Jump to content
Dogomania

Kupno yorka- dobry wybór


martyska

Recommended Posts

[quote name='Visenna']
widzę że my sobie mozemy pisać do znudzenia, a Ty dalej szukasz byle najtaniej, w ogole nie biorąc pod uwagę, że tanie szczenię w tym przypadku oznacza zwykłego kundla?[/quote]
Nie rozumiesz że nie wszyscy mają kase na rodowodowego yorka? I w przyszłości też nie będę tyle mogła zapłacić, chyba że w jakiejś dalszej przyszłości, a zresztą nie wszyscy kupują rodowodowe yorki, bo skąd się biorą te nie rodowodowe, ktoś też je kupuje. A zresztą teraz nie ma żadnych ofert tanich yorków z rodowodem wszystkie są nieaktualne.

Z jakiego powodu szczenięta nie mają rodowodu i skąd wzięli Yorka miniaturkę na ojca, skoro nie ma czegos takiego jak York miniaturka :roll:

Szczenięta nie mają rodowodu, pewnie odpowiedzą, że rodzice nie mają, i o co mam dalej pytać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Nie rozumiesz że nie wszyscy mają kase na rodowodowego yorka? I w przyszłości też nie będę tyle mogła zapłacić, chyba że w jakiejś dalszej przyszłości,[/quote]
Ehhh...a odłożyć nie mozesz? Przecież jak kupisz psa to ze 100 zł miesięcznie bedziesz musiała na niego wydać (karma+ powiedzmy co 3 miechy fryzjer + szampon + odżywka...co ja mowię sam szampon dla Yorka i odżywka to wydatek razem rzędu 80 zł - a bez tego albo bedziesz miała sfilcowanego psa, a kołtuny im się robia momentalnie i pies wtedy cierpi...albo bedziesz miała psa ostrzyzonego na zero ale wtedy fryzjer co miesiąc - następny wydatek ok 80-100zł)- a nie liczę tu obowiazkowych szczepień ("pakiet" startowy tych szczepień też cos koło stówy?) i leczenia w razie czego...więc te pieniadze mogłabyś odkładać, zanim psa kupisz...po drugie nie bierzesz pod uwagę, ze ta cena tanszego psa szybko Ci się wyrówna, jak się okaże że szczenię jest, nie daj Boże, chore..

[quote] a zresztą nie wszyscy kupują rodowodowe yorki, bo skąd się biorą te nie rodowodowe, ktoś też je kupuje[/quote]
Tak, dokładnie biorą się z tego ze ktoś rozmnaza swoje rodowodowe psy których mnożyc nie powinien. Obecnie nie ma psów z przodkami bez rodowodów - wszystkie one pochodzą od psów które kiedyś tam miały rodowód tylko z jakiegoś powodu go utraciły - nawet totalne kundle kiedyś tam, w zamierzchłej przeszłości, powstały ze skrzyżowania dwóch lub więcej ras! Rozumiesz? A stracić rodowód najczęsciej mozna niestety dlatego, że pies jest wadliwy! Ileż Ci to muszę tłumaczyc? A kupują je takie osoby jak Ty własnie (i swego czasu ja, muszę przyznać), które nie rozumieją że to błędne koło, ale na prawdę ten temat był tyle razy wałkowany że nie mam ochoty pisać o tym po raz setny. Poczytaj o r=r, będziesz miała odpowiedzi na swoje pytania.

[quote]Szczenięta nie mają rodowodu, pewnie odpowiedzą, że rodzice nie mają, i o co mam dalej pytać?[/quote]
z jakiego powodu nie mieli rodzice, a jak powiedzą ze rodzice nie mieli bo nie mieli dziadkowie, to pytać dlaczego nie mieli dziadkowie - i nie dać się zbyć tekstem o tym ze sie komuś nie chciało chodzic po wystawach, bo to wierutna bzdura. Od razu zapytac wprost, jaką wadę mają rodzice, że szczenięta po nich będą bezrodowodowe, i modlić sie zeby tą wadą okazało sie coś tak mało ważnego jak klapnięte ucho, zła struktura włosa czy zbyt długa kłoda, a nie dysplazja albo ojciec pekińczyk. Poza tym więcej Ci nie podpowiem - swojego bezrodowodowego psa mam od znajomych których znam bardzo długo, więc ja nie musiałam o nic pytać przy kupnie szczeniaka, byłam bezpieczna w miare, zatem nie wiem o co nalezy pytać pseudohodowcę podczas kupna u niego psa...

