódka, masz ślicznego tego swojego yorka, on jest z rodowodem? Jest poprostu śliczny, a te zdjęcia, super. Gratulacje:p[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Dziekuję, tak jest z rodowodem.

Wiesz, powiem Ci tak, człowiek wyręcza trochę naturalną selekcję i sam dobiera osobniki najlepsze tak by pozostawic rasę zdrową, silną, bez wad.

Staramy sie, żeby yorki pozostały yorkami. Dlatego tez ważne jest by rozmnażac tylko te sprawdzone, rodowodowe, [COLOR=red][B]stanowiące wzorzec rasy.[/B][/COLOR]

Te bez papierów od razu odpadają. Te z papierami są selekcjonowane. Wśród nich wybiera się najlepsze by kontunuowały dobre geny a reszta niestety odpada.

Te bez papierów niestety mogą szerzyc złożone wady genetyczne, a te z papierami jednak stanowią pewne zabezpiecznie, że będą zdrowe, a ich wady są drobne.[/quote]
Ja już wszystko rozumiem, tylko teraz mam prośbę:
Pani powiedziała że są 2 yorki do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. Na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong: Odpowiedzcie na to proszę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Właśnie miałam Ci na privie napisac, że podziwiam Twoją cierpliwosc :lol:[/QUOTE]


To dlatego ze pracuję z dziecmi :cool1:


Martynko - my już Ci napisalismy na co masz zwracać uwagę, my juuż naprawdę wiecej nie wiemy...zobacz czy szczeniaczek nie jest za bardzo apatyczny, czy reaguje jak go wołać, czy ma dwa jąderka. Jeśli będziesz kupowała starsze szczenie, obejrzyj jego ząbki. Zobacz czy chętnie je, zapytaj o szczepienia, czy mial i jakie, zapytaj czym go karmiono, jak pielęgnowano...pamiętaj ze muszą Ci dać oprócz metryczki także książeczkę zdrowia psiaka, powinnaś dostać też wyprawkę ( zwykle to jakiś kocyk, tochę karmy psiaka, jakaś zabawka - zalezy od hodowcy). O resztę pytan zapytaj najlepiej weterynarza, on jako fachowiec na pewno lepiej niż my podpowie Ci o co powinnaś pytać hodowcę.

Link to comment
Share on other sites

Umowa musi byc podpisana, bo na jej podstawie mozesz potem uzyskac od hodowcy jakąs rekompensate "odpukac" ale zawsze powinno sie zabezpieczyc.. a i z jaderkami to bym sie nie martwila, Uziemu zeszły dopiero jak miał 6 miesięcy:) I podobno do 6 miesiąca można spokojnie czekac, potem mozna sie martwic.. Przepuklinkę zobacz czy nie ma, bo wtedy szczeniaczek powinien byc wtedy tanszy.

Link to comment
Share on other sites

A macie może wzór takiej umowy? albo jakąś strone ?

[SIZE=3][SIZE=2]A może znacie tą hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli. Jakie mają pieski? Czy dają wyprawki? Jakie? Jak sprzedają pieska, czy trzeba sie wszystkiego samego dopytać i być ostrożnym aby jakoś nie wpaść, czy raczej jest wszystko ok? Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.[/SIZE]:p[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna82']
[SIZE=3][SIZE=2]A może znacie tą hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli. Jakie mają pieski? Czy dają wyprawki? Jakie? Jak sprzedają pieska, czy trzeba sie wszystkiego samego dopytać i być ostrożnym aby jakoś nie wpaść, czy raczej jest wszystko ok? Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.[/SIZE]:p[/SIZE][/QUOTE]

Ja nie znam niestety. Ale mozesz zadzwonić do warszawskiego oddziału ZK i ich o tę hodowlę wypytać, czy ją polecają czy nie

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][SIZE=2]A może znacie tą hodowlę Calamites, to jest ich strona internetowa: [URL="http://www.calamites.pl/"]www.calamites.pl[/URL] Co możecie o niej powiecie czy ona jest dobra? Czy należy do ZK? Może ktoś z was ma psiaka z tej hodowli. Jakie mają pieski? Czy dają wyprawki? Jakie? Jak sprzedają pieska, czy trzeba sie wszystkiego samego dopytać i być ostrożnym aby jakoś nie wpaść, czy raczej jest wszystko ok? Ta hodowla jest w mieście Błonie koło Warszawy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.[/SIZE]:p[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...