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10587897#post10587897[/url] - przeczytaj sobie...obyś nie trafiła podobnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']
Poza tym więcej Ci nie podpowiem - swojego bezrodowodowego psa mam od znajomych których znam bardzo długo, więc ja nie musiałam o nic pytać przy kupnie szczeniaka, byłam bezpieczna w miare, zatem nie wiem o co nalezy pytać pseudohodowcę podczas kupna u niego psa...[/quote]

Widzisz a jednak ty też masz bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

Jejku! Jak grochem o sciane...primo - mowie Ci ze ja znałam ludzi od których brałam psa, więc nie bałam się ze bedzie chory! Secundo - już błąd naprawiłam, mój młodszy pies już posiada rodowód i jesli będzie kiedys trzeci to też rodowód bedzie miał!

Jeśli masz znajomych, którym ufasz i których parkę psów znasz i urodziły się im własnie bezrodowodowe szczenięta, to bierz psa, a czemu nie, skoro masz pewność ze bedzie zdrowe i ze wyrośnie na dokładnie to, co chcesz.
A jak bierzesz od obcych ludzi, z ogłoszenia, z netu, bez rodowodu, to potem nie zakładaj wątków typu "czy to jest york", lub "pomocy, moj piesek choruje co robic", lub " oszukali mnie mial być York a wyrósł mi sznaucer". I nie pytaj nas którego wybrać bo zwyczajnie nikt z nas Ci nie doradzi, skoro wiemy ze to kundle,a Ty szukasz Yorka a nie kundla.

Ja tam ide spać, bo już mi się nie chce dzis pisać w koło tego samego. dobranoc :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna82'] A zresztą teraz nie ma żadnych ofert tanich yorków z rodowodem wszystkie są nieaktualne.
[/quote]

hmm. a czy to nie jest tanio?
1500zł za yorka z rodowodem :p a nie kundelka
[URL]http://allegro.pl/item404702266_york_z_rodowodem_yorki_pieski_sliczne.html[/URL]
albo tu
[URL]http://allegro.pl/item409119939_york_yorkshire_terrier_sliczne_z_rodowodem_wwa.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/item403806325__rodowod_yorki_york_piesek_z_rodowodem_mini.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/item406487727_jork_jorki_york_yorki_yorkshire_z_rodowodem_kuj_po.html[/URL]
Wytłumacz mi po co wydawać około 800zł na kundelka?? W schroniskach jest ich dużo wystarczy że pójdziesz do jakiegoś i sobie wybierzesz pieska za wór dobrej karmy.
Zapłacisz tyle kasy za nie rasowego i po co jak wyrośnie ci nie wiadomo co :roll:?

Link to comment
Share on other sites

[url=" http://allegro.pl/item407748068_york_yorkshire_terrier_piesek_7_mies_.html"][B]TUTAJ[/B][/url] masz nawet za 900 zł
Myślę,że jak ktoś chce znaleźć taniego pieska z rodowodem to go znajdzie - prędzej ,czy później.
Wystarczy odrobina wysiłku,a nie porywanie się na pierwsze lepsze ogłoszenie.
Pies to nie artykuł pierwszej potrzeby,że musisz go mieć natychmiast...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra i Soul :)'][URL]http://allegro.pl/item402720515_york_yorkshire_terrier_yorki.html[/URL]

Tu masz nawet za 1200zł[/quote]
To ogłoszenie jest interesuujące, nawet już panią rozmawiałam. Ten piesek jest "na kolanka" nie wystawowy, bo podobno jest za duży to jest jego wada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Liszka*'][URL="http://allegro.pl/item407748068_york_yorkshire_terrier_piesek_7_mies_.html"][B]TUTAJ[/B][/URL] masz nawet za 900 zł
Myślę,że jak ktoś chce znaleźć taniego pieska z rodowodem to go znajdzie - prędzej ,czy później.
Wystarczy odrobina wysiłku,a nie porywanie się na pierwsze lepsze ogłoszenie.
Pies to nie artykuł pierwszej potrzeby,że musisz go mieć natychmiast...[/quote]
Ten również jest "na kolanka", ale ten odpada.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem..:roll:

Pisalas, że nie masz kasy, ledwo dalas sie namówic na stopniowe uzbieranie wiekszej sumy na rodowodowego a teraz szukasz psa wystawowego? Ale takie kosztuja wiecej..
Podobno nie masz pieniedzy.. Proszę Cie, zacznij od najwazniejszych spraw -koszty codziennego utrzymania, jedzenie, pielegnacja itp..

Zainteresuj się potrzebami takiego zwierzaka a nie tylko swoimi..A potem dopiero wybierz tego najodpowiedniejszego, który stanie sie członkiem rodziny.

Pozdrawiam

[quote name='martyna82']To ogłoszenie jest interesuujące, nawet już panią rozmawiałam. Ten piesek jest "na kolanka" nie wystawowy, bo podobno jest za duży to jest jego wada.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']Nie rozumiem..:roll:

Pisalas, że nie masz kasy, ledwo dalas sie namówic na stopniowe uzbieranie wiekszej sumy na rodowodowego a teraz szukasz psa wystawowego? Ale takie kosztuja wiecej..
Podobno nie masz pieniedzy.. Proszę Cie, zacznij od najwazniejszych spraw -koszty codziennego utrzymania, jedzenie, pielegnacja itp..

Zainteresuj się potrzebami takiego zwierzaka a nie tylko swoimi..A potem dopiero wybierz tego najodpowiedniejszego, który stanie sie członkiem rodziny.

Pozdrawiam[/quote]
Poczekaj bo mnie nie zrozumiałaś, tamten za 900zł odpada, ponieważ ten co jest wystawiony za 1200 który jest nie wystawowy, mam za tańszą cenę. Za 700zł, więc wolę zapłacić za nie wystawowego 700 niż 900zł. Wiem że są koszty, dlatego szukam niższej kwoty, żeby starczyło na potrzeby yorka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra i Soul :)'][URL]http://allegro.pl/item402720515_york_yorkshire_terrier_yorki.html[/URL]

Tu masz nawet za 1200zł[/quote]
Na tego się chyba zdecyduje, jeszcze muszę z rodziną porozmawiać, bo chcieliśmy na początku sunię, później przeszło na pieska i pokażę go i zdecydujemy się chyba. A pani już dużo opóściła. Tylko jeszcze pozostaje kwestia dojazdu 150km. Jakoś się zrobi. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']Ale jeśli nie będzie wystawowy to nie będzie również reproduktorem.[/quote]
To co z tego że nie będzie reproduktorem. Jak się dowiedziałam jak trzeba dbać o wystawowego, nie strzyc i w ogóle to jednak zrezygnowałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martyna82']
To co z tego że nie będzie reproduktorem. Jak się dowiedziałam jak trzeba dbać o wystawowego, nie strzyc i w ogóle to jednak zrezygnowałam.
[/QUOTE]

Dlatego tak napisałam ponieważ 2 strony wstecz pisałaś, ze jak piesek to tylko reproduktor ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']Dlatego tak napisałam ponieważ 2 strony wstecz pisałaś, ze jak piesek to tylko reproduktor ;)[/quote]
No tak, ale jak sie dowiedziałam jak trzeba dbać to odpuściłam sobie. Co myślicie o tym yorku [url]http://allegro.pl/item402720515_york_yorkshire_terrier_yorki.html[/url]
Nie chodzi mi oczywiście o to żebyście decydowały czy mam kupić czy nie. Tylko chodzi mi żebyście mi poradziły. On nie może być wystawowy, bo pani mi powiedziała, że jest trochę przy duży na wystawianie. Więc z wyglądu zewnętrznego. proszę o opinie. Czy warto takiego kupić.

Link to comment
Share on other sites

A jak myślicie nie będzie z nim problemu w przyszłości, bo pani napisała że jest przy duży, więc czy nie będzie problemu. Bo ja nie chcę potem 4 lub 5 kg psa!!! :shake: Pani powiedziała że są 2 do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. I na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie nie wiem ile teraz waży na dzień dzisiejszy, ani nie pamiętam ile ważą rodzice, ale już zadałam pytanie. Inne szczeniaczki z miotu były normalne i są wystawowe, a te dwa pieski takie wyszły. Jak tylko się dowiem to wam napisze, a wy mi powiecie czy mi nie grozi 4-5 kg pies.

Link to comment
Share on other sites

O wystawowego wcale nie trzeba dbac wiecej niz o niewystawowego. To ze pies kwalifikuje sie na wystawy nie znaczy ze musi na nie jezdzic i miec długo włos itp

[quote name='martyna82']Jak się dowiedziałam jak trzeba dbać o wystawowego, nie strzyc i w ogóle to jednak zrezygnowałam.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Grozić to zawsze może bo wiesz są przypadki że rodzice ważą po 2,5 kg a szczeniak po nich 3,5kg. Ale to że pies jest teraz duży to nie znaczy że będzie wielki jak dorośnie :D .
Sama kupiłam suczkę i miała być duża tz. 3-3,5kg a waży 2,5kg.a jako szczenie była dosyć masywna - największa z miotu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagódka&Uzi']O wystawowego wcale nie trzeba dbac wiecej niz o niewystawowego. To ze pies kwalifikuje sie na wystawy nie znaczy ze musi na nie jezdzic i miec długo włos itp[/quote]
No tak, ale jak mam mieć wystawowego i więcej zapłacić, to wolę tego nie wystawowego. Bo jakbym miała wystawowego to bym z nim jeździła.

Jeszcze raz zadaje pytanie:
A jak myślicie nie będzie z nim problemu w przyszłości, bo pani napisała że jest przy duży, więc czy nie będzie problemu. Bo ja nie chcę potem 4 lub 5 kg psa!!! :shake: Pani powiedziała że są 2 do wyboru, więc czym miałabym się kierować przy wyborze i o co jeszcze panią mogę pytać. I na co mam zwracać uwagę już przy zakupie pieska (rodowodowego, ale nie wystawowego) Co mam pytać? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